Jak reorganizovat firmu

Druh zboží: kniha
CN: B/09835
Autor: D. E. Hussey
Stav: Použitá
ISBN-13: 9788072263516
Dostupnost: SKLADEM MIMO PRODEJNU (info)
Cena: 90Kč
Množství:
 

Změna je součástí života člověka i firmy. Platí dokonce, že v okamžiku, kdy jsem se sebou spokojen, nechci se měnit a přestávám „šlapat“ kupředu, zaostanu a za chvíli jdu z kola ven. A to je stejně nebezpečné jak pro firmu, tak pro jednotlivce. Proto musí manažeři i řadoví pracovníci životaschopného podniku takřka denně přemýšlet a zkoušet, jak to udělat, aby firemní vazby i struktura fungovaly ještě účelněji a efektivněji. Zkrátka musí stále firmu měnit k jejímu prospěchu.

Reorganizace a změny, které ve firmě probíhají, jsou samozřejmě dílčí, ale také celkové a zásadní. Někdy mohou postupovat zcela hladce, někdy ovšem naopak napáchají mnohem více škod nežli očekávaného užitku. Ale jak na to, abych jako manažer udržel reorganizaci ve svých rukou a změna přinesla kýžené ovoce?

V knize Jak reorganizovat firmu najdete fundovaný rozbor i praktické rady, pro jakou situaci zvolit jakou adekvátní metodu. Publikace vás bude informovat o tom, jaké existují příčiny změn a jaké jsou přístupy k jejich řešení. Dozvíte se, proč se změny setkávají s odporem a jaké námitky asi můžete očekávat. Stěžejní částí knihy jsou potom kapitoly o tom, jak zvládnout odpor a námitky a jakým stylem změny uřídit. Mezi důležité patří i informace jak vytvářet vizi a jak si provedení změny účelně rozdělit a naplánovat.

Rady a doporučení jsou manifestovány na konkrétních příkladech i firemních případech a situacích.

Nespornou výhodou publikace je její zaměření – autor ji psal, aby byla srozumitelná a užitečná jak vyššímu, tak střednímu managementu. Obě vrstvy se totiž podílejí na vývoji a kvalitě firmy podobnou měrou.

Jestliže vedete nebo spolupracuje s menším i větším množstvím pracovníků, titul Jak reorganizovat firmu patří bezesporu do vaší manažerské knihovny. Stane se vaším častým rádcem a pomocníkem.

Vydání: Computer Press, Praha 2000. Původní brožovaná, rozměry: 17 x 23 cm, 113 stran.

Stav knihy: Stav velmi dobrý.

Valentinská © 2016