KNIHY - 19. STOLETÍ

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Časopis Českého museum, díl 4., 5. a 6./1846
Převazba, rozměry: 14 x 21 cm, strany 410-854 (stránkováno jako ročník).
Stav velmi slušný, desky a hřbet jsou odřené, desky jsou se ztrátou, v dolní části hřbetu a desek je nálepka. První strana je uvolňena z vazby, Na titulních listech jsou razítka, místy jsou v knize
180Kč
Bez daně: 180Kč
Hlasatel povětrnosti (počasí) Nekompletní -chybí posledních 10 stran
Alois Mollenda
Brožovaná, rozměry: 16 x 24,5 cm, není kompletní pouze 64 stran ze 74.
Horší stav, obálka je otřepená se ztrátou a utržená od hřbetu. Na obálce je skvrna. Hřbet zcela chybí, knižní blok je rozlámaný na části. Stránky jsou lehce zažloutlé, jinak je uvnitř stav velmi dobrý
99Kč
Bez daně: 99Kč
Z mého alba (Poezie, secesní tlačená vazba)
Emanuel ryt. z Čenkova
F. Šimáček, Praha 1889. Původní celoplátěná vazba se zlacením, 12°, 108 stran. Jedna ze složek vytrž..
 
120Kč
Bez daně: 120Kč
Domácí lékař. Učení o člověku ve stavu zdravém a chorobném (1863)
Josef Pečírka
Převazba, rozměry: 14 x 17 cm, stran 480
Dobrý stav, desky a hřbet jsou odřené, hřbet je v zadní části po celé délce natržený. Na titulním listu je skvrnka
360Kč
Bez daně: 360Kč
Daniele Sartoriusa Summovní postila (postylla) - (dva díly v 1) - vazba kůže - celokožená
SARTORIUS, Daniel a RŮŽIČKA, Josef
Celokožená dobová vazba, stran 717 a 558, rozměry: 14 x 21,5 cm. Čtvrté vydání.
Stav víc než dobrý, jen desky na hřbetě jsou odřené.
1 500Kč
Bez daně: 1 500Kč
Spisy básnické (1851) - (Aeneis, Zpěvy rolnické a Zpěvy pastýřské)
Publius Vergilius Maro, Karel Vinařický
Přeložil Karel Vinařický. V komisi knihkupectví V.Řivnáče, Praha 1851. Cca 440 stran(viz. obr.). Vol..
 
150Kč
Bez daně: 150Kč
Epištoly nedělní a sváteční celého roku (1898)
Jan Felizna
Pevná vazba, rozměry: 14 x 23 cm, stran 543.
Stav dobrý, desky a hřbet jsou lehce odřené a ušpiněné. Stránky zažloutlé. Přední desky se uvolňují od vazby.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Ponaučné i zábavné Listy pro polní hospodáře a řemeslníky v Čechách (1843)
Matyáš Kalina z Jäthensteinu
Obálky 11 sešitů jsou vevázány (obálka dvanáctého chybí), rozměry: 14 x 21 cm, 384 stran.
Stav dobrý, deska a hřbet jsou odřené, na hřbetu v horní části je nálepka. První čtyři strany mají ve spodním rohu skvrnu, v některých sešitech jsou skvrnky od stáří.
1 800Kč
Bez daně: 1 800Kč
Děje anglické země (edice: Nowočeská bibliothéka) (dějiny Anglie, Velká Británie, Skotsko, Wales)
J. S. Tomíček
W kommissí u Frant. Řiwnáče, Praha 1849. Nowočeská bibliothéka, číslo XVIII. Poloplátěná slepá převa..
 
199Kč
Bez daně: 199Kč
Sebrané listy
F. L. Čelakovský
Praha, 1865, Ed. Grégr, převazba, 539 stran.
velmi dobrý stav
900Kč
Bez daně: 900Kč
Pravopis český (1849)
Václav Hanka
Měkká vazba, rozměry: 7,5 x 13 cm, 96 stran.
Stav dobrý, obálka je odřená a ušpiněná. Místy je v textu podtrženo červenou pastelkou. Vzhledem ke stáří je stav velmi dobrý.
1 200Kč
Bez daně: 1 200Kč
Nejlepší české humoresky (1874)
František Karel Kolár
Josef R. Vilímek Praha 1874. Pevná vazba, stran 97, rozměry: 14 x 18,5 cm.
Dobrý stav. Desky a hřbety jsou odřené, hřbet je v horní i dolní části mírně natržený. Titulní list je uvolňuje z vazby, knižní blok je rozlomený, některé stránky jsou zažloutlé a ušpiněné.
150Kč
Bez daně: 150Kč
Nová minucí hospodářská na rok obyčejný 1849 (kalendář)
Vazba je pozdější, celoplátěná, se zlacením, rozměry: 9,5 x 14 cm. Stran 154. Místy vevázány volné listy na poznámky, většinou popsané.
Stav vcelku dobrý, ale vzadu je kniha poškozena - spodní roh stran 145-154 je utržený - chybí (je to cca polovina posledních dvou řádků).
900Kč
Bez daně: 900Kč
Štěstí v rodině. Zdravotní rady a pokyny v neplodnosti (rodičovství, plodnost žen, těhotenství)
Filipina Zachová
Zdravotní rady a pokyny v neplodnosti. Spolu stručné vypsání vývinu těla ženského a jeho ústrojí. Ná..
 
150Kč
Bez daně: 150Kč
Karel Havlíček Borovský - I. díl
Tůma, Karel
Nakladatelská vazba XIX. století s bohatou ražbou, Kutná Hora, Karel Šolc, 1883, 611 S.  ..
Velmi pěkný stav.
800Kč
Bez daně: 800Kč
O zvelebování luk, aby těžilo se více a dobré trávné píce
Karel Lambl
Převazba, rozměry: 12 x 18 cm. Stran 96
Stav velmi dobrý.
750Kč
Bez daně: 750Kč
 
Valentinská © 2021