KNIHA A KNIŽNÍ KULTURA

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Časopis československých knihovníků, ročník X./1931, číslo 3.-4.
kolektiv autorů
Sešit, rozměry: 15,5 x 22 cm, strany 73-128.
Stav velmi dobrý.
100Kč
Bez daně: 100Kč
Bibliofil, časopis pro pěknou knihu a její úpravu, roč. XVI. (1939) a XVII. (1940) (s přílohami)
Bedřich Beneš Buchlovan
Dva svázané ročníky časopisu. Vazba je původní, polokožená. Formát B5, 24 cm. Vydává SMK, Skupina mo..
 
1 500Kč
Bez daně: 1 500Kč
Almanach českých novinářů 1989–2008
Miroslav Sígl a kolektiv
Knihu uvádí předmluva z pera doc. B. Köpplové a doc. Jiráka z FSV UK o vývoji českých médií po roce ..
 
310Kč
Bez daně: 310Kč
Skryté poklady. Čtení pro bibliofila [staré rukopisy a tisky, prvotisky, inkunábule, kodexy]
Miloslav Bohatec (text)
Plátěná vazba se zlatou ražbou a s obálkou, 68 str. textu s 65 obr. a barevná tabulková příloha: obr. 66-200. Rozměry: 24 x 31 cm
Výborný stav.
120Kč
Bez daně: 120Kč
Časopis československých knihovníků, ročník II./1923, číslo 1.-10. (komplet)
kolektiv autorů
Sešity, rozměry: 16 x 24 cm, stran celkem 250.
Stav velmi dobrý. Obálka 1-3 čísla je lehce odřená a zažloutlá. U sponek jsou stopy po rzi.
600Kč
Bez daně: 600Kč
Čtvrtá ročenka Ludvíka Bradáče [Ludvík Bradáč - stati o umělcích, kteří zdobili bibliofilie: mj. Braunerová, Preissig, Brunner, Kobliha]
Ludvík Bradáč, J. Krecar, J. M. Augusta
Původní kartonová vazba, rozměry: 13,5 x 9,5 cm, nestránkováno.
Velmi dobrý stav, hřbet je lehce odřený a mírně ušpiněný.
450Kč
Bez daně: 450Kč
Průvodce čtenářů 1936 (knižní produkce - Kmen, nakladatelský katalog, první republika; obálka Rudolf Hála)
Fr. Halas (ed.)
Z knih KMENE vybral František Halas. KMEN, Praha 1935. Původní brož, 8°, 136 stran. Dobrý stav (viz ..
 
60Kč
Bez daně: 60Kč
Literární svět, ročník I./1927-1928, čísla: 2.-13., 15. a 16. Čtrnáctideník české a světové kultury
Fr. Götz, Jiří Ježek
Přehnuté složky, každý cca 8-10 stran, rozměry: 32 x 42 cm.
Stav velmi dobrý, noviny jsou lehce zažloutlé, z boku mírně otřepené a vodorovně přehnuté.
350Kč
Bez daně: 350Kč
Výstava konzervátorského a restaurátorského oddělení (staré knihy/tisky)
Brožovaná s původní obálkou. Rozměry: 12 x 23 cm, cca 22 stran.
Stav velmi dobrý.
60Kč
Bez daně: 60Kč
Nový průvodce dnešního čtenáře (knižní produkce - Kmen, nakladatelský katalog, první republika; obálka Rudolf Hála)
Fr. Halas (ed.)
Z knih KMENE vybral František Halas. Kmen, Praha 1934. Původní brož, 8°, 133 stran. Dobrý stav (viz ..
 
60Kč
Bez daně: 60Kč
Královské Vinohrady a jejich první knihkupectví (Praha)
Jan V. Gotthard
Vydal Karel Voleský, Praha 1947. Původní brož, měkká vazba, 8°, 46 stran, množství vyobrazení.
Obálka odřená a zašpiněná, knižní blok rozpadlý, stránky nerozřezány. Stav dobrý.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Prvotisky státní vědecké knihovny v Plzni (Plzeň)
Eva Klausnerová
Státní vědecká knihovna v Plzni, 1990.
Uvnitř dobrý stav, zadní přebal mírně zašpiněný (viz foto).
150Kč
Bez daně: 150Kč
Ta eikonographemena cheirographa... Tomos A
D. Sophianos; G. Galavaris
Ta eikonographemena cheirographa ton Monon ton Meteoron. Tomos A´. ISBN: 9789604041039, Athena Akad...
 
2 340Kč
Bez daně: 2 340Kč
Soupis postinkunábulí (tisků z let 1501-1520) z fondů Státní vědecké knihovny v Brně, díl 3. J-P (Brno)
Jaroslav Vobr
Brožovaná, rozměry: 21 x 29 cm, 280 stran.
Stav velmi dobrý, hřbet je v dolní části natržený.
250Kč
Bez daně: 250Kč
Šest lesáckých ex libris, z nichž mnohá hledají svého majitele
Jaroslav Vodrážka
Složky jsou volně vložené do obálky, rozměry: 16 x 24 cm.
Stav velmi dobrý. Obálka je lehce zažloutlá.
250Kč
Bez daně: 250Kč
 
Valentinská © 2021