KNIHA A KNIŽNÍ KULTURA

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Zprávy Spolku sběratelů a přátel exlibris 1/1982
Ivo Prokop (red.)
Sešit, rozměry: 14,5 x 20 cm. Stran 19.
Stav velmi dobrý.
60Kč
Bez daně: 60Kč
Laichterovo nakladatelství a projekt České dějiny (Laichter)
Jiří Lach
Burian a Tichák, 2008.
Velmi dobrý stav, nepatrně odřená obálka (viz foto).
90Kč
Bez daně: 90Kč
Veřejná škola uměleckých řemesel Obchodní a živnostenské komory v Brně
*** ZDENĚK ROSSMANN *** Sochor, Stanislav et al.
Praha: Cs. grafická unie 1937, pův. brož. 62 s., příčná-menší-8° s četnými čb. fotografiemi, ilustracemi a 1 barevnou přílohou na zvláštní tabuli.Graf. úprava Zdeněk Rossmann
obálka ušpiněna a mírně odřena. Na obou přídeštích a titulním listu skvrny stáří. Přesto pěkný stav. Vzácné.
4 500Kč
Bez daně: 4 500Kč
Básně o vazbách [1x ilustrace Karel Svolinský; typografie Jindřich Štyrský]
Zahradníček, Seifert , Hora, Hrubín, Halas
Složky jsou sešité nití a volně vložené do obálky, rozměry: 15 x 23 cm, 28 stran.
Velmi dobrý stav, obálka a hřbet jsou lehce vyšisované
299Kč
Bez daně: 299Kč
Jak se dívat na grafiku [Z obsahu: grafika, grafické techniky]
Miroslav Houra
Vydalo SPN, Praha 1971 v edici Knižnice všeobecného vzdělání - řada Horizont. 197 stran textu s velkým množstvím obrazového materiálu, 20 stran obrazové přílohy. Původní pevná vazba s originálním papí
Přebal mírně zašpiněný a po okrajích otřepený. Velmi dobrý stav (viz foto).
95Kč
Bez daně: 95Kč
Rastislav Michal - Dessins (Kresby / + podpis)
Rastislav Michal
Vydal Rastislav Michal, 1965.
Výborný stav.
3 000Kč
Bez daně: 3 000Kč
Praha matka měst (Sutnar)
V.V.Štech, L.Sutnar
Nakladatelská brož. Praha, Státní nakladatelství, 1933, nestránkováno, menší-8° s četnými celostránk..
 
1 200Kč
Bez daně: 1 200Kč
Naše slabikáře. Od nejstarší doby do konce století XVIII.
Josef Kubálek, J. Hendrich, František Šimek
Brožovaná, rozměry: 16,5 x 24 cm, 531 stran s mnoha obr. a rozsáhlými výňatky.
Velmi dobrý stav. Knižní blok se lehce uvolňuje z obálky
799Kč
Bez daně: 799Kč
Zdeněk Burian - pravěk a dobrodružství
Eva Hochmanová-Burianová
Vydal Magnet-Press, Praha 1991. Původní sešit, řada reprodukcí Burianových děl, 4°, 63 stran.
Pěkný stav (viz foto).
95Kč
Bez daně: 95Kč
Soupis prvotisků Západočeského muzea v Plzni
Jaromír Linda
Západočeské muzeum, Plzeň 2004. Pevná vazba, 216 stran, rozměry: 18,5 x 25,5 cm.
Stav velmi dobrý.
190Kč
Bez daně: 190Kč
Grafické práce Františka Naskeho (podpis Naske ! ) - (nekompletní přílohy)
Alois Chvála
Ruční lis Alois Chvála, Praha 1947.
Stav - jsou to volné složky (ty ve výborném stavu). Obálka je roztržená na dva kusy (přední a zadní list), část na hřbetě je potrhaná se ztrátou.
900Kč
Bez daně: 900Kč
Vybrané listy Antonína Slavíčka (edice: Svět. Nová řada, sv. 4) [Antonín Slavíček, malířství, korespondence - Miloš Jiránek, Karel V. Rais, Jaroslav Goll, Jan Herben; graf. úprava Ladislav Sutnar]
Otokar Nejedlý
Celoplátěná nakladatelská vazba s vevázanou přední stranou obálky před zadním přídeštím. Praha, Druž..
Vazba nepatrně ušpiněna. Horní hrana kapitálku mírně naražena. V textu místy podtrháno obyčejnou tužkou. Přesto velmi pěkný stav.
600Kč
Bez daně: 600Kč
Český plakát 1890 - 1914 - secese (výstavní katalog, plakát, mj. i Mikoláš Aleš, František Bílek, V. H. Brunner, Alfons Mucha, Emil Orlik, Viktor Oliva)
Tomáš Vlček
Vydal Obelisk, Praha 1971. Brožovaná, rozměry: 17 x 24 cm, 76 stran textu a 72 stran obrazových příloh.
Velmi dobrý stav.
150Kč
Bez daně: 150Kč
Soupis prvotisků Universitní knihovny v Olomouci a její pobočky v Kroměříži
Jiří Louda
Brožovaná, rozměry: 17 x 24 cm, stran 366 + obr. příloha,
Stav velmi dobrý, lehce odřená obálka a hřbet, hřbet je v horní části mírně natržený.
150Kč
Bez daně: 150Kč
Výtvarná práce, komplet ročník III./1924
P. Janák (red.)
Vydal Jan Štenc, Praha 1924.
Desky vyšisované, hřbet mírně odřený, uvnitř dobrý stav.
1 500Kč
Bez daně: 1 500Kč
Spor o seržanta Gríšu - 3. vydání
Zweig, Arnold *** LADISLAV SUTNAR ***
Nakladatelská brož. Vydavatelstvo Družstevní práce, Praha, 1938, 483 S., 3. vydání, malá-8°, edice Živé knihy A, řídí M. Novotný, sv. 64. Překlad F. Vavřín. Frontispis Ot. Mrkvička, obálka L. Sutnar.
 
2 800Kč
Bez daně: 2 800Kč
 
Valentinská © 2021