AVANTGARDA

Upřesnit hledání

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Proletkult, rok I., sv. II. (1922/1923; celkově II. půlročník) [Týdeník KSČ pro proletářskou kulturu; proletářské umění; revue, časopis, komunismus, komunisté, proletáři mj. i Devětsil] - není kompletní
S. K. Neumann
Vydával Tiskový výbor Komunistické strany Československa, Praha. 26 čísel (půlročník - (č. 27-52) časopisu svázaných v poloplátěných deskách, 411 stran, rozměry: 19 x 27 cm.
Velmi dobrý stav, na zadní části desek je nálepka. Vyřazený knihovní exemplář - nálepky a razítka. Některé stránky jsou lehce zažloutlé. Na titulním listu je zbytek nálepky.
1 200Kč
Bez daně: 1 200Kč
Nesmrtelné celuloidové mládí. Několik poznámek na okraj filmu (film, filmování, historie, mj. i Němý film)
Karel Smrž
Praha, Šolc a Šimáček 1931, s. 142.
Obálka na okrajích a ve hřbetu spravovaná průhlednou lepenkou, volný hřbet, na úvodním nepotištěném listu nelepen výstřižek z novin. Slušný stav (viz foto)!
150Kč
Bez daně: 150Kč
Drobnosti II. Výstřižky z novin (obálka Ladislav Sutnar)
G. B. Shaw
Brožovaná s původní obálkou,opravený hřbet a zadní část obálky (nepůvodní), stran 221, rozměry: 14,5 x 19,5 cm.
Stav velmi dobrý.
600Kč
Bez daně: 600Kč
Křížovka světa (obálka Adolf Hoffmeister)
Ma-Fa Marie Fantová, Adolf Hofmeister - ilustrace
Vydal Fr. Borový, Praha 1938. Brožovaná s původní obálkou, 188 stran, rozměry: 14 x 21 cm.
Stav velmi dobrý, obálka a hřbet lehce odřené a mírně ušpiněné.
120Kč
Bez daně: 120Kč
Picasso v Československu (moderní světové umění - sbírka Vincenc Kramář)
Eva Petrová
Vydal Odeon, Praha 1981. Původní celoplátěná vazba s přebalem, 4°, první vydání, 235 stran, množství reprodukcí!
Stav dobrý.
99Kč
Bez daně: 99Kč
Země sovětů, ročník 4., č. 1/1935 (Časopis společnosti pro kulturní a hospodářské styky s SSSR)
Karel Teige (red.)
Brožovaná, stran 36, rozměry: 18 x 25 cm.
Dobrý stav, obálka je odřená se skvrnkami a lehkou ztrátou, obálka je od hřbetu utržená, Hřbet chybí, knižní blok je rozlomený. Jinak je uvnitř stav velmi dobrý
180Kč
Bez daně: 180Kč
Ledacos - obálka Josef Čapek
Josef Čapek
Vydal Fr. Borový, Praha 1934. Původní brožovaná, rozměry: 12,5 x 19 cm, 183 stran.
Stav velmi dobrý, obálka a hřbet lehce odřené a nepatrně zažloutlé, některé složky uvolněné.
750Kč
Bez daně: 750Kč
Veřejná růže - Paul Eluard koláže  Karel Teige
Paul Eluard
Přeložil Vítězslav Nezval, kolážemi vyzdobil Karel Teige. Vydalo Státní nakladatelství krásné litera..
 
100Kč
Bez daně: 100Kč
Vyznání umělce Richarda Laudy
Richard Lauda
Vyd. Petr Frank, Tábor 1939. Původní brož, 8°, 28 stran.
Pěkný stav (viz foto)!
480Kč
Bez daně: 480Kč
Roentgenogramy (obálka Zdeněk Rossmann)
Jiří Taufer
Brožovaná s původní obálkou, rozměry: 12,5 x 20 cm. Stran 80.
Stav velmi dobrý. Obálka je v dolní části lehce pomačkaná. Nerozřezáno.
450Kč
Bez daně: 450Kč
Písmo a škola 2 / IX
redaktor J. Vlček
Časopis o všech otázkách písma, jeho vyučování a užití ve škole a v praxi. Číslo 2, ročník IX., pro..
 
600Kč
Bez daně: 600Kč
Nebe na zemi (Osvobozené divadlo)
J. Voskovec, J. Werich
Brožovaná s původní obálkou, 12,5 x 20 cm, 90 stran.
Stav dobrý, obálka a hřbet jsou ušpiněné, odřené a otřepené. Obálka je v horní části u hřbetu natržená. Hřbet je v horní i dolní části s lehkou ztrátou, některé složky uvolněné. Stránky nesou stopy po
600Kč
Bez daně: 600Kč
Proletkult, rok I., sv. I. a II. (1922/1923; celkově I. a II. půlročník) [Týdeník KSČ pro proletářskou kulturu; proletářské umění; revue, časopis, komunismus, komunisté, proletáři mj. i Devětsil]
Stanislav K. Neumann; Adolf Hoffmeister, S. K . Neumann, A.
Vydával Tiskový výbor Komunistické strany Československa, 1922, Praha. Převazba, 411 stran, 26 čísel (č. 1-26) a 411 stran, 26 čísel (č. 27-52), rozměry: 19 x 27 cm.
Velmi dobrý stav, desky a hřbet jsou odřené. Hřbet je potrhaný, přední desky se uvolňují od vazby. Na zadní části desek je nálepka. Vyřazený knihovní exemplář - nálepky a razítka. Některé stránky jsou
2 999Kč
Bez daně: 2 999Kč
Umění je život a tvorba - šestkrát o umění moderním a avantgardním [edice Otázky a názory; statě o fotografii, filmu, filmové tvorbě]
Lubomír Linhart
Vydal Československý spisovatel v Praze 1962, v edici Otázky a názory, svazek 36.Typograficky upravi..
 
60Kč
Bez daně: 60Kč
Zježení, satiry [obálka Ivo Haussmann; poezie](edice Mladí autoři, sv. 9)
Václav Lacina
Brožovaná s původní obálkou, rozměry: 14 x 21,5 cm, 46 stran.
Stav dobrý, obálka a hřbet jsou odřené, obálka potrhaná a ze spodní části podlepovaná.
280Kč
Bez daně: 280Kč
Vzpomínám - Jan Zelenka [divadelní herec a režisér; herci, herečky, herecké vzpomínky z období monarchie a první republiky, Plzeň; zajímavá obálka - fotomontáž]
Jan Zelenka
Brožovaná, rozměry: 13 x 18,5 cm, 178 stran.
Dobrý stav, obálka je lehce odřená a mírně ušpiněná, hřbet je v horní i dolní části mírně natržený, některé složky jsou uvolněné, Jinak je uvnitř stav velmi dobrý.
95Kč
Bez daně: 95Kč
 
Valentinská © 2021