BIBLIOFILIE

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Nálady a vzpomínky. Kniha básní (poezie, bibliofilie; věnování a podpis Anna Lukášová Bojoslavová)
Anna Lukášová Bojoslavová - podpis!
Kniha básní. Tiskem a nákladem V. Palána, Praha 1937. Původní brož, 8°, 35 stran. Knižní blok roz..
 
150Kč
Bez daně: 150Kč
Nevěsta: Revue, balety, karikatury (edice: Odeon, sv. 27) (divadelní hra; obálka avantgarda Adolf Hoffmeister)
Adolf Hoffmeister
Úprava a dvojbarevná obálka A. Hoffmeister! Vydal jako 27. svazek edice Odeon Jan Fromek, Praha 1927..
 
450Kč
Bez daně: 450Kč
Schovávaná na schodech (II. vydání, obálka Karel Teige)
Vítězslav Nezval
Fr. Borový, Praha 1931. 2. vyd.
Nerozřezáno. Dobrý stav. Přebal lehce zašedlý, po okrajích odřený a ožvýkaný. Obálka se nahoře ve hřbetu lehce odlepuje od knižního bloku.
400Kč
Bez daně: 400Kč
Monaco (edice: Knihy Mánesa, sv. 18) (román, avantgardní obálka Jindřich Štyrský)
Vítězslav Nezval; obálka J. Štyrský
Román. Mánes, Praha 1934. Obálka J. Štyrský! Původní brož, 138 stran, 8°. Knižní blok rozlá..
 
599Kč
Bez daně: 599Kč
Zjasněné oči (edice: Umělecké snahy, sv. 108) (poezie, bibliofilie; graf. úprava a dřevoryty Josef Marek; celokožená vazba - vazba kůže)
Miroslav Rutte
Úprava a dřevoryty Josef Marek! Vyšlo jako 108. svazek Uměleckých snah nákladem B. Kočího, 1918. ..
 
599Kč
Bez daně: 599Kč
Léon Bloy: Jeho dílo. Jeho poslání (edice: Akord, sv. 6) (katolická literatura, Francie)
Jacques Loreilhe
Ladislav Kuncíř, Praha 1930. 6. kniha Akordu. Celoplátěná převazba se zlacením na hřbetu, malá 8°, 1..
 
80Kč
Bez daně: 80Kč
Listina krále Vladislava městu Hodonínu (král Vladislav Jagellonský, Hodonín - privilegium)
Vydala městská rada a Masarykovo museum v Hodonín, 1938. Volné listy v papírové obálce, 25 x 33 cm, čtyři dvojlisty.
Velmi dobrý stav, viz foto.
299Kč
Bez daně: 299Kč
Petr Bezruč. Stať z Knihy vzpomínek Dra Jana Herbena, vydané v Družstevní práci (bibliofilie, Družstevní práce, ilustrace Hugo Boettinger)
Jan Herben
Soukromý tisk pro účastníky devátého sjezdu knihomilů ve Valašském Meziříčí, 1937. Brožura v papírové obálce, 24 x 31 cm, 10 listů.
Velmi dobrý stav, obálka na okraji trochu skvrnitá; viz foto.
120Kč
Bez daně: 120Kč
Pohádky. Šťastný princ a jiné pohádky (mj. i Slavík a růže, Sobecký obr, Věrný přítel, Znamenitá raketa, ilustrace Prokop Laichter)
Oscar Wilde
Vydal Jan Leichter v Praze, 1941. Třetí vydání. Brožura v papírové obálce, 22 x 32 cm, 55 stran.
Pěkný stav, viz foto.
299Kč
Bez daně: 299Kč
Valčice (poezie, bibliofilie, Valtice, podpis Petr Bezruč, podpis a litografie Ruda Gajdoš)
Petr Bezruč (podpis)
Soukromý tisk pro účastníky VIII. sjezdu knihomilů v Prostějově, Břeclav, 1936. Brožura v papírové obálce, 8 listů, 23 x 30 cm.
Velmi dobrý stav, obálka je lehce zašpiněná.
600Kč
Bez daně: 600Kč
Mstivá kantiléna (poezie, dekadence, ilustrace - grafika František Tichý; typografie Oldřich Hlavsa)
Karel Hlaváček
Praha, Československý spisovatel 1966
Velmi dobrý stav
6 999Kč
Bez daně: 6 999Kč
Píseň o domovině (edice: Pásmo, sv. 10) (poezie, bibliofilie; ilustrace Josef Kudělka)
Vojtěch Martínek; Josef Kudělka
Grafický doprovod Josefa Kudělky! Vytiskla knihtiskárna Čepelák a Lažan v Sobotce jako 10. svazek..
 
299Kč
Bez daně: 299Kč
Rhytmus rmut (poezie, parodie - E. A. Poe, Havran, bibliofilie)
Ostrochin Vrábel
Praha: Krásné nakladatelství, 1996. Původní brož, rozměry: 21 x 30 cm, 49 stran. Číslovaný výtisk, č..
 
60Kč
Bez daně: 60Kč
Máj
Karel Hynek Mácha
Vydal Vojtěch Šeba, Praha. Nedatováno. Ilustroval F.Vrobel. Původní celoplátěná vazba s přebalem, 53..
 
180Kč
Bez daně: 180Kč
Od Pradědu k Lysé hoře (poezie, mj. Jeseník, Ostravsko, Hlučínsko, Beskydy; ilustrace Josef Kudělka)
J. Kudělka, A. Rychlý, J. Šulc
19 básní pro mládež. Vydala Učitelská jednota státních škol národních na Opavsku, Opava 1936. ..
 
199Kč
Bez daně: 199Kč
 
Valentinská © 2021