NĚMECKOJAZYČNÉ KNIHY

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
1000 Jahre deutsches Leben. Eine volkstümliche Kulturgeschichte. Mit 488 Abbildungen und 8 Tafeln [dějiny, Německo]
Rohr, Johannes
Berlin: Karl Voegels Verlag G.m.b.H. 1931, celoplátěná vazba s titulem na přední desce a hřbetu, zdobené předsádky, 352 stran s četnými ilustracemi, 4° (17 x 24,5 cm)
fleky na deskách, malé razítko majitele na titulu, stránky trochu zahnědlé, jinak čistá, celkově velmi dobrý stav
80Kč
Bez daně: 80Kč
Heinrich Friedrich Füger, der Porträtminiaturist [klasicismus, portréty, portrétní miniatury]
Laban, Ferdinand
= Erweiterter Sonderdruck aus dem Jahrbuch der K. Preuszischen Kunstsammlungen, XXVI. Jahrgang, I. Heft. Berlin: G. Groteʾsche Verlagsbuchhandlung 1905.
Neúplný exemplář, chybí tabule č. II a strany 65-73, desky zašpiněné a odřené, vazba mezi stranami 18-19 naprasklá, titulní strana a rubová strana první tabule s poznámkami tužkou, strany 58-63 natrže
1 500Kč
Bez daně: 1 500Kč
Heimatbildung. Monatsblätter für heimatliches Volksbildungswesen. Jahrgang 6, Heft 1-12, Oktober 1924 - September 1925 [Ročník 6, č. 1-12, říjen 1924 - září 1925; Sudety; časopisy; vlastivěda; historie; pověsti; Litoměřice; Vrchlabí; Jihlava]
Lehmann, Emil - Blau, Josef (eds.)
Reichenberg: Sudetendeutscher Verlag Franz Kraus 1924-1925, brož., 296 s., 8° (15 x 23 cm)
Obálky opotřebované, vybledlé a zažloutlé, vždy s jedním razítkem, jedna obálka s drobnými skvrnami, stránky zažloutlé; dobrý stav.
1 050Kč
Bez daně: 1 050Kč
Goethes lyrische und epische Dichtungen; Band II [= Großherzog Wilhelm Ernst Ausgabe; 15] [vazba kůže, Goethe, apart]
Goethe, Johann Wolfgang von
Leipzig: Inselverlag 1920, celokožená vazba, 625 stran s ražbou na přední desce a hřbetu, zlacená horní ořízka, velké 12° (11 x 17,5 cm)
desky nepatrně odřené, jinak perfektní, celkově výborný stav
150Kč
Bez daně: 150Kč
A-I-Z [Arbeiter-Illustrierte-Zeitung; AIZ], roč. 8, 1929, č. 52 [časopis; fotografie; komunismus]
Münzenberg, Willi (ed.)
Reichenberg: Druck- und Verlagsanstalt "Zukunft" Runge & Co. 1929, neváz., 20+4 s., 4° (28 x 38 cm)
Dobrý stav; obálka opotřebovaná, s pár drobnými natrženími, pár listů na okrajích opotřebovaných.
990Kč
Bez daně: 990Kč
Psychoanalytische Studien an Werken der Dichtung und Kunst [psychoanalýza, umění, literatura]
Freud, Sigmund
Leipzig - Wien - Zürich: Internationaler Psychoanalytischer Verlag 1924, celoplátěná vazba s titulem na přední desce a hřbetu, 138 stran s 1 tabulí a 4 ilustracemi v textu, 4° (16 x 23,5 cm)
desky poněkud ušpiněné, stránky zahnědlé průběžně podtrhaná tužkou a pastelkou, celkově ale použitelný stav
600Kč
Bez daně: 600Kč
Carnuntum Jahrbuch 1991. [klasická archeologie, antika, doba římská, Římská říše, Dolní Rakousy, Petronell-Carnuntum, Dunajský limes]
Jobst, Werner (ed.)
Zeitschrift für Archäologie und Kulturgeschichte des Donauraumes. Neue Folge 312. Wien: Kulturabteilung des Landes Niederösterreich – Gesellschaft der Freunde Carnuntums 1992.
Rohy desek nepatrně odřené, jinak bez poškození, velmi dobrý stav.
380Kč
Bez daně: 380Kč
Kafka & Prague. Po stopach Franze Kafky / Auf den Spuren von Franz Kafka / In the Footsteps of Franz Kafka [fotografie, Praha]
Parik, Jan
Prague (Praha): Jan Parik 2000. Předmluva Josef Čermák, anglický překlad Robert Russel.
Velmi pěkný stav, pouze zadní strana přebalu nepatrně zašpiněná a poškrábaná, kniha zcela v pořádku.
380Kč
Bez daně: 380Kč
Gegen den Strom, roč. 4, 1931, č. 1-8, 10-26 [komunismus; KPD Opposition; Německo; časopis; Komunistická strana Německa]
Thalheimer, August - Brandler, Heinrich - Walcher, Jacob - H
Berlin: 1931, váz., VIII+[294] s., 4° (23,5 x 31 cm)
Velmi dobrý stav; na přídeštích jsou razítka, signatura a pár poznámek, na několika stranách je razítko knihovny, stránky zažloutlé, cca 20 listů má menší natržení či ztráty (některé opravovány knihva
3 750Kč
Bez daně: 3 750Kč
Tschechoslowakische Geschichte [Dějiny československé, Nj překlad]
Pekař, Josef
München: Sudetendeutsches Archiv 1988 Für die höchsten Klassen der Mittelschulen verfaßt von Josef Pekař [Veröffentlichung des Sudetendeutschen Archivs]. Eingeleitet von / úvod napsala Monika Glettle
Horní roh desek i stránek je ohnutý, jinak bez poškození, čistá, světlá, celkově velmi dobrý stav.
250Kč
Bez daně: 250Kč
Die Wirtschaft der Niedergangsperiode des Kapitalismus nach der Stabilisierung [1928; ekonomika; ekonomie]
Varga, Eugen
Hamburg - Berlin: Verlag Carl Hoym Nachfolger 1928, brož., 139 s., 8° (14,5 x 21,5 cm)
Uspokojivý stav; obálka opotřebovaná, se skvrnkami a několika kresbami tužkou, na titulní straně je podpis majitele, na malé části stránek jsou podtržení a zatržení pastelkou.
370Kč
Bez daně: 370Kč
Bodenbearbeitung und Düngung. Eine Bilderfolge über die wichtigsten Grundsätze erfolgreichen Ackerbaues [úprava zeminy, hnojení, zemědělství]
Deichmann, E.
Berlin: Arbeitsgemeinschaft der deutschen Stickstoff-Industrie 1941, pův. brož, 100 stran s vyobrazeními, 12° (15 x 10,5 cm), jazyk: německy
zevně mírně ohmataná, jinak perfektní, celkově velmi dobrý stav
625Kč
Bez daně: 625Kč
Die Familie ist mein Nest. Irische Frauen in Spannungsfeld von Arbeitsteilung, Autoritätsstruktur und Wohnumwelt [Irsko, sociologie, rodina]
Haller von Hallerstein-Teufel, Nina
Frankfurt am Main: Inst. für Kulturanthropologie u. Europ. Ethnologie d. Univ. Frankfurt a. M. 1984, pův. brož, 200 stran, 8° (15 x 21 cm)
nepatrně vyšisované okraje, jinak perfektní, celkově velmi dobrý stav
25Kč
Bez daně: 25Kč
Karl Marx, Friedrich Engels: Gesamtausgabe (MEGA), sv. II/2, Text + Apparat [sebrané spisy; kritické vydání; Grundrisse; Ke kritice politické ekonomie]
Marx, Karl [Karel] - Engels, Friedrich [Bedřich]
Berlin: Dietz Verlag 1980, váz., 507 s., 8° (17 x 24,5 cm)
Velmi dobrý stav; desky trochu opotřebované, na ořízkách je pár stop prachu, na několika stranách je razítko knihovny.
1 490Kč
Bez daně: 1 490Kč
Der Mensch zur Eiszeit in Europa und seine Kulturentwicklung bis zum Ende der Steinzeit [pravěk, archeologie, doba ledová]
Reinhardt, Ludwig
Berlin - Wien: Benjamin Harz Verlag 1924, celoplátěná vazba s ražbou na přední desce a hřbetu, barevná ořízka, X+745 stran s četnými čb. a barevnými ilustracemi, 4° (17 x 23 cm), jazyk: německy
zevně ohmataná a vyšisovaná, staré č. na zadní straně titulního listu, průběžně lehké hnědé skvrny, jinak čistá, celkově ještě dobrý stav
80Kč
Bez daně: 80Kč
Der Baunscheidtismus. Vom Erfinder dieser neuen Heillehre. Mit erläuternden Holzschnitten. Siebente, abermals sehr bereicherte Auflage [léčitelství, medicína, vazba kůže]
Baunscheidt, Carl
Bonn: Verlag von J. Wittmann 1860, polokožená vazba se zlaceným hřbetem, XXIII+592 stran s několika dřevořezy, 8° (14 x 21,5 cm)
průběžně i silnější hnědé skvrny, jinak čistá, celkově dobrý stav
1 990Kč
Bez daně: 1 990Kč
 
Valentinská © 2021