NĚMECKOJAZYČNÉ KNIHY

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Ein tschechisches Dienstmädchen: kleiner Roman [Česká služka: malý román; Pražský kruh, pražská německá literatura]
Brod, Max
Zweite Auflage (2. vydání), Berlin – Stuttgart – Leipzig: Axel Juncker Verlag [1910].
Desky lehce odřené, původní obálka zašpiněná, uvnitř průběžně potrháváno tužkou, na posledních dvou stranách také pastelkou, jinak uvnitř v pořádku, celkově dobrý stav.
2 240Kč
Bez daně: 2 240Kč
Briefe zur Schulung politischer Kämpfer, 2. Jahrgang, Nr.  9, 1937/38 [nacismus, propaganda, SdP, Sudetendeutsche Partei, Karl Hermann Frank, Konrad Henlein, politika, rétorika, národní hnutí, časopisy]
Suchy, Josef – Zweigelt, Max – Sturm, Hartwig (eds.)
Karlsbad – Leipzig: Karl H. Frank 1938.
Dobrý stav. Obálka trochu pomačkaná, vlastnická poznámka na titulní straně, papír lehce zahnědlý, jinak v pořádku, jeden dvojlist přílohy chybí.
750Kč
Bez daně: 750Kč
Jerusalem [cestování, cestopisy, Jeruzalém, Izrael, Sýrie, Palestina, Blízký východ]
Hedin, Sven
Leipzig: F. A. Brockhaus 1918.
Hřbet a okraje desek vybledlé, papír vzhledem ke stáří zahnědlý, jinak uvnitř v pořádku. Celkově vzhledem ke stáří dobrý stav.
250Kč
Bez daně: 250Kč
Architektur und Komfort [= Werk-Buch; 2] [architektura; technika; dějiny architektury; výtahy; osvětlení; kanalizace; vytápění]
Frateili, Enzo
Winterthur: Verlag WERK 1967, brož., 63 s., 8° (10 x 25 cm)
Bývalý knihovní exemplář; obálka opotřebovaná a zašlá, se signaturou, slepým razítkem a papírovými štítky; na jedné stránce perem vepsána signatura, na patitulu další slepé razítko knihovny; dobrý sta
390Kč
Bez daně: 390Kč
Die Nutzbaren Mineralien mit Ausnahme der Erze, Kalisalze, Kohlen und des Petroleums. II. Band [Využitelné minerály, s výjimkou rud, potašových solí, uhlí a ropy, 2. svazek; geologie, mineralogie ]
Dammer, Bruno – Tietze, Oskar (eds.)
Stuttgart: Ferdinand Enke 1914
Desky skvrnité, přední desky u dolního rohu odřené, otlačené a plátno je v tomto místě natrženo, uvnitř je kniha zcela bez poškození, čistá, světlá, velmi pěkně zachovalá, celkově vzhledem ke stáří ve
490Kč
Bez daně: 490Kč
A-I-Z [Arbeiter-Illustrierte-Zeitung; AIZ], roč. 8, 1929, č. 31 [časopis; fotografie; komunismus]
Münzenberg, Willi (ed.)
Reichenberg: Druck- und Verlagsanstalt "Zukunft" Runge & Co. 1929, neváz., 20+6 s., 4° (28 x 38 cm)
Dobrý stav; obálka opotřebovaná, s drobnými natrženími, pár listů na okrajích opotřebovaných.
990Kč
Bez daně: 990Kč
Parzival. Das Lied vom Parzival und vom Gral  [středověká hornoněmecká epická báseň, román ve verších, poezie, Parzival a svatý grál]
Engelmann, Emil
Stuttgart: Verlag von Paul Neff 1888.
Dobrý stav. Okraje hřbetu a rohy desek trochu odřené, jinak je vazba pěkně zachovalá, titulní strana a další dva listy zašpiněné a list s věnováním a obsahem částečně odtržený (viz poslední foto), fak
749Kč
Bez daně: 749Kč
Rembrandt-Bibel. Altes und Neues Testament ["Rembrandtova Bible"; umění; kresby; malby; ilustrace; Starý a Nový zákon]
E. W. Bredt
München: Hugo Schmidt Verlag 1927, pevné plátěné vazby, XX+189, [6]+144 s., 8° (14, 5 x 22, 5 cm)
Velmi dobrý stav; plátěné vazby jsou trochu opotřebované a na hřbetu vybledlé.
500Kč
Bez daně: 500Kč
Die Galvano-Chirurgie oder die Galvanokaustik und Elektrolysis bei chirurgischen Krankheiten. Mit 44 Abbildungen [využití elektřiny, vnitřní medicína, lékařství]
Bruns, Victor von
Tübingen: Verlag der H. Laupp’schen Buchhandlung 1870, poloplátěná vazba s titulem na hřbetu, mramorovaná ořízka, VIII+145 stran s četnými dřevořezy, 8° (15,5 x 23,5 cm)
desky silněji ušpiněné a odřené, se ztrátami na hřbetu, razítko majitele na titulu, průběžně staré vodní a hnědé skvrny, občas podtrhaná, celkově ještě použitelný stav
2 299Kč
Bez daně: 2 299Kč
Studien zum Theseusstempel in Athen. Aufnahmen und Zeichnungen von Erik von Stockar. ... [Héfaisteion, Athény, Klasická archeologie]
Koch, Herbert
Berlin: Akdemie-Verlag 1955, pův. brož., 212 stran+57 částečně skládaných tabulé, velké 4° (21 x 30 cm)
desky poněkud zahnědlé a odřené, oddělené od knižního bloku, věnování autora na titulu (K. Swoboda), rohy stránek částečně ohnuté, zcela výjimečně podtrhání tužkou, celkově ale dobrý stav
250Kč
Bez daně: 250Kč
Zur Archäologie Eestis. II. Von 500 bis etwa 1250 n. Chr. [= Acta et commentationes Universitates Dorpatensis ; B, humaniora VIII]	 archeologie, Estonsko
Tallgren, A. M.
Dorpat: Tartu 1926 (1925), pův. brož, [VI]+204 stran+XIII tabulí., s četnými vyobrazeními v textu, 4° (17 x 23,5 cm), jazyk: německy
desky chybí, patitul ušpiněný, stránky průběžně zahnědlé, okraje vyšisované, vazba místy potrhaná, celkově dobrý stav
736Kč
Bez daně: 736Kč
Verbandsanzeiger. Organ des Zentralverbandes der Lebensmittelberufe, 1923, č. 9, 11, 24 [odbory; potravinářství]
Franz Proksch (ed.)
Prag: 1923, neváz., 4+4+4 s., 4° (27,5 x 38,5 cm)
Dobrý stav; stránky zažloutlé a opotřebované, pár listů na přehybu s menším natržením, jedna titulní strana zašpiněná.
370Kč
Bez daně: 370Kč
München – Prag um 1600 [= Studia Rudolphina – Sonderheft]
Bukovinska, Beket – Konečný, Lubomír (eds.)
Praha: Artefactum - Ústav dějin umění, Akademie věd České republiky 2009, pův. brož., 192 stran s barevnými a čb. vyobrazeními, 17 x 24 cm, jazyk: anglicky a německy
nová
390Kč
Bez daně: 390Kč
Anatomie für Künstler [Anatomie pro umělce; umění; kresby; kresba]
Barcsay, Jenő [Jeno; Jenö]
Budapest: Corvina 1973, váz., 320 s., 142 tabulí, 4° (24,5 x 32,5 cm)
Přebal jen mírně opotřebovaný, s malými stopami prachu; vynikající stav.
3 800Kč
Bez daně: 3 800Kč
Hiesiges. Die Anfänge der Lokalpublizistik am Beispiel der "Tübinger Chronik" [= Untersuchungen des Ludwig-Uhland-Instituts der Universität Tübingen; 75. Band] [dějiny novinářství]
Ströbele, Werner
Tübingen: Tübinger Vereinigung für Volkskunde E. V. 1990, pův. brož. 249 stran, 8° (15 x 21 cm)
jako nová, výborný stav
80Kč
Bez daně: 80Kč
Zur Frühgeschichte des Seeverkehrs im Indischen Ozean [= Meereskunde, Sammlung volkstümlicher Vorträge; Heft 151 (13/7)] [mořeplavda, dějiny, Indický oceán]
Hennig, Richard
Berlin: Institut für Meereskunde an der Universität Berlin 1919, pův. sešit, 39 stran, 8° (14,5 x 21 cm)
zevně ušpiněný, okraje stránek zahnědlé, průběžně poznámky tužkou, celkově ještě použitelný stav
80Kč
Bez daně: 80Kč
 
Valentinská © 2021