NÁRODOPIS

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Národopisný věstník XXXI. (73), číslo 1/2014
M. Válka a kol.
Brožovaná, rozměry: 15 x 21 cm. Stran 104.
Stav dobrý. Kniha byla zřejmě politá - celá je lehce zvněná - bez skvrn, vše suché a čitelné.
90Kč
Bez daně: 90Kč
Prostá krása. Deset kapitol o lidové kultuře v Čechách a na Moravě [lidová kultura, národopis]
Václav Frolec
Vydal Vyšehrad, Praha 1984. 301 stran, vyzdobeno dřevoryty Zdeny Kabátové-Táborské. Původní pevná vazba s přebalem, rozměry: 16 x 24,5 cm.
Pěkný stav.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Slovanské starožitnosti, díl I., část II. (Slované, etnografie, historie, mj. Počátky historie a příchod Skythů, Sarmaté a Řím, Ptolemaiova Sarmatie)
L. Niederle
Bursík a Kohout, Praha 1925. Původní brož, 27x18 cm, celkem 528 stran, nerozřezáno. Druhé vydání, nezměněné.
Uvnitř dobrý stav, obálka odřená, zašpiněná a natržená v krajích(viz foto).
199Kč
Bez daně: 199Kč
Řecké starožitnosti (antika, starověk, mytologie, Staré Řecko, mj. Feidias, Laokoon, Pergamon, Troja)
Tomáš Šílený
Brno, Jednota českých filologů 1926, s. 171.
Původní brož, ta mírně odřená a natržená, uvolněný hřbet. Stav velmi slušný (viz obr.).
99Kč
Bez daně: 99Kč
Z mého domova. Kniha lidových písní, vyprávění, říkadel a hádanek českých a slovenských (pohádky, poezie)
František Volf, Karel Plicka
Praha, SNDK 1951, s. 502.
V dobrém stavu, obálka je lehce potrhaná.
199Kč
Bez daně: 199Kč
Národopisný věstník XIX. (61)/2002
J. Veselská, M. Válka
Brožovaná, rozměry: 15 x 21 cm. Stran 197.
Stav velmi dobrý, na obálce jsou z boku malé hnědé skvrnky, hřbet je v horní části lehce natržený.
120Kč
Bez daně: 120Kč
Pohádky a pověsti našeho lidu [České a moravské lidové pohádky z národopisných sběrů akademického spolku Slavia]
Karel Dvořák (editor) - Beneš Method Kulda (sběry)
Vydal Odeon, Praha 1984. Původní celoplátěná vazba s přebalem, 8°, 368 stran.
Pěkný stav (viz foto).
99Kč
Bez daně: 99Kč
Panovníci českých zemí...ve faktech, mýtech a otaznících
Vladimír Liška
Vydalo nakladatelství XYZ, Praha 2011. Stran 218. Původní pevná vazba s přebalem.
Stav pěkný.
99Kč
Bez daně: 99Kč
Česká lidová slovesnost
Odeon, Praha 1990. Původní celoplátěná vazba s přebalem, 8°, 363 stran.
stav velmi dobrý, ale na začátku textu zvýrazňováno zvýrazňovačem, přebal lehce potrhaný
180Kč
Bez daně: 180Kč
Nový lid, ročník XXVI./1929. List pro vzdělání a mravní obrození lidu (není kompletní)
Fr. V. Pokorný (red.)
Přehnuté složky, rozměry: 21 x 26,5 cm, 780 stran (kromě chybějících čísel)
Velmi dobrý stav.
360Kč
Bez daně: 360Kč
Jařmo millionů. Román útisku národního a sociálního (román, podpis a věnování Ant. Nečásek)
Ant. Nečásek - podpis!
Román útisku národního a sociálního. F. Šimáček, Praha 1906. Dobová poloplátěná převazba se zlacením..
 
99Kč
Bez daně: 99Kč
Encyklopédie příkladův z písma svatého, z dějin Církve a z obecného života, díl III. (vazba kůže - polokožená) HOL
Jan Nep. Černohouz
Polokožená převazba, strany 964-1539. Rozměry: 16,5 x 24,5 cm.
Stav velmi dobrý, desky a hřbet jsou lehce odřené. Vyřazený knihovní exemplář.
450Kč
Bez daně: 450Kč
Národopisný věstník XXVI.(68)/2009, číslo 1
Karel Altman a kol.
Brožovaná, rozměry: 15 x 20 cm. Stran 256.
Stav velmi dobrý.
120Kč
Bez daně: 120Kč
Svetový kalendár Slovákov na rok 2011
Čabianska organizácia Slovákov.
Výborný stav.
250Kč
Bez daně: 250Kč
Piekno i tradycja. Kolekcja kimon Kodaimaru Company i Rodziny Yamanaka / Beauty and Tradition. The Kimono Collections of the Kodaimaru Company and the Yamanaka Family
Ryzewska, Ewa (ed.)
Krakow, Manggha Centre of Japanese Art & Technology 2006, ISBN 10: 8392440722.
Velmi pěkný stav / very nice condition.
690Kč
Bez daně: 690Kč
 
Valentinská © 2021