Circus Sideshow (Antonín Kratochvil) fotopublikace

Druh zboží: kniha
CN: KANT
Autor: Kratochvil Antonin
Stav: Nová
ISBN-13: 9788074372087
Dostupnost: SKLADEM MIMO PRODEJNU (info)
Cena: 360Kč
Množství:
 

Fotografie Antonína Kratochvíla z rozsáhlého cyklu Sideshow vznikly v Gibsontonu na Floridě, v centru specifické odnože zábavního průmyslu. 
Vedle tradičních provazochodců, žonglérů, hadích žen a chrličů ohně na nich defilují také nejrůznější fyzicky poznamenaní lidé, kteří jsou divákům ukazováni jako svého druhu bizarní bytosti. V roce 1974 byly fotografie publikovány v časopise American Photo a nyní poprvé vycházejí jako ucelený soubor v knižní podobě. Sideshow můžeme považovat za první důležitou zastávku Antonína Kratochvíla na jeho cestě v hledání podstaty lidské i umělecké existence. Způsob práce se světlem či kompozice obrazu předznamenává jeho další tvorbu, díky níž se stal světově uznávaným fotografem. 
 

Antonín Kratochvíl’s photographs from his extensive photo essay Sideshow were taken in Gibsonton, Florida, the center of a very distinct branch of the entertainment industry. Besides the usual tightrope walkers, jugglers, snake ladies, and fire eaters, a vast array of people bearing various disfigurements also march past, exhibited to audiences as freaks of nature. First published in American Photo in 1974, the complete set of photographs is now being presented for the first time in a book. Sideshow can be considered Antonín Kratochvíl’s first important stop on his journey in search of the nature of human and artistic existence. The way in which he works with light and composition presages his future work, which earned him international acclaim as a photographer. Text by Petr Volf, translated by Elisabeth Walsh-Spacilova.

Vydání: Praha, KANT 2016, 1. vydání, pevná vazba, 84 stran, 23 x 21 cm, text souběžně česky a anglicky, text napsal Petr Volf, překlad do AJ Elisabeth Walsh-Spáčilová.

Stav knihy: Kniha je nová. / Book is new.

Valentinská © 2021