KNIHA A KNIŽNÍ KULTURA

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Aventinská mansarda - Otakar Štorch Marien a výtvarné umění [moderní nakladatelství Aventinum a výstavní síň, výtvarné proměny, výstavy, film, divadlo, fotografie; František Muzika, Josef Šíma, Hoffmeister, Zrzavý, Wachsman ad.]
Karel Srp, Aleš Žach, Lenka Bydžovská, Michal Bregant, Anton
Otokar Štorch-Marien a výtvarné umění. Galerie hlavního města Prahy, dům U kamenného zvonu, prosinec..
 
399Kč
Bez daně: 399Kč
České korunovační klenoty [Svatováclavská koruna českých králů; Pražský hrad - Svatováclavská kaple]
Vydala Kancelář prezidenta republiky v nakladatelství J.Poláčka, Praha 1993. První pamětní vydání. Stran 72, křídový papír. Bohatý obrazový materiál. Původní celoplátěná vazba se zlacením s přebalem.
Stav velmi dobrý
80Kč
Bez daně: 80Kč
Ročenka československých knihtiskařů X./1927
Celoplátěná vazba. 315 stran + část insertní cca 80 stran. Rozměry: 15,5 x 19,5 cm.
Velmi dobrý stav.
150Kč
Bez daně: 150Kč
Typografické počty
Josef Hejl
Brožovaná, rozměry: 15 x 21 cm, vydání první, 105 stran.
Velmi dobrý stav, hřbet je lehce odřený.
160Kč
Bez daně: 160Kč
Život pro knihu (edice: Rozmluvy, sv. 22) (vzpomínky, knižní kultura; exilové vydání)
Ladislav Kuncíř
Rozmluvy, Purley, 1985 (22. svazek Rozmluv). Exilové vydání! Původní brož, 169 stran, malá 8°. Pěkný..
 
80Kč
Bez daně: 80Kč
Zákazník v knihtiskárně Politika (polygrafie, knižní obchod, bibliofilie, fotografie)
Vilém Škvor
Měkká vazba, rozměry: 16 x 22 cm, 50 stran.
Pěkný stav. Nerozřezáno.
199Kč
Bez daně: 199Kč
První týden české knihy a sjezd Svazu knihkupcův a nakladatelů Republiky Československé v Praze
Brožovaná, rozměry: 18,5 x 25,5 cm, 348 stran.
Dobrý stav, obálka je lehce odřená a mírně otřepená. Hřbet je lehce odřený. Uvnitř je stav velmi dobrý.
450Kč
Bez daně: 450Kč
Czeska ksiazka na przelomie XIX. i XX. wieku
Brožovaná, rozměry: 21 x 23 cm, 35 stran - včetně vyobrazení.
Velmi dobrý stav, hřbet je lehce odřený.
120Kč
Bez daně: 120Kč
Vánoční úvaha o čtení knih (edice: Otázky a názory, sv. 84) [fejetony, eseje, knihy]
Jaroslav Šimsa
Poloplátěná dobová vazba se zlacením, rozměry: 12,5 x 16 cm. 85 stran.
Stav velmi dobrý. Na přídeští je nalepeno ex libris.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Le bonheur de ce monde - Štěstí tohoto světa
Christophe Plantin
Volné složky vložené v deskách, 24 stran textu. Rozměry: 21,5 x 30 cm
Pěkný stav, nepatrně pomačkaná obálka
600Kč
Bez daně: 600Kč
Národní a universitní knihovna v Praze, její vznik a vývoj I. (Klementinum) Dějiny knihovny do roku 1777
Zdeněk Tobolka
Vydal František Horák, SPN, Praha 1959. Původní celoplátěná vazba s přebalem, stran 169 + obr. příloha, rozměry: 18 x 24,5 cm.
Stav velmi dobrý.
90Kč
Bez daně: 90Kč
Knihopis českých a slovenských tisků II - část V (seš.110-124)(vyd. r. 1949) [soupis starých českých knih]
František Horák, Zdeněk Tobolka
Státní tiskárna, Praha 1949.
Dobrý stav, obálka lehce zašpiněná a odřená. Hřbet obálky mírně odřený.
299Kč
Bez daně: 299Kč
Knihkupecké účetnictví (edice: Odborná literatura pro knihkupce) (knihkupectví, příručka)
J. Tillmann, Fr. Kakeš
Původní brož, 8°, 111 stran.
Dobrý stav (viz foto)!
45Kč
Bez daně: 45Kč
Karel Svolinský a kniha - Soupis knižního díla Karla Svolinského
V. Thiele (uspořádal)
Měkká vazba, rozměry: 17 x 24 cm, stran 267 - včetně vyobrazení.
Sta dobrý, obálka chybí. Knižní blok je uvolněný z desek a do obálky pouze vložen. Hřbet je v horní části natržený.
95Kč
Bez daně: 95Kč
Sborník pro exlibris a jinou užitkovou grafiku, ročník II./1925-1926 (bez příloh)
Brožovaná, stran 64, rozměry: 16 x 24 cm
Velmi dobrý stav.
180Kč
Bez daně: 180Kč
 
Valentinská © 2021