KNIHY - 19. STOLETÍ

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Pokrok v rolnictví (1865)
A. E. Komers
Poloplátěná převazba, stran 216, rozměry: 13 x 18,5 cm.
Dobrý stav, desky a hřbet jsou lehce odřené, na hřbetu je nálepka. Bývalý knihovní exemplář - uvnitř knihy jsou razítka a čísla. Na přídeští je nálepka knihovny.
600Kč
Bez daně: 600Kč
Ordinariátní list na rok 1875 (Katolická církev. Arcidiecéze pražská, Praha, mj. Vyfařování, Nemocnice Alžbětinek, Vyobcování kněze z církve)
kolektiv autorů
Nákladem knížecí arcibiskupské konsistoře, Praha. Původní brož, 57 stran, rozměr: 29 x 23 cm.
Velmi slušný stav, obálka odřená a natržená(viz foto).
99Kč
Bez daně: 99Kč
Obrázky z dějin vlasti [příručka pro děti z roku 1865 - Obsahuje: české dějiny a pověsti]
Edvard Erben (sestavil)
Převazba, rozměry: 12 x 16 cm, stran 74. Druhé, nezměněné vyd.
Dobrý stav. Desky a hřbet jsou odřené, přední desky se uvolňují od vazby, některé stránky jsou lehce ušpiněné
250Kč
Bez daně: 250Kč
Slavín (Pantheon), oddíl I. Sbírka podobizen, autografů a životopisů předních mužů československých (Palacký, Havlíček, Vocel, Kollár, Brandl - polokožená vazba, vazba kůže)
František J. Peřina
Polokožená dobová vazba se zlacením ve hřbetu, rozměry: 15,5 x 22 cm, stran 260 se 40 podobiznami, snímky a životopisy.
Stav dobrý, desky a hřbet jsou výrazněji odřené, desky ušpiněné, hřbet v dolní části natržený. Kniha byla zřejmě politá - na většině stránek je skvrnka - vše suché a čitelné.
299Kč
Bez daně: 299Kč
Společenský zpěvník český (1872)
Převazba, rozměry: 14 x 18 cm, 282 stran. 7. rozmnožené vydání.
Stav velmi dobrý, desky a hřbet jsou odřené, na hřbetu i deskách je nálepka. Vyřazený knihovní exemplář. Míst je lehce ušpiněno a hnědé skvrnky.
99Kč
Bez daně: 99Kč
Nový klíč k náležitému vyslovení němčiny, tj. sbírka významů k poznání slov obyčejného vyjádření... (1833) [příručka česko-německé konverzace]
Jan Jawornický Javornický
Nowý kljč k náležitému wyslowenj němčiny : spolu sbjrka wýznamů k poznánj slowcý, obyčegného wyg..
 
1 200Kč
Bez daně: 1 200Kč
Čelední vůdce / Čelednj Wůdce (1843)
Daniel Adam z Veleslavína
Brožovaná s původní obálkou, 76 stran, rzměry: 12,5 x 20 cm.
Stav dobrý, obálka je lehce otřepená a u hřbetu v horní i dolní části natržená. Místy je v textu podtrháváno tužkou.
600Kč
Bez daně: 600Kč
Škapulíř a talisman (1886)
Fr. J. Andrlík
Převazba, rozměry: 12 x 16 cm, stran 216
Stav dobrý, desky a hřbet jsou lehce odřené, na hřbetu je nálepka. Vyřazený knihovní exemplář. Kniha byla zřejmě někde ve vlhku - skvrnky na okrajích stránek - vše suché, čitelné a neslepené
250Kč
Bez daně: 250Kč
Ordinariátní list na rok 1880 (Katolická církev. Arcidiecéze pražská, Praha, mj. Zpráva o diecézní pokladně sv. Vojtěcha, sv. Jan Nepomucký, Sčítání lidu 1881. Výtahy z matrik)
Nákladem knížecí arcibiskupské konsistoře, Praha. Původní poloplátěná vazba, 56 stran, rozměr: 29 x 23 cm.
Uvnitř dobrý stav, desky lehce zašpiněné a odřené(viz foto).
99Kč
Bez daně: 99Kč
Časopis Musea Království českého 1899
Antonín Truhlář (red.)
Převazba, stran 572, rozměry: 14,5 x 22,5 cm.
Stav velmi dobrý, vyřazený knihovní exemplář. Na hřbetu jsou nálepky
199Kč
Bez daně: 199Kč
Povinnosť. S příklady zmužilosti, trpělivosti a vytrvalosti
S. Smiles
Dobová poloplátěná převazba se zlacením na hřbetu, 419 stran, rozměry: 13,5 x 17 cm.
Stav velmi dobrý, desky a hřbe jsou lehce odřené, titulní list je v horním rohu s lehkou ztrátou, stránky jsou mírně zažloutlé.
180Kč
Bez daně: 180Kč
Boj za právo (2 sv. v 1)
Jan M. Černý
Polokožená vazba se zlacením na hřbetu, celkem 854 stran, rozměry: 16 x 24 cm.
Velmi dobrý stav, desky a hřbet jsou odřené, stránky zažloutlé.
750Kč
Bez daně: 750Kč
Ordinariátní list na rok 1898 (Katolická církev. Arcidiecéze pražská, Praha, mj. Filosofie podle zásad sv. Tomáše Akvinského; Encyklika papeže Lva XIII o růženci; Zavedení nového katechismu; Bezplatná místa k obývání v Karlových Varech)
kolektiv autorů
Nákladem knížecí arcibiskupské konsistoře, Praha. Původní poloplátěná vazba, 104 stran, rozměr: 29 x 23 cm.
Uvnitř dobrý stav, desky zašpiněné a odřené(viz foto).
99Kč
Bez daně: 99Kč
Časopis Musea Království českého 1885
Jos. Emler (red.)
Převazba, stran 599, rozměry: 14,5 x 22,5 cm.
Stav velmi dobrý, místy jsou skvrnky od stáří
250Kč
Bez daně: 250Kč
Paměti kostela sv. Jindřicha a sv. Kunhuty (Praha, kostel sv. Jindřicha, historie, inventář)
Navrátil, Karel
Paměti hlavního kostela farního, fary a školy sv. Jindřicha a sv. Kunhuty v Novém městě pražském. S ..
 
600Kč
Bez daně: 600Kč
 
Valentinská © 2021