LITERÁRNÍ VĚDA

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Korespondence - Pavel Eisner - Otokar Fischer - Rudolf Pannwitz (Vydal Památník národního písemnictví)
R. Pannwitz, O. Fischer, P. Eisner
Původní pevná vazba s přebalem, 405 stran, rozměry: 14 x 22 cm.
Pěkný stav.
120Kč
Bez daně: 120Kč
Písemnictví ruského středověku (Výbor textů 11.-14. století, středověk, Rusko, Příběhy svatých otců, Novgorodský letopis, Život Feodosije Pečerského, Boris a Gleb ad.)
Sestavil kolektiv autorů...
Vydalo nakladatelství Vyšehrad, Praha 1989. Původní celoplátěná vazba se zlacením a přebalem, 8°, 364 stran, první vydání.
Pěkný stav (viz foto).
80Kč
Bez daně: 80Kč
Almanach Kmene 1935 - 1936 (upravil Ladislav Sutnar, foto-obálka Jaromír Funke)
Vilém Závada (red.)
Kmen, Praha 1935. Měkká vazba, 328 stran s obr. přílohami. Rozměry: 12 x 18,5 cm.
Dobrý stav, obálka je lehce odřená a lehce ušpiněná. Hřbet je lehce odřený, mírně ušpiněný a je na něm název knihy napsaný propiskou. Přední desky se lehce uvolňují od vazby, jinak je uvnitř stav velm
380Kč
Bez daně: 380Kč
Faust (J. W. Goethe, Vladimír Tesař)
J. W. Goethe
Vydal Odeon, Praha 1982. Celoplátěná vazba s obálkou, stran 480, rozměry: 21 x 30 cm.
Stav velmi dobrý.
150Kč
Bez daně: 150Kč
České baroko [česká barokní literatura - výbor z textů a životopisy autorů: legendy, kancionál, duchovní a světské písně, modlitby, dopisy, cestopisy, divadelní hry, drama, řečnické umění, verše, lyrika, epika, spisovatelé]
Zdeněk Kalista
Vydal ELK, Praha 1941. Původní poloplátěná vazba se zlacením a obálkou, 4°, 352 stran.
Přebal odřený a po okrajích potrhaný. Dobrý stav.
150Kč
Bez daně: 150Kč
Karel Čapek ve fotografii
Jiří Opelík ed.
Vydalo Středočeské nakladatelství v Praze 1991. Typografie Aleš Krejča. Stran 272. Původní celoplátěná vazba s přebalem.
Dobrý stav.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Z tradic slovanské kultury v Čechách - Sázava a Emauzy v dějinách české kultury [klášter Na Slovanech, Emauzský cyklus, slovanská liturgie, staroslověnština]
Lubomír Havlík, Oldřich Králík, Emanuel Poche, Karel Horálek
Vydala Universita Karlova, Praha 1975. Původní celoplátěná vazba s přebalem, první vydání, 242 stran + obrazová příloha, 4°.
Dobrý stav, přebal odřený a lehce natržený (viz foto).
199Kč
Bez daně: 199Kč
Vínek vzpomínek - Josef Hiršal (paměti, vzpomínky z let 1937-1952, korespondence, dopisy, literární věda)
Josef Hiršal
Vydalo nakladatelství Rozmluvy, Praha 1991. Původní brož, měkká vazba, menší 8°, 352 stran.
Stav pěkný.
60Kč
Bez daně: 60Kč
Nejstarší české veršované legendy [Soubor rukopisných zlomků; středověk, staročeská legenda, mj. o Panně Marii, Nanebevstoupení páně, o andělích, Paterův proužek aj.]
Jiří Cejnar (ed.)
Nakladatelství ČSAV, Praha 1964. Původní celoplátěná vazba se zlacením a přebalem, 343 stran textu + obrazová příloha.
Pěkný stav (viz foto).
250Kč
Bez daně: 250Kč
Literární komparatistika
Josef Hrabák
Vydalo SPN, Praha 1976. Původní celoplátěná vazba, 8°, 206 stran, první vydání.
Velmi dobrý stav. Lehce vyšisovaný hřbet.
95Kč
Bez daně: 95Kč
Čtení o románu (literární věda, teorie prózy)
Josef Hrabák
Vydalo SPN, Praha 1981. Původní celoplátěná vazba s přebalem, 8°, 327 stran + přílohy, vydání první.
Přebal po okrajích natržený. Dobrý stav (viz foto).
80Kč
Bez daně: 80Kč
Čapci (Čapek)
Marie Šulcová
Melantrich, Praha 1985
Dobrý stav.
60Kč
Bez daně: 60Kč
Všechno je jinak. Kapitoly o světové science fiction (sci-fi, literární věda)
Ondřej Neff - Alexandr Kramer
Praha, Albatros 1986, s. 412.
V dobrém stavu, obálka je natržená.
99Kč
Bez daně: 99Kč
Řečtí filosofové a mystici II. - Počátky řecké filosofie, Sokrates, Platon, Aristoteles, Filosofie v období hellenistickém, Plotinos a mystikové
Vladimír Groh, Otakar Jiráni, František Novotný, Vl. Hoppe
Praha, Společnost přátel antické kultury 1947, s. 174.
V dobrém stavu, některé stránky jsou uvolněné.
99Kč
Bez daně: 99Kč
 
Valentinská © 2021