Dramata - Karol Sidon (divadelní hry: Páté přikázání, Latríny, Cyril, Samotka, Dvojí zákon, Paní svět, Shapira, Labyrint, Ester, Zpívej mi na cestu, Etuda o hodináři, Třináct oken, Starý příběh, Popurim)

Druh zboží: kniha
CN: Akropolis
Autor: Karol Sidon
Stav: Nová
ISBN-13: 9788087481974
Dostupnost: SKLADEM MIMO PRODEJNU (info)
Cena: 99Kč
Množství:
 

Divadelní hry Karola Sidona:

Páté přikázání, Latríny, Cyril, Samotka, Dvojí zákon, Paní svět, Shapira, Labyrint, Ester, Zpívej mi na cestu, Etuda o hodináři, Třináct oken, Starý příběh, Popurim

.Přestože Karol Sidon (nar. 1942) patří k neznámějším současným českým spisovatelům, dobrá polovina jeho dramat není známa ani veřejnosti, ani odborníkům. K blížícímu se autorovu jubileu jsme se proto rozhodli uspořádat kompletní vydání jeho divadelních a rozhlasových her. Přítomný soubor tak poprvé představí celé Sidonovo dramatické dílo, včetně her považovaných za ztracené. Publikace ukáže autora jako dramatika neustálých výzev, jehož hry mají široký tematický i žánrově-stylový záběr. Sidon si například vyzkoušel psychologickou dramatickou výpověď (v pozoruhodné "vesnické hře" Zpívej mi na cestu), grotesku z vojenského prostředí (Latríny), "portrétní" hru (jeho nejznámější Shapira), opakovaně hledal vlastní "podání" absurdní hry (zde je třeba poukázat zejména na brilantní, zcela neznámou Etudu o hodináři), s úspěchem se pokusil o dramatickou parafrázi biblických příběhů (purimová hra Ester) nebo o dramatizaci (Komenského Labyrintu). Čtenáři Karola Sidona se tedy mají na co těšit! - Edice a doslov Lenka Jungmannová.

Vydání: Akropolis 2012. Pevná vazba, rozměry: 18 x 24 cm, stran 404.

Stav knihy: Stav výborný - nová kniha.

Valentinská © 2021