KNIHY - 19. STOLETÍ

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Časopis Českého museum, 4/1848 (historie, mj. Paměti král. města Kolína; Epištoly M. Jana Husa, kteréž psal swým wěrným w žaláři; J. E. Vocel - Úlohy naše)
Jan Erazim Wocel (red.)
Původní brož, 8°, strany 330 - 440 (stránkováno průběžně jako ročník).
Knižní blok rozlámán na části, volný hřbet, bývalý knižní exemplář, zadní část obálky odtržen od knižního bloku.
100Kč
Bez daně: 100Kč
Anthologie z literatury české. Svazek I.
Jireček, Josef
Plátěná vazba, 192 str. 8°. Praha, F. Tempský, 1879. 4 listy v knize jsou uvolněné, jinak velmi dobř..
 
250Kč
Bez daně: 250Kč
Právo obce Pražské k řece Vltavě (řeka Vltava, Praha)
Jaromír Čelakovský
J. Otto, Praha, nákl. vlastním 1882. Brožovaná, rozměry: 18,5 x 27 cm, stran 71.
Stav velmi dobrý, lehce otřepená obálka, hřbet je v horní části s mírnou ztrátou, v dolní části natržený.
600Kč
Bez daně: 600Kč
Příhody Bianky Kapelly, šlechtičny Benátské, z vlaského jazyka do českého přeložené
Salomon Gessner, Jan Nejedlý
Vydal František Jeřábek, Praha 1817. Pevná vazbaa, 108 stran, rozměry: 9 x 13 cm.
Stav velmi dobrý, desky a hřbet jsou lehce odřené.
1 200Kč
Bez daně: 1 200Kč
Posvátná místa král. hl. města Prahy, sv. I. (Praha, 1883) Dějiny a popsání chrámů, kaplí, posvátných soch, klášterů i jiných pomníků katolické víry
František Ekert
Nákladem Dědictví sv. Jana Nepomuckého, Praha 1883. Původní poloplátěná vazba, 479 stran. Rozměry: 15 x 23 cm.
Stav dobrý, desky a hřbet jsou ušpiněné a odřené. Několik prvních stran bylo vytrženo a zpět vlepeno lepící páskou
199Kč
Bez daně: 199Kč
Všeobecný dějepis občanský, díl I.-III. (3 svazky) - 1846 HOL
Josef František Smetana
Pooplátěné vazby se zlacením na hřbetu, celkem 1152 stran, rozměry: 14,5 x 22 cm.
Stav dobrý, desky a hřbety jsou odřené, hřbety potrhané, stránky lehce zažloutlé. Na prvních stranách jsou podpisy původního majitele.
1 200Kč
Bez daně: 1 200Kč
Dušeslowí zkušebné.
Hyna, Ferd
Poloplátěná vazba, 370 str., 8°. Praha, Kronbergr a Řiwnáč, 1844.  ..
Dobrý stav, chybí hřbet
600Kč
Bez daně: 600Kč
Vesna - Kytice z básní milostných
Josef Zapletal
Zdobená vazba, rozměry: 13 x 17 cm, stran 175.
Stav velmi dobrý, lehce odřené desky a hřbet. Signaturní razítka. Místy jsou hnědé skvrnky od stáří.
299Kč
Bez daně: 299Kč
Výbor ze spisů Xenofontových, a to z Anabase, Kyroapedie a z Pamětí o Sokratovi
Xenofón
Převazba, 344 stran. Rozměry: 15 x 21 cm. Vydání druhé.
Stav dobrý, desky a hřbet jsou odřené. Hřbet je v horní i dolní částin natržený. Na titulním listu je jméno a razítko. Místy je v textu zatrženo a vpisky perem, místy u hřbetu lepeno. Jinak je vzhlede
95Kč
Bez daně: 95Kč
Pražský posel, díl II. (1847) - vazba kůže - polokožená
Josef Kajetán Tyl
Polokožená převazba, stran 576, rozměry: 12 x 17 cm.
Stav velmi dobrý, desky a hřbet jsou odřené. Místy jsou hnědé skvrnky
1 999Kč
Bez daně: 1 999Kč
Pěstování obchodních požitků. Část II. Pěstování rostlin olejných
Ant. Adam Šmíd
Poloplátěná vazba, stran 174, rozměry: 11 x 17 cm.
Stav dobrý, desky jsou lehce odřené, na hřbetu nálepka. Bývalý knihovní exemplář - uvnitř knihy jsou razítka a čísla, na přídeští je nálepka knihovny.
600Kč
Bez daně: 600Kč
Hrady, zámky a tvrze Království českého - díl XII. - Čáslavsko (okr. Kutná Hora, Kolín, Havlíčkův Brod, částečně i Chrudim, Pelhřimov) 1900
Sedláček August
Nakl. F. Šimáček, Praha 1900. Popisuje A.Sedláček. Ilustroval K.Liebscher a V.Král z Dobrévody. Originální zdobené desky s koženým hřbetem. Vydání I. 344 stran. Bohatý obrazový materiál. Rozměr 35x2
Stav velmi dobrý.
2 999Kč
Bez daně: 2 999Kč
Spůsobové básnictví
M. Blažek
A jejich literatura. Jakožto úvod do dějin literatury. Nakl. Fr. A. Urbánek, Praha, 1877. Sbírka spi..
Pěkný stav.
360Kč
Bez daně: 360Kč
Bodláčí. Sbírka veršovaných vtipů a satir
J. Bodlák (Julius Myslík)
Nákl. Záře, Praha 1897. Měkká vazba, rozměry: 9,5 x 15 cm, stran 38
Velmi dobrý stav, obálka chybí,
150Kč
Bez daně: 150Kč
Čerkesin aneb tajný křesťan (1862 Rusko ,Kavkaz ,Čerkesové )
Josef Zimmermann
Měkká vazba, stran 104, rozměry: 11,5 x 20 cm.
Stav dobrý, obálka je odřená, mírně ušpiněná a pomačkaná. Uvnitř je stav velmi dobrý, nerozřezáno, místy jsou hnědé skvrnky.
800Kč
Bez daně: 800Kč
Epištoly rolníka z Tábora / Pozor na lesy!
Ferd. Janovský / Josef Durdík
Poloplátěná převazba, rozměry: 11 x 17 cm.
Dobrý stav, desky a hřbet jsou odřené, na hřbetu je nálepka. Bývalý knihovní exemplář - uvnitř knihy jsou razítka a čísla. Na prvních dvou titulních listech je přelepen vydavatel.
600Kč
Bez daně: 600Kč
 
Valentinská © 2021