KNIHY - 19. STOLETÍ

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Nauka o pádech výrokových  ze spisů Štítného
V. Prasek, Štítný
Originální brožovaná,, vydal Vlad. Žákovský, Olomouc, 1874, formát A5, sešit, 28 stran.
slušný stav, nerozřezané složky, mírně zašpiněna, původní knihovní exemplář.
200Kč
Bez daně: 200Kč
Místopisná kniha diecéze Hradec Králové (1857) - Statistisch-topografisches Handbuch der Königingräzer Diözes
Šrůtek, Josef Antonín
Statisticko-místopisná příručka Hradecké diecéze z roku 1857 v němčině.  Statistisch-topogra..
 
12 000Kč
Bez daně: 12 000Kč
Všeobecný zeměpis, dílu II, sv. II. (Wšeobecný zeměpis)
Karel Vladislav Zap
Pevná převazba, rozměry: 12 x 18,5 cm. Stran 804.
Stav dobrý, udesky a hřbet jsou odřené, hřbet je po celé délce natržený.
1 200Kč
Bez daně: 1 200Kč
Muka chudé ženy. Převržená slánka (edice: Divadelní biblioteka, sv. 33) (divadelní hry, činohra; dramatický žert)
J. K. Tyl; Görner
Divadelní biblioteka, sv. 33. Jarosl. Pospíšil, Praha 1860. Poloplátěná převazba se zlacením na hřbe..
 
150Kč
Bez daně: 150Kč
Malý výbor z veškeré literatury české
Čelakovský, František Ladislav
Brožovaná., Praha, B. Tempský, 1872, 642 S., 8´. Křehké stránky, hřbet přelepen průhlednými páskami,..
Slušný stav.
199Kč
Bez daně: 199Kč
Štěpná zahrádka aneb Katolické modlitby a písničky z rozličných pobožných knížek sebrané (1857) - vyd. Landfras Jindřichův Hradec
Celokožená dobová vazba, rozměry: 9 x 15 cm. Stran 224.
Stav nepříliš dobrý, desky a hřbet jsou odřené, hřbet je potrhaný.
450Kč
Bez daně: 450Kč
Svojan, ročník I., číslo 1-4/1894 a ročník II., číslo 1-4/1895. Krajanský list (USA, Chicago, exil, časopis, noviny) - 8 sešitů
kolektiv autorů
Převazba, rozměry: 17 x 25.5 cm, 80 a 240 stran
Stav velmi dobrý, lehce odřené desky a hřbet. Vyřazený knihovní exemplář.
999Kč
Bez daně: 999Kč
Literární Příloha k Věnci, 7 čísel
OPapírová vazba, Praha, Berry a Hoffmann, 112 S., 8´.  ..
Slušný stav. Zjevné stopy stáří.
600Kč
Bez daně: 600Kč
Boj za právo, I. a II. (2 v 1)
Jan M. Černý
Nakl. Bursík a Kohout, Praha 1893. Zdobená celoplátěná vazba se zlacením, stran 854, rozměry: 16 x 24 cm.
Velmi dobrý stav, lehce odřené desky a hřbet.
900Kč
Bez daně: 900Kč
Ze Šumavy / Z máje žití/ Pěvec volnosti. Básně Elišky Krásnohorské (vazba kůže)
Eliška Krásnohorská
Celokožená převazba, rozměry: 12 x 15,5 cm. Zlacená celá ořízka.
Dobrý stav, desky a hřbet jsou odřené. Přední část desek se uvolňuje od vazby. Jinak je uvnitř stav velmi dobrý, okraje přídeští jsou zažloutlé.
750Kč
Bez daně: 750Kč
Ponaučné i zábavné Listy pro polní hospodáře a řemeslníky v Čechách (1838)
Pevná převazba se zlacením - obálky všech dvanácti sešitů jsou vevázány, rozměry: 14 x 22 cm, 370 stran.
Desky a hřbet jsou ušpiněné. Horní rohy prvních čtyř a posledních osmi stránek jsou utržené - chybí i část textu. Jinak je uvnitř stav velmi dobrý.
2 000Kč
Bez daně: 2 000Kč
U zpovědi (1851) - zpověď, historie
Pantaleon Neumann
Pevná vazba, rozměry: 11 x 17,5 cm. Stran 148
Velmi dobrý stav, lehce odřené desky a hřbet. Místy jsou hnědé skvrnky od stáří
999Kč
Bez daně: 999Kč
Časopis Českého museum, 6/1846 (historie, mj. A. W. Šembera - Staré desky zemské i manské w Moravwě a w Opawsku [Opava]; O hluchoněmotě; F. Palacký - Má-li prawopis český čím dále tím wíce se dokonaliti?)
Jan Erazim Wocel (red.)
Původní brož, 8°, strany 698 - 852 (stránkováno jako ročník).
Knižní blok rozlámán na části, obálka zašpiněná, listy zhnědlé stářím. Bývalý knihovní exemplář. Slušný stav (viz foto)!
100Kč
Bez daně: 100Kč
Památník na oslavu stých narozenin F. Palackého
Brož. Praha, Matice česká, 1898, 726 S., 8°.  ..
Slušný stav.Brož. rozpadlá na několik částí. Složky nerozřezány. Původní obálka částečně odtržena a natržena. Část titulního listu odstřihnuta.
260Kč
Bez daně: 260Kč
Časopis Musea Království českého 1890
Josef Emler
Pevná vazba, stran 614, rozměry: 14,5 x 22 cm.
Stav velmi dobrý.
120Kč
Bez daně: 120Kč
Slovník česko-německý - Díl IV. S-U - Jungmann - SLOWNJK ČESKO-NĚMECKÝ JOSEFA JUNGMANNA  (hol)
Josef Jungmann
Díl IV. S-U.  844 stran, formát 4° (A4), vydalo České museum v Praze 1838. Vazba je dobová, ..
 
3 000Kč
Bez daně: 3 000Kč
 
Valentinská © 2021