JAZYKOVĚDA

Upřesnit hledání

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Nikoli..., nýbrž... Kopa hříchů proti dobré mateřštině (jazykověda, čeština)
Antonín Opravil
Rudolf Mikuta, Praha 1945.
Dobrý stav, odřený hřbet, zažloutlé stránky.
90Kč
Bez daně: 90Kč
Frekvenční slovník mluvené češtiny (mluvená čeština)
František Čermák a kol.
Karolinum, Praha 2007. První vydání. Původní pevná vazba, rozměry: 21 x 29,5 cm, 510 stran.
Stav velmi dobrý. Razítka knihovny, na hřbetu je nálepka s číslem.
299Kč
Bez daně: 299Kč
Čeština, jak ji znáte i neznáte [Obsah: český jazyk, jazykověda, slova, populárně naučný soubor článků vzniklých pro rozhlasový cyklus Čeština dnes a zítra]
Světla Čmejrková, František Daneš, Jiří Kraus, Ivana Svobodo
Vydala Academia, Praha 1996. Obálka a kresby Miloslav Jágr. Vydání první, stran 259. Původní pevná vazba.
Pěkný stav.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Od Karla Havlíčka k Františku Halasovi [Alexandr Stich - jazykové a literární studie o české literatuře 19. a 20. stol. - Neruda, Havlíček Borovský, Vrchlický, Holan, Jirásek, Halas]
Alexandr Stich
Vydalo nakladatelství TORST, Praha 1996. Původní pevná vazba s přebalem, 8°, 331 stran, první vydání.
Pěkný stav (viz foto).
250Kč
Bez daně: 250Kč
Zpravodaj Místopisné komise ČSAV, číslo 5, ročník XX./1979
kolektiv autorů
Brožovaná, rozměry: 15 x 21 cm, stránkováno průběžně 513-676.
Velmi dobrý stav, na obálce jsou poznámky psané tužkou, vyřazený knihovní exemplář - uvnitř knihy jsou razítka a čísla.
120Kč
Bez daně: 120Kč
Historická mluvnice jazyka českého, III. díl, Tvarosloví II. - Časování
Jan Gebauer
Nákladem České graf. akc. spol., Praha 1909. Brožovaná, rozměry: 18,5 x 27 cm, 542 stran.
Dobrý stav, obálka je zažloutlá, otřepená se ztrátou a utržená od hřbetu. Uvnitř je stav velmi dobrý. Nerozřezáno
450Kč
Bez daně: 450Kč
Naše řeč, r. XVI. (1932) (časopis, lingvistika, český jazyk, mj. O postavení přívlastku v české větě, Nejčastější galicismy v novočeské skladbě, Čechové či Češi?, Polská propaganda v zábavné češtině)
J. Haller, E. Smetánka et al. (red.)
Naše řeč: Listy pro vzdělávání a tříbení jazyka českého (vyd. Česká akademie věd a umění). Ročník XV..
 
80Kč
Bez daně: 80Kč
English or Czenglish? Jak se vyhnout čechismům v angličtině [angličtina]
Don Sparling
Vydalo SPN, Praha 1989. Brožovaná, rozměry: 14 x 20 cm, druhé vydání, 256 stran.
Stav velmi dobrý, lehce zažloutlé stránky.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Jak porozumět cizí řeči
L.Kollmannová
Vydalo nakladatelství LEDA, 2003. Původní brož, měkká vazba, 8°, 158 stran, vydání první.
Pěkný stav (viz foto).
70Kč
Bez daně: 70Kč
Předpoklady literárního dorozumívání (edice: Spisy Masarykovy univerzity v Brně) (literární věda, interpretace)
Jiří Pavelka
Masarykova univerzita, Brno 1998.
Uvnitř dobrý stav, obálka zašpiněná (viz foto).
99Kč
Bez daně: 99Kč
Naše řeč, r. XII. (1928) (český jazyk, lingvistika, mj. Mateřský jazyk a střední škola, Slovní hříčky v české mluvě lidové, Naše nejstarší jména osobní)
V. Ertl, E. Smetánka, J. Zubatý, J. Vlček (red.)
Naše řeč: Listy pro vzdělávání a tříbení jazyka českého. Ročník XII. (1928). Svázáno, bez původních ..
 
80Kč
Bez daně: 80Kč
Stručný etymologický slovník jazyka českého [etymologie, původ slov, slovní zásoba - jazykověda]
Josef Holub, Stanislav Lyer
SPN, Praha 1992. 4. vydání. Původní pevná vazba, mírně odřená, 14,5 x 20,5 cm, 528 str.an
Velmi dobrý stav. Vyřazený knihovní exemplář, na hřbetu je nálepka. Lehce zažloutlé okraje stránek.
99Kč
Bez daně: 99Kč
Encyklopedický atlas anglického jazyka (angličtina, anglický jazyk)
W. Viereck, K. Viereck, H. Ramisch
Vydalo nakladatelství NLN, Praha 2005. Původní pevná vazba se zlacením, 8°, 299 stran.
Pěkný stav (viz foto).
150Kč
Bez daně: 150Kč
Jazykovědná rusistika na přelomu generací. Acta Universitatis Carolinae
Vydání první. Brožovaná, rozměry: 17 x 24 cm, 178 stran.
Pěkný stav.
100Kč
Bez daně: 100Kč
 
Valentinská © 2021