NÁRODOPIS

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Dějiny národa srbského (Srbsko)
Stanoje Stanojević
Pevná vazba, rozměry: 14 x 21 cm, 487 stran.
Stav velmi dobrý
99Kč
Bez daně: 99Kč
Tvorba – Týdeník pro kulturu a politiku, ročník XVIII., číslo 34/1949 (časopis, noviny)
Gustav Bareš
Přeložené složky, rozměry: 24 x 31 cm, strany 790-812
Velmi dobrý stav.
60Kč
Bez daně: 60Kč
Přemysl a Libuše (Přemysl Oráč, kněžna Libuše, legenda, pověst)
Žofie Podlipská
Vydal Dobrovský v edici Omega, Praha 2013. Původní pevná vazba s přebalem, stran 127, rozměry: 14 x ..
 
60Kč
Bez daně: 60Kč
Romové v české společnosti
Pavel Navrátil a kol.
Brožovaná, 223 stran, vydání první, rozměry: 16 x 23 cm.
Stav velmi dobrý. Na hřbetu je nálepka, vyřazený knihovní exemplář.
99Kč
Bez daně: 99Kč
Nové Čechy - roč. VII (1924) a VIII (1925) Pokroková revue politická, sociální a kulturní [levicový časopis; socialismus]
E. Čapek, J. Kopal
Poloplátěná převazba, rozměry: 16 x 22,5 cm.
Stav velmi dobrý, desky a hřbet jsou lehce odřené. První 4 listy jsou jen volně vložené. Na hřbetu je nálepka.
399Kč
Bez daně: 399Kč
Ruská krise - Karel Kramář (z obsahu: Rusko, úvahy, revoluce 1905 i 1917, válka, bolševici)
Karel Kramář
Celoplátěná vazba - pův. obálka je vevázána, 584 stran. Rozměry: 17 x 24 cm.
Stav pěkný.
250Kč
Bez daně: 250Kč
Český lid XIII. (1904) Čeněk Zíbrt (red.) (národopis pověsti zvyky kroje) HOL
Čeněk Zíbrt (red.)
Převazba se zlacením na hřbetu, rozměry: 16,5 x 23 cm, 480 stran.
Dobrý stav, desky a hřbet jsou lehce odřené. Desky v horní části mírně vyšisované. V obsahu je místy podtrženo červenou propiskou.
480Kč
Bez daně: 480Kč
Nauka o kroji [móda v historii, vývoj módy, oděvy, šaty, oblečení]
Josef Vydra
Vydalo Státní nakl., Praha 1937. Původní poloplátěná vazba, rozměry: 15,5 x 21 cm, 207 stran.
Velmi dobrý stav, lehce ušpiněné desky, vyřazený knihovní exemplář
399Kč
Bez daně: 399Kč
Naše menšiny a smíšené kraje na českém jihu
Antonín Hubka
Brožovaná s původní obálkou, stran 261, rozměry: 16 x 24 cm.
Stav velmi slušný, obálka a hřbet jsou lehce odřené a mírně ušpiněné. Knižní blok je včetně hřbetu rozlomený. V textu je místy podtrháváno tužkou. Složky jsou uvolněné.
1 200Kč
Bez daně: 1 200Kč
Tvorba – Týdeník pro kulturu a politiku, ročník XVIII., číslo 39/1949 (časopis, noviny)
Gustav Bareš
Přeložené složky, rozměry: 24 x 31 cm, strany 910-932
Velmi dobrý stav.
60Kč
Bez daně: 60Kč
Národní písničky I. (noty, zpěv, učebnice, mj. A já su synek z Polánky; Dú Valaši, dú; Kalamajka; Od českých hor; Prapor vlá; Tovačov; U Dunaje stála; Letěla husička)
Václav Vilím
Nákladem vlastním. Praha 1922. Výbor pro školy obecné, měšťanské a střední, díl I. Dvojhlasně složil..
 
60Kč
Bez daně: 60Kč
Kostel na dědině a v Městečku [kniha národopisných fotografií - lidová dřevěná architektura: Čechy, Morava, Slezsko, Slovensko a Podkarpatská Rus, cerkev]
Bohumil Vavroušek
Nakladatelé Kvasnička a Hampl, Praha 1929.
Stav dobrý: desky jsou trochu prohnuté a zašpiněné.
1 800Kč
Bez daně: 1 800Kč
Sobota. 1937. Týdeník pro politiku, sociální ...   HOL
Jíše, Karel (red.)
... otázka, hospodářství a kulturu. Ročník VIII. Poloplátěná vazba se zlatou ražbou, 960 str. Praha,..
 
600Kč
Bez daně: 600Kč
 
Valentinská © 2021