Nanking: Romance na moři (podpis Rudolf Medek)

Druh zboží: kniha
CN: E/05966
Autor: Rudolf Medek (podpis)
Stav: Použitá
Dostupnost: SKLADEM MIMO PRODEJNU (info)
Cena: 200Kč
Množství:
 

Tato kniha dostala svoje jméno podle známé lodi, která v době transportů československých dobrovoleckých vojsk ze Sibiře do vlasti několikráte dopravovala naše vojáky. Děj se začíná odražením lodi od japonských břehů v Jokohamě a končí se přistáním v San Francisku. Tři českoslovenští důstojníci, kteří se vracejí opožděně domů do svobodného Československa, plni nedočkavé touhy, ale také zneklidňujících starostí, ocitnou se po vzrušených letech strádání a bojů skokem v nejklidnějším prostřední, jakého jen může poskytnouti dlouhá plavba po oceánu sice velikém, ale opravdu tichém. Odtud podtitul této práce "romance na moři". Drsná vojácká srdce težko zvykají této náhlé idyle, a jsouce zvyklá ustavičně se bíti, bijí se i na palubě této lodi, hostítí přechodně pestrou mezinárodní společnost. Bijí se tentokráte o lásku tří čechovovsky ruských dívek-emigrantek, které se svým nahluchlým otcem putují na téže lodi z rozbouřeného Ruska, v němž zanechaly matku a bratra, do Ameriky. Jsou to pro všechny tři vojáky nová, netušená dobrodužství, která prožívají každý podle svého vnitřního ustrojení a podle temperamentu a Rudolf Medek líčí neodolatelným způsobem jak jejich citové zmatky, které jim ve styku se třemi běženkami zmítají, tak eroticky rozehrané exotické prostřední, v němž se tyto hry lásky rozvájejí.

 

Vydání: Československý čtenář, Praha 1936. Druhé vydání. Původní celoplátěná vazba s přebalem, rozměry: 14 x 19 cm, 360 stran.

Stav knihy: Dobrý stav, přebal je odřený a potrhaný se ztrátou. Zadní část obálky téměř celá chybí. Na přídeští je nalepeno ex libris, autorské věnování s podpisem.

Valentinská © 2021