KNIHY - 19. STOLETÍ

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Slowesnost aneb náuka o wýmluwnosti prosaické, básnické i řečnické [slovesnost, básnictví, verše, proza, rečnictví, poezie, básně - polokožená vazba, vazba kůže)
Josef Jungmann
Praha, Kronberg a Řivnáč 1846, s. 834.
Desky lehce odřené (viz foto), vzhledem ke stáří velmi dobrý stav!
1 200Kč
Bez daně: 1 200Kč
Děje anglické země [dějiny Anglie, Velká Británie; historie Spojeného království]
Jan Slavomír Tomíček
Převazba, rozměry: 15,5 x 23 cm, stran 427.
Stav dobrý, desky a hřbet jsou lehce odřené a mírně ušpiněné, naražené rohy desek. Uvnitř je stav velmi dobrý, pouze místy jsou skvrnky od stáří.
199Kč
Bez daně: 199Kč
Vollständiger Umriss einer statistischen Topographie des Königreichs Böhmen I-IV. - Vlastivěda - Topografie Čech, Kraj Beroun a Žatec 1828
Ponfikl, Josef Eduard
Vollständiger Umriss einer statistischen Topographie des Königreichs Böhmen I-IV.    ..
 
19 999Kč
Bez daně: 19 999Kč
Cesta do Swaté země, již wykonal a sepsal Josef Chmelíček (Cesta do Svaté země, díl II.) - 1867
Josef Chmelíček
Původní kartonová vazba, rozměry: 12 x 18,5 cm, stran 600.
Stav velmi dobrý, desky a hřbet jsou lehce odřené a mírně ušpiněné. Na přídeští je poznámka psaná perem
499Kč
Bez daně: 499Kč
Jana Miltona Ztracený ráj (1843)
John Milton; Josef Jungmann
Vyd. Kronbergr a Řivnáč, Praha 1843.
 
4 800Kč
Bez daně: 4 800Kč
Meč a kalich (Poezie, husitství, mj. Alžběta a Jan; Oda na Karla [Karel IV.], otce wlasti; Wáclaw IV. [Václav IV.]; Mstitel - Žižka a Prokop)
Erazim Vocel
Praha, W knihtiskárně a skladu Jar. Pospíšila, 1843
Vazba ve hřbetu lehce popraskaná, listy lehce zhnědlé stářím. Vzhledem ke stáří velmi dobrý stav! Chybí titulní list.
399Kč
Bez daně: 399Kč
Naše nynější krise
T. G. Masaryk
Pevná vazba, 152 stran. Rozměry: 13 x 19 cm.
Stav dobrý, desky a hřbet jsou lehce odřené, hřbet v horní části mírně natržený. Stránky jsou lehce zažloutlé, v textu je podtrháváno tužkou. Jinak je uvnitř stav velmi dobrý.
200Kč
Bez daně: 200Kč
Versuch einer statistischen Geographie von Böhmen (1805) - Statisticko-zeměpisný popis Čech
Müllner, Josef Nepomuk
Zeměpisný popis Čech s podrobným seznamem obcí, měst, krajů apod. Německy. Vyd. Karl Barth, ..
 
4 860Kč
Bez daně: 4 860Kč
Mistr Jan Hus aneb Počátkové církevního rozdvojení v Čechách [husitství; Novočeská bibliothéka, č. XIX.] - 1857
Jos Alex. Helfert
Pevná vazba, stran 287, rozměry: 15 x 22,5 cm.
Velmi dobrý stav, deky a hřbet jsou lehce odřené, na přídeští je ex libris, místy jsou hnědé skvrnky od stáří
199Kč
Bez daně: 199Kč
Starobyla Skladanie, památka XII.-XV. století. Díl opozděný [Stolovanie krale Artuše, Tandariáš a krásna Floribella. Hynka z Poděbrad Májový sen, o Manželství, Rada Otce k Synu, Podkoní a Žák, Mastičkář, Milostná píseň krále Václava I.]
Hanka, Václav
Vyd. Josefa Fetterlová z Wildenbrunnu, Praha 1823, formát 8°, brožovaná s původní obálkou, tištěno antikvou.
Obálka je opotřebena a potrhaná, knižní blok uvnitř pak ve velmi dobrém stavu.
1 200Kč
Bez daně: 1 200Kč
Básně. Spisův básnických knihy šestery (poezie, Ohlas písní ruských, Ohlas písní českých [Toman a lesní panna], Smíšené básně, Epigrammy, Anthologie)
František L. Čelakovský
Spisův básnických knihy šestery. I. L. Kober, Praha 1871. Původní celoplátěná vazba se zlacením, 12°..
Desky lehce odřené, ve hřbetu nepatrně natržené, na listech hnědé skvrny způsobené stářím. Velmi slušný stav (viz foto)!
199Kč
Bez daně: 199Kč
Vojta, poctivý nájemník (1850)
Jeremias Gotthelf
Převazba, rozměry: 11,5 x 19 cm, 231 stran.
Stav dobrý, desky a hřbet jsou lehce odřené Uvnitř stav velmi dobrý, uvnitř knihy jsou skvrnky od stáří a místy jsou stopy od vlhkosti. Podpis a signaturní razítka původního majitele.
800Kč
Bez daně: 800Kč
Historie česká od r. 1602 do r. 1623, díl I.
Pavel Skála ze Zhoře
Převazba, stran 384, rozměry: 15 x 22 cm.
Stav velmi dobrý.
800Kč
Bez daně: 800Kč
Dějiny konfiskací v Čechách po r. 1618, II. díl (historie, třicetiletá válka, konfiskace, mj. Albrecht z Valdštejna, Praha, Loket, Cheb, Most, Tábor, Žatec)
Tomáš V. Bílek
Fr. Řivnáč, Praha 1883. Novočeská bibliothéka, sv. XXV. Převazba se zlacením na hřbetu, rozměry: 15 x 22 cm, 672 stran.
Stav velmi dobrý, desky a hřbet lehce odřené.
399Kč
Bez daně: 399Kč
Deklamowánky a písně od Frant. Rubeše (Deklamovánky), sv. IV. (poezie, satira)
Fr. Rubeš
Deklamowánky a písně od Frant. Rubeše. Swazeček IV. Druhé wydání. Praha, 1842. Původní brož, formát ..
Na titulním listu razítko, titulní list také popsaný, obálka odřená a podlepená. Vzhledem ke stáří velmi slušný stav (viz foto)!
150Kč
Bez daně: 150Kč
Staročeská mluvnice
F. B. Květ, Edvard Novotný
Převazba - část pův. obálky je nalepena na desky, rozměry: 14,5 x 21,5 cm, stran 94
Stav dobrý, desky a hřbet jsou odřené, na hřbetu je nálepka. Vyřazený knihovní exemplář
399Kč
Bez daně: 399Kč
 
Valentinská © 2021