KNIHY - 19. STOLETÍ

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Neue Medicinische Litteratur, sv. 1, číslo 1-4 [1787-1788; medicína; dějiny lékařství; dějiny vědy; 18. století]
Johann Christian Traugott Schlegel - Justus Arnemann
Leipzig: Bey Carl Friederich Schneidern [Carl Friedrich Schneider] 1787-1788, váz., [16]+151, [4]+156, [8]+150, [8]+144+[8] s., 12° (11 x 17,5 cm)
Velmi dobrý stav; desky mírně opotřebované, kůže na hřbetu a rozích desek odřená, na předním přídeští je štítek se signaturou a další signatura psaná pastelkou, na titulní straně signatura a dvě razít
8 750Kč
Bez daně: 8 750Kč
De Alexandro Knips Macoppe, Primario in Patavina Academia Medicinae Practicae Professore, Ac de Duobus Remediis ab eo maxime illustratis, Mercurio & Aponensibus Thermis, Commentariolum [medicína; lékařství; rytiny; grafika; 18. století; staré tisky]
[Alexander Knips Macoppe; Alessandro Knips Macoppe]
Patavii [Patavium; Padova]: Typis Seminarii 1745, váz., LXXI+[1] s., 4° (21 x 27,5 cm)
Vynikající stav; obálka trochu opotřebovaná, se stopami prachu, na předsádce je několik čísel psaných perem, stránky čisté, pár z nich má v rozích menší šmouhy, pár stránek je v rohu mírně zažloutlých
6 000Kč
Bez daně: 6 000Kč
Neueste Kunde von Asien. Erster Band. Asien überhaupt, West-Asien [= Neueste Länder- und Völkerkunde; 10] [Turecko; Persie; Arábie; Kavkaz; islám; rytiny; zeměpis; etnologie; staré tisky]
Ehrmann, Theophil Friedrich
Prag: Diesbachische Buchhandlung 1812, váz., [2]+507 s., 8° (12 x 20,5 cm)
Desky opotřebené a zašlé, kůže a knižní blok se stopami po činnosti larev, vazba uvolněná, ořízka ztmavlá, na předsádkách a na stránkách občas menší šmouhy či zažloutlá místa, rohy stránek občas ohnut
6 500Kč
Bez daně: 6 500Kč
Monatliche Beyträge zur Bildung und Unterhaltung des Bürgers und Landmanns, sv. 1, 1784 [pražský časopis; osvícenství; historie; dějiny; 18. století; Kolčavka; Libeň]
Franz Anton Steinsky [František Antonín Steinský] (ed.)
Prag [Praha]: Wolfgang Gerle 1784, váz., [10]+576 s., 8° (13 x 20,5 cm)
Dobrý stav; desky poněkud opotřebované, rohy desek mírně naražené, z přední předsádky část na přídeští vyříznuta, přední volná předsádka zcela chybí, na rubu titulního listu a několika závěrečných str
2 250Kč
Bez daně: 2 250Kč
Tractatus, physicam astrorum notitiam, ex principiis mechanicae proponens [1764; astronomie; fyzika; věda]
Jacobus Wernischek [Johann Jakob; Johann Jacob; János Jakab;
Viennae [Vídeň; Wien]: Typis Joannis Thomae de Trattnern [Johann Thomas von Trattner] 1764, váz., [16]+162+[14] s., 8° (12,5 x 20 cm)
Uspokojivý stav; desky silně opotřebované a vybledlé, pokryv se ztrátami, předsádky silně zažloutlé, odlepeny od přídeští, na předsádkách i stránkách jsou stopy po činnosti larev (text zasažen jen mál
1 990Kč
Bez daně: 1 990Kč
Hospodář českoslovanský. Ústřední list zemědělský pro Čechy, Moravu a Slezsko 1890, roč. XX (časopis, zemědělství, mj. Chmel, Semenářství, ovocnictví, skot a mlékařství; polokožená vazba - vazba kůže)
J. B. Lambl - Josef Kafka
Praha, Ant.Reinwart 1890, s. 652.
Velmi dobrý stav, desky jsou lehce odřené. Kožený hřbet je mírně odřen. Titulní list je zašpiněn.
999Kč
Bez daně: 999Kč
Neueste Kunde von dem Königreiche Baiern; Neueste Kunde von dem Königreiche Würtemberg [= Neueste Länder- und Völkerkunde; 13] [Bavorsko; Württembersko; rytiny; zeměpis; národopis; staré tisky; mapy]
C. R.
Prag: Diesbachische Buchhandlung 1813, váz., [2]+298, [2]+294 s., 8° (12 x 20,5 cm)
Desky opotřebené a zašlé, kůže a knižní blok se stopami po činnosti larev, vazba uvolněná, ořízka ztmavlá, na předsádkách a na stránkách občas menší šmouhy či zažloutlá místa, rohy stránek občas ohnut
3 100Kč
Bez daně: 3 100Kč
Práce topografického oddělení přírodovědeckého proskoumání Čech v letech 1864-1866 (geologie, mineralogie, mj. Lužické pohoří, Žitava, Děčín, Chrastava; barevná mapa)
Karel Kořistka
Praha, V komisi Fr. Řivnáče 1870, s. 281
Velmi dobrý stav. Desky jsou lehce zašpiněné a odřené. Předsádka je lehce natržená a pomačkaná. Na titulní straně jsou razítka z knihovny.
2 999Kč
Bez daně: 2 999Kč
Frauen. Liebe und Leben. Lieder-Cyclus (poezie, lyrika; ilustrace Paul Thumann; zlacená tlačená vazba)
Adelbert von Chamisso
Leipzig, Verlag von Adolf Titze 1879
Velmi dobrý stav. Na první straně je napsáno věnování pův. majiteli. Zlacená ořízka.
199Kč
Bez daně: 199Kč
Ungarns Banderien, sv. 2 [1816; Uhersko; Uhry; uherské vojsko; uherská armáda; historie; dějiny Uherska, Uher]
Michael v. Piringer [Mihály Piringer]
Wien: Gedruckt in der Buchdruckerey des J. B. Zweck, auf Kosten des Verfassers 1816, brož., 535+[1] s., 8° (11,5 x 18,5 cm)
Dobrý stav; obálka opotřebovaná, pokryv na hřbetu s většími ztrátami, drobným štítkem a signaturou psanou perem, cca 30 listů má pomačkané rohy, menší část stránek má pár žlutých skvrnek od stáří, mal
1 990Kč
Bez daně: 1 990Kč
De recondita abscessuum natura [O skryté povaze abscesů, 1643; medicína; lékařství; anatomie; mědiryty; rytiny]
Marcus Aurelius Severinus [Marco Aurelio Severino]
Francofurti [Frankfurt nad Mohanem]: Impensis Ioannis Beyeri, Typis Casparis Rotelii 1643, váz., [28]+468+[46] s., 8° (16 x 20 cm)
Velmi dobrý stav; pergamen zažloutlý a trochu nerovný, na zadní desce jsou hnědé skvrnky, zadní deska je mírně zdeformovaná, mezi předsádkou a knižním blokem je menší prasklina (vazba ale dobře drží p
72 500Kč
Bez daně: 72 500Kč
Die Erbschaft. Roman. Übersetzt und eingeleitet von Karl Rosner [Héritage / Dědictví; NJ překlad]
Maupassant, Guy de
Berlin: Schuster & Löffler, 1896.
Desky trochu zašpiněné, rohy desek nepatrně ohnuté a hrana hřbetu lehce odřená, štítek knihkupectví na titulní straně, uvnitř zcela bez poškození, čistá a světlá, celkově velmi dobrý stav.
490Kč
Bez daně: 490Kč
Die Landesvertretung der Markgrafschaft Mähren vom Inslebentreten der Verfassung vom 26. Februar 1861 bis zum Jahre 1884 [Makrabství moravské, moravská zemská správa, Moravský zemský sněm  moravští zemští hejtmané, dějiny správy]
Vodnařík, Eduard (ed.)
Brünn [Brno]: Druck der mähr. Actienbuchdruckerei – Selbstverlag des Verfassers 1884.
Obálka zahnědlá a potrhaná, papír vzhledem ke stáří zahnědlý a lehce skvrnitý, první tabule (schéma zasedacího sálu Moravského zemského sněmu z roku 1884) potrhaná, dolní okraj stránek otlačený, vzhle
750Kč
Bez daně: 750Kč
Wilde Thiere, ihre Natur, Lebensweise, Triebe, Fähigkeiten [1836; divoká zvířata; šelmy; litografie; ilustrace; zoologie]
Leipzig: Baumgärtner's Buchhandlung 1836, VIII+419+[3] s., 11 tabulí, 8° (11 x 17,5 cm)
Dobrý stav; desky trochu opotřebované, na předním přídeští je nalepen starý štítek mladoboleslavské školní knihovny, na volné předsádce a titulním listě jsou další razítka a natištěné signatury, někol
2 990Kč
Bez daně: 2 990Kč
Beobachtungen auf einer Reise nach England, sv. 2 [1825; cestopis; Anglie; Velká Británie; školství; 19. století]
Niemeyer, August Hermann
Wien: Gedruckt und im Verlage bey Anton Strauss 1825, brož., [4]+260+[2] s., 16° (10,5 x 16,5 cm)
Dobrý stav; obálka opotřebovaná, s drobnými ztrátami, na několika stranách je staré razítko, na dvou stranách je signatura, pár listů má mírně pomačkané rohy, na stránkách je občas malá značka psaná t
490Kč
Bez daně: 490Kč
Acta physico-medica Academiae Caesareae Leopoldino-Carolinae, 1730 [medicína; lékařství; mědiryty; rytiny; věda]
Norimbergae [Nürnberg; Norimberk]: Apud Haeredes W. M. Endteri et J. A. Engelbrechti Viduam. Typis Joh. Ernesti Adelbulneri 1730, váz., [18]+470+[4]+225+[11] s., 20 tabulí, 8° (17,5 x 21 cm)
Velmi dobrý stav; kůže poněkud opotřebovaná, na rozích desek odřená, podél hřbetu s prasklinou (pokryv ale dobře drží pohromadě), na titulním listě jsou dvě drobná razítka (na rectu i versu), menší čá
11 250Kč
Bez daně: 11 250Kč
 
Valentinská © 2021