NÁRODOPIS

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Časopis Musea Království českého 1909
Čeněk Zíbrt (red.)
Převazba, rozměry: 14,5 x 22,5 cm. Stran 480
Stav velmi dobrý, vyřazený knihovní exemplář
199Kč
Bez daně: 199Kč
Karel IV.
A.Ježková, R.Fučíková
Nakl. Práh, 2005. První vydání.
Stav výborný.
170Kč
Bez daně: 170Kč
Francouzský román od klasicismu do osvícenství (Rozpravy ČSAV)
Jaroslav Minář
Rozpravy ČSAV. Roč. 78/1968, Řada společ. věd ; Seš. 7. Brožovaná, rozměry: 17 x 24 cm, 95 stran
Stav velmi dobrý, na několika místech je v textu zatrženo propiskou
80Kč
Bez daně: 80Kč
Babička. Obrazy venkovského života (beletrie, vzpomínky, Ratibořice)
Božena Němcová
Obrazy venkovského života. Vydal B. Kočí v Praze 1924. Páté vydání, stran 191. Dobová poloplátěná va..
 
80Kč
Bez daně: 80Kč
Akademie. Orgán mládeže socialistické. Ročník I./1897 (levicová literatura)
Fr. Tomášek (red.)
Vydal Fr. Tomášek, Otto Pohl, Praha 1897. Převazba, rozměry: 17 x 24,5 cm, stran 380.
Stav velmi dobrý, desky a hřbet jsou nepatrně odřené, na zadních deskách je nálepka. Vyřazený knihovní exemplář.
249Kč
Bez daně: 249Kč
Babička (Knihovna klasiků, svazek 5.)
Božena Němcová
Vydalo Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha 1953. Vydání první, stran 273. Původní pevná vazba s přebalem.
Přebal odřený, potrhaný, se ztrátou. Stav dobrý.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Modrá revue, ročník II./1933, číslo 1.-5. a 12. Politika, hospodářství, kultura (není kompletní)
Jan Reisman (red.)
Sešity, rozměry: 22 x 30 cm, stran 1-80 a 178-192.
Stav velmi dobrý, obálky jsou na okrajích lehce zažloutlé, obálka 1. čísla je z boku mírně natržená.
150Kč
Bez daně: 150Kč
Dějiny kroje v zemích českých, díl I. [Dějiny oděvů, odívání, módy, středověk] - Zikmund Winter, Čeněk Zíbrt
Zikmund Winter, Čeněk Zíbrt
F. Šimáček, Praha, 1894. Měkká vazba, stran 670 - včetně vyobrazení, rozměry: 18 x 25 cm.
Stav horší, obálka je odřená, ušpiněná, otřepená se ztrátou a utržená od hřbetu. Hřbet je potrhaný se ztrátou a včetně knižního bloku rozlámaný na části. Zadní obálka je s výraznou ztrátou. Uvnitř je
600Kč
Bez daně: 600Kč
Development Encounters: Sites of Participation and Knowledge
P.E.Peters
Harvard University Press, 2000.
Velmi dobrý stav.
150Kč
Bez daně: 150Kč
Časopis Musea Království českého 1895
Antonín Truhlář (red.)
Převazba, rozměry: 14,5 x 22,5 cm. Stran 548
Stav velmi dobrý, titulní list je lehce zažloutlý, podpis pův. majitele
280Kč
Bez daně: 280Kč
Osud trůnu Habsburského. Román o třech dílech na historickém podkladě I.a II. (Habsburkové)
Georges de Villa
Vydala Světová literatura, Praha 1931. Stran 855, 726 a 72. Plátěné vazby se zlacením. Rozměry: 11 x 18 cm.
Stav nepříliš dobrý. Desky a hřbety jsou lehce odřené a ušpiněné. Hřbety jsou natržené a odřené výrazněji. Knihy jsou zkosené. Desky obou dílů se uvolňují od vazby. Stránky jsou mírně zažloutlé.
200Kč
Bez daně: 200Kč
Legenda o praotci Čechu
Žofie Podlipská
Vydal Dobrovský v edici Omega, Praha 2013. Původní pevná vazba s přebalem, stran 229, rozměry: 14 x ..
 
60Kč
Bez daně: 60Kč
Věci a lidé, ročník VI., číslo 7-8/1954 [Z obsahu: řezbářství, textil bytového interiéru, krajka, vybavení lůžka v minulosti, ložnice, postele]
Josef Raban (red.)
Brožovaná, rozměry: 14,5 x 20,5 cm, stránkováno průběžně 242-336 - množství černobílých fotografií.
Velmi dobrý stav.
150Kč
Bez daně: 150Kč
Dějiny hmotné kultury I/ 1,2 [český středověk - vesnice, zemědělství, hospodářství, obdělávání půdy, usedlosti, hrady, tvrze, města, řemesla, stavby, architektura, měšťanský dům, interiér, doprava, strava, oděv, obuv zábava textil hornictví kostely mlýny]
Josef Petráň a kol.
Vydalo Státní pedagogické nakladatelství, Praha 1985. První vydání, celkem 995 stran, velké množství obrazového materiálu, 16,5 x 24,5 cm. Původní celoplátěné vazby s originálními přebaly.
Přebal druhého svazku po okrajích mírně otřepený. Stav jinak pěkný.
599Kč
Bez daně: 599Kč
Khmerové [edice Dějiny národů NLN]
Ian Mabbett, David Chandler
Kniha přibližuje velmi rozporuplné dějiny Khmerů, národa, jemž po tisíciletí obýval lesnatou vnitřní..
 
200Kč
Bez daně: 200Kč
 
Valentinská © 2021