KNIHY - 19. STOLETÍ

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Světozor 1878, roč. XII (časopis, týdeník, beletrie, poezie, umění, mj. A. Heyduk - Mahomed II., A. Jirásek - U rodného prahu; A. Dvořák, Bismarck, Dobytí Sarajeva, Světová výstava v Paříži, Bezděz, Broumov)
V. Mayerhofer (red.)
Praha, V. Mayerhofer 1878
V dobrém stavu. Desky jsou odřené a zašpiněné. Na straně jsou razítka z knihovny. Strany jsou mírně zašpiněné.
399Kč
Bez daně: 399Kč
Contes & Récits en prose [pohádky, povídky a příběhy, příběhy pro děti - 19. století]
Coppée, Francois
Paris: Alphonse Lemerre. Edition illustrée de cent cinquante dessins de Henri Pille. Gravés par Alfred Prunaire.
Desky zašpiněné a skvrnité, na hranách mírně odřené, vazba za předním přídeštím naprasklá, papír zahnědlý, průběžně podtrháváno a vepisováno tužkou. Vzhledem ke stáří slušný stav.
250Kč
Bez daně: 250Kč
Národní politika 1899 ročník XVII (duben-červen) [noviny, deník, Rakousko Uhersko, mj. Záležitost Dreyfusova [Dreyfusova aféra], Antikrist německých liberálů, Tajuplná vražda v Polné [Hilsnerova aféra, Hilsneriáda], Bismarckův orgán proti trojspolku)
Ludvík Bratršovský (red.)
Praha, Národní politika 1899
V uspokojivém stavu. Desky jsou odřené. Hřbet chybí. Poslední strany jsou uvolněné a potrhané. Zadní strana desek je uvolněná.
1 500Kč
Bez daně: 1 500Kč
Schiebe´s Universal-Lexikon der Handelswissenschaften. Dritter Band. Q - Z [lexikon pro obchod, 3. svazek, Q-Z]
Leipzig - Zwickau: Friedrich Fleischer, Gerbüder Schumann 1839. Pův. polokožená vazba, se zlaceným titulem na hřbetu, 613 stran, 2° (19 x 27 cm), psáno frakturou
Hřbet odřený, mezi předsádkou a patitulem částečně prasklá vazba, hnědé skvrny, jinak uvnitř v dobrém stavu
1 330Kč
Bez daně: 1 330Kč
Libri confirmationum ad beneficia ecclesiastica Pragensem per archidioecesim. Liber Septimus ab anno 1410 ad annum 1419 [Konfirmační knihy, Arcidiecéze pražská, pražské arcibiskupství, katolická církev]
Emler, Josef
Praga: Societas historicae Pragensis - Spolek historický v Praze 1886.
Stránky dosud nerozřezány, vazba prasklá a rozpadlá na dva díly, přebal zašpiněný a nahoře potrhaný, titulní strana natržená, papír vzhledem ke stáří trochu zahnědlý, jinak uvnitř bez dalších poškozen
300Kč
Bez daně: 300Kč
Zlatá Praha 1896, roč. XIII. (časopis, týdeník, beletrie, poezie, umění, mj. J. Vrchlický - Kronos; A. France - Jokasta; Edisonovy živé obrazy; Železná vrata na Dunaji, Prokop Diviš, Smyrna; ilustrace Jansa, Oliva)
Ferd. Schulz (red.)
Praha, J. Otto 1896.
Velmi dobrý stav. desky jsou lehce zašpiněné. Na předsádce, na titulní straně a na dalších stranách jsou razítka z knihovny.
199Kč
Bez daně: 199Kč
Königin Karolina von Neapel und Sicilien im Kampfe gegen die französische Weltherrschaft 1790-1814 [Marie Karolína Habsbursko-Lotrinská, královna neapolsko-sicilská, Království neapolské a sicilské, Napoleonské války]
Helfert, [Joseph Alexander ] Freiherr von
Wien: Wilhelm Braumüller 1878
Desky hlavně na rozích a hranách odřené, předsádka a titulní strana lehce zahnědlé, jinak uvnitř v pořádku, celkově vzhledem ke stáří velmi dobrý stav.
870Kč
Bez daně: 870Kč
Chronik der Seuchen, sv. 1 [Kronika epidemií, 1823; epidemie; nemoci; medicína; lékařství; epidemiologie; historie]
Schnurrer, Friedrich
Tübingen: Bei Christian Friedrich Osiander 1823, váz., VIII+376 s., 8° (12,5 x 20,5 cm)
Velmi dobrý stav; desky opotřebované a odřené, na hřbetu je zbytek papírového štítku, rohy desek naražené, horní ořízka trochu ztmavlá od prachu, předsádky zažloutlé, na přední předsádce je signatura
3 750Kč
Bez daně: 3 750Kč
Lexikon der Münzen, Maße, Gewichte, Zählarten und Zeitgrößen aller Länder der Erde [Lexikon mincí, měr, vah, číselných soustav a měření času všech zemí světa; numismatika, (historická) metrologie, chronologie]
Klimpert, Richard
Berlin: Verlag von C. Regenhardt 1896. 2., vielfach verbesserte und vermehrte Auflage.
Ex libris na přídeští, desky trochu odřené, na hřbetu vybledlé a v horní části je plátno trochu natržené, uvnitř na několika stranách poznámky tužkou, jinak bez poškození a pěkně zachovalá, celkově ve
1 500Kč
Bez daně: 1 500Kč
Uranie [sci-fi román, science fiction, fantastika, vazba kůže - polokožená]
Flammarion, Camille
= Collection Guillaume, Édition du Figaro. Paris: C. Marpon et E. Flammarion 1889. Illustrations de Bieler, Gambard et Myrbach.
Desky trochu odřené - hlavně na hranách a rozích, látka trochu zašpiněná, vnější a dolní ořízka a patitul vzhledem ke stáří trochu skvrnité, jinak uvnitř pěkně zachovalá, celkově dobrý stav.
999Kč
Bez daně: 999Kč
Forst- und Jagd-Kalender für das Jahr 1873 [Lesnický a lovecký kalendář; lesnictví; lesy; myslivost; lovectví]
Schmidl, Ludwig (ed.)
Prag: Für den Buchhandel in Commission bei Carl Reichenecker vormals Carl Andre 1872, váz., VIII+220+[18]+[64] s., 12° (10 x 16,5 cm)
Velmi dobrý stav; desky na dvou místech mírně naražené, ořízka a stránky zažloutlé, na dvou prázdných místech kalendáře jsou perem vepsány dobové poznámky, na jedné z prázdných stran pro poznámky je t
1 490Kč
Bez daně: 1 490Kč
Der Vulcanismus oder Das Todesthal auf Java. Ein Roman unter dem Schleier der Natur [Vulkanismus, čili Údolí smrti na ostrově Jáva; přírodovědné romány]
Zimmermann, W. F. A. (Vollmer, Carl Gottfried Wilhelm)
Leipzig: Ed. Wartig.
Desky opotřebované, kůže v dolní části hřbetu odtržená, razítko původního majitele na přídeští, papír vzhledem ke stáří skvrnitý, v horní části stránek skvrna od vody (do str. 247), 5 obrazových tabul
2 500Kč
Bez daně: 2 500Kč
Ange Pitou oder Die Erstürmung der Bastille, sv. 1-3 [Paměti lékařovy; Dobytí Bastilly, Bastily; německy; komplet]
Dumas, Alexander [Alexandre]
Stuttgart: Franckh'sche Verlagshandlung, W. Keller & Cie. [po 1893], váz., 207+224+216 s., 12° (12 x 16 cm)
Dobrý stav; desky opotřebované, rohy desek trochu odřené, ořízka zažloutlá, stránky jen mírně zažloutlé, na přídeští je malá číslice psaná perem.
250Kč
Bez daně: 250Kč
Deutsch-lateinisches Schulwörterbuch ["Německo-latinský školní slovník"; latina; němčina; vazba; kůže]
Karl Ernst Georges
Hannover – Leipzig: Hahn'sche Buchhandlung 1896, pevná polokožená vazba, 848 s., 8° (17,5 x 22,5 cm)
Dobrý stav; desky jsou opotřebené, hřbet a rohy mírně odřené, ořízky zažloutlé, na titulní straně je razítko majitele, předsádky mají drobné žluté skvrnky.
500Kč
Bez daně: 500Kč
 
Valentinská © 2021