HUMOR-SATIRA

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Podivuhodná dobrodružství Váni Chmotanova - Satira sovětského samizdatu [exilové vydání - Konfrontace, exil]
Jaroslav Strnad (red.)
Původní celoplátěná vazba s přebalem, rozměry: 12 x 19 cm, 79 stran.
Pěkný stav.
99Kč
Bez daně: 99Kč
Dekameron - Boccaccio
Giovanni Boccaccio, přeložil Radovan Krátký
Vydal Odeon, nakladatelství krásné literatury a umění, Praha 1975. Původní celoplátěná vazba se zlacením a přebalem, 8°, 771 stran, vydání v Odeonu třetí.
Přebal po okrajích mírně zažloutlý. Stav dobrý.
95Kč
Bez daně: 95Kč
Jak jsem se měl na světě... I. a II. (2 v 1) - vazba
Jindřich Mošna
Převazba - původní obálka je vevázána, stran 233 a 224, rozměry: 15 x 20 cm.
Stav velmi dobrý, desky a hřbet jsou lehce odřené. Na přídeští je nelepeno ex libris, stránky jsou mírně zažloutlé.
120Kč
Bez daně: 120Kč
Čítanka o lidech zlostných, sprostých, nadávajících a jiných
Richard Marynčák
Pevná vazba s přebalem, stran 454, rozměry: 15,5 x 21 cm.
Dobrý stav, přebal je lehce odřený a v horní části u hřbetu je ušpiněný od bílé barvy.
360Kč
Bez daně: 360Kč
Deník dvou poutníků (cestopisný román, Německo, deník; obálka Josef Lada)
Jerome Klapka Jerome; obálka Josef Lada
Nakl. A. Srdce, Praha 1925. S obálkou Josefa Lady! Původní brož, 8°, 110 stran. Volný hřbet, na obál..
 
180Kč
Bez daně: 180Kč
Trn, ročník II., číslo 1, 2, 3, 5-7 , 11, 12 a 17./1926 (časopis) - není kompletní
Břet. Mencák a kol.
Přehnuté složky, rozměry: 21 x 29 cm, každé číslo cca 16 stran.
Stav velmi dobrý. Obálka 1. a 5. čísla je utržená od hřbetu. Lehce ušpiněné a mírně otřepené
2 200Kč
Bez daně: 2 200Kč
Sebrání písní potulného cechu studentského [Výbor ze středověké latinské poesie žákovské - středověká vagantská poezie, Carmina burana, Zpověď Archipoetova]
Překlad Rudolf Mertlík a Radovan Krátký, doslov Pavel Eisner
Volné archy v původní obálce, rozměry: 18 x 26 cm, stran 94.
Stav velmi dobrý, obálka je zažloutlá, hřbet potrhaný. Zadní část obálky a poslední list jsou v horní části natržené.
149Kč
Bez daně: 149Kč
Zježení, satiry [avantgardní obálka Ivo Haussmann; poezie]- edice Mladí autoři, sv. 9.(podpis Václav Lacina)
Václav Lacina (podpis)
Brožovaná s původní obálkou, rozměry: 14 x 21,5 cm, 46 stran.
Stav velmi dobrý, obálka je lehce odřená, autorské věnování a podpis V. Lacina
299Kč
Bez daně: 299Kč
Grand hotel Nevada (obálka vevázána Josef Čapek)
František Langer
Převazba - původní obálka je vevázána, stran 81, rozměry: 14 x 22 cm.
Stav pěkný.
600Kč
Bez daně: 600Kč
Hrst ironie a satiry
Jan Opolský
Brožovaná s původní obálkou, rozměry: 12 x 17 cm, 77 stran.
Dobrý stav, část obálky a hřbet jsou vyšisované. Obálka je nepatrně odřená. Místy je v textu zatrženo tužkou.
400Kč
Bez daně: 400Kč
Nejlepší české humoresky (1874)
František Karel Kolár
Josef R. Vilímek Praha 1874. Pevná vazba, stran 97, rozměry: 14 x 18,5 cm.
Dobrý stav. Desky a hřbety jsou odřené, hřbet je v horní i dolní části mírně natržený. Titulní list je uvolňuje z vazby, knižní blok je rozlomený, některé stránky jsou zažloutlé a ušpiněné.
150Kč
Bez daně: 150Kč
Kuk mami, kuk tati * Máma je nejlepší na světě
Willy Greinholst
Vydalo nakl. Ikar, Praha 2000. Původní pevná vazba, vydání první, rozměry: 13 x 20 cm, 216 stran.
Dobrý stav (viz foto), zadní stránky polité - skvrny mírně zasahují do textu.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Kacířské epigramy (poezie, satira, Volná myšlenka; ilustrace Vlasta Šimková)
Antonín Travěnec
Volné myšlenky, Praha 1933. Původní brož, 76 stran s čb. kresbami, volný hřbet, malá 8°.  ..
Dobrý stav (viz foto).
80Kč
Bez daně: 80Kč
Jistě, pane ministře 1
J. Lynn, A. Jay
Aurora, Praha 2002, 1. vydání. Přeložil Jan Klíma. Původní pevná vazba s přebalem, 277 stran, 8° (14 x 21 cm).
Pěkný stav.
70Kč
Bez daně: 70Kč
Časopis: Rašple, číslo 4., ročník IV./1893. Humoristicko-satyrický list dělného lidu
František Komprda (red.)
Přehnuté složky, stránkováno průběžně 26-31, rozměry: 24 x 31,5 cm.
Stav dobrý, vodorovně přehnuto a v místě přehnutí cca 8 cm natrženo.
200Kč
Bez daně: 200Kč
Křest sv. Vladimíra
Karel Havlíček Borovský
Vydal Jiří Chvojka, Havlíčkův Brod 1946. Vydání II.
Uvnitř dobrý stav, přebal natržený, odřený a zašpiněný.
120Kč
Bez daně: 120Kč
 
Valentinská © 2021