KNIHY - 19. STOLETÍ

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Zodiacus laetofatalis. Lustiges Sterb-Jahr [1690; barokní rytiny; mědiryty; baroko; smrt; literatura; laeto-fatalis]
Bartholomaeus Christelius [Bartholomäus Christel]
In der Alten Stadt Prag [Staré Město pražské]: Gedruckt bey Johann Carl Gerzabek [Jan Karel Jeřábek] 1690, váz., [26]+856+[16] s., 4 přílohy, 12° (10 x 16 cm)
Uspokojivý stav; pergamen silněji opotřebovaný, se skvrnami, hřbet zdeformovaný a zkosený, frontispis a titul chybí, stránky zažloutlé, někdy na okrajích mírně opotřebované či s ohnutými rohy, některé
9 750Kč
Bez daně: 9 750Kč
Pharmacopoea Borussica - Die Preussische Pharmakopöe, sv. 1-2 [1828; lékopis; farmacie; léky; lékárnictví; farmakopéa]
Friedrich Philipp Dulk
Leipzig: Verlag von Leopold Voss 1828-1829, váz., XIX+924+[2] s. a 6 příloh, VIII+921+[3] s., 8° (13 x 21,5 cm)
Dobrý stav; desky opotřebované, kůže na rozích odřená, na hřbetu i vybledlá a popraskaná, na předsádkách a některých a přílohách stránkách jsou žluté skvrnky od stáří, cca 20 listů má nepatrné stopy p
6 250Kč
Bez daně: 6 250Kč
Causes célèbres et intéressantes, avec les jugemens qui les ont décidées, sv. 9-10 [1738; kriminální případy; reportáže]
François Gayot de Pitaval
La Haye [Haag]: Jean Neaulme 1738, váz., [8]+384+[4], [2]+463+[5] s., 12° (10,5 x 16 cm)
Velmi dobrý stav; desky opotřebované, pergamen ztmavlý, rohy desek mírně naražené, předsádky zažloutlé, pár stránek zažloutlých, jinak stránky čisté či velmi ojediněle s drobnou šmouhou.
1 490Kč
Bez daně: 1 490Kč
Jahres-Bericht über die Leistungen der chemischen Technologie [chemie; průmysl; Německo; technika; vazba; kůže]
Rudolf Wagner
Leipzig: Verlag von Otto Wigand 1875, pevná polokožená vazba, XVIII+1061 s., 8° (14 x 21 cm)
Dobrý stav; desky opotřebované, rohy odřené, zlacený titul na hřbetu trochu setřený, na stránkách je dole menší skvrna od vlhkosti (viz foto).
625Kč
Bez daně: 625Kč
Šípy. Satiricko-politický obrázkový týdenník pro lid 1896-1897, roč. X (časopis, humor, politika, karikatura, mj. Mladočeši, Machar, Badeni, Jak my Němce utiskujeme!, Obrácená biblická historie s Jonášem)
kolektiv autorů
Praha, Šípy 1896-1897.
V dobrém stavu. Desky jsou odřené a zašpiněné. Vazba je lehce povolená. Na přídeští jsou štítky z knihovny. Na předsádce a na některých stranách jsou razítka z knihovny.
1 500Kč
Bez daně: 1 500Kč
Podobenství (díl III.) - 1821
Krummacher Friedrich, Tomsa František
Pevná kartonová vazba, asi původní, formát malý (16°), rozměry: 9,5 x 12 cm. Stran 205.
Stav dobrý, desky a hřbet jsou odřené, hřbet v dolní části natržený, uvnitř pěkné.
1 200Kč
Bez daně: 1 200Kč
Lehrbuch der Pharmakodynamik, sv. 1 [1828; učebnice; farmakodynamika; farmakologie; farmacie; léky; léčiva; medicína]
Fr. W. Vogt [Philipp Friedrich Wilhelm Vogt]
Wien: Bei Anton v. Haykul, Buchdrucker, und bei Michael Lechner, Buchhändler 1828, váz., XVI+648 s., 8° (12,5 x 19,5 cm)
Dobrý stav; pokryv na deskách opotřebovaný, s natrženími a ztrátami, rohy desek mírně naražené, na přídeští je exlibris lékárníka z Bielefeldu a na titulní straně jeho razítko, na pár stranách jsou dr
1 250Kč
Bez daně: 1 250Kč
Handbuch der Oelmalerei für Künstler und Kunstfreunde [Příručka olejomalby, 1861; umění; olejomalba; malba; malířství]
P. L. Bouvier [Pierre-Louis Bouvier] - A. Erhardt [Adolf Erh
Braunschweig: C. A. Schwetschke und Sohn (M. Bruhn) 1861, váz., XXXII+562 s., 7 tabulí, 8° (14,5 x 22 cm)
Dobrý stav; desky opotřebované, kůže odřená, rohy naražené a odřené, horní ořízka ztmavlá, předsádky zahnědlé, jinak stránky a tabule jen mírně zažloutlé, ojediněle s drobnou šmouhou od prachu apod.,
2 990Kč
Bez daně: 2 990Kč
Osmihodinná doba pracovní, ročník I., číslo 8/1890. Orgán politického klubu českého dělnictva v Praze a okolí (časopis, noviny)
J. Steiner (red.)
Přehnuté složky, rozměry: 16 x 24 cm, strany 58-64 (stránkováno průběžně)
Velmi dobrý stav, obálka je uvolněná od hřbetu
90Kč
Bez daně: 90Kč
Verhandlungen der kaiserl. königl. patriotisch-ökonomischen Gesellschaft [1844; Vlastenecko-hospodářská společnost; zemědělství; hospodářství; ekonomika; Čechy]
Prag: Druck der k. k. Hofbuchdruckerei von Gottlieb Haase Söhne 1846, brož., [4]+104 s., 8° (15,5 x 22,5 cm)
Dobrý stav; obálka opotřebovaná, s natrženími a perem vepsaným titulem, stránky často silněji zažloutlé, s drobnými žlutými skvrnkami od stáří, rohy často opotřebované, ohnuté.
620Kč
Bez daně: 620Kč
Histoire physique, civile et morale de Paris, sv. 1-10 [1823; dějiny, historie Paříže; Paříž; Francie; rytiny] HOL
J. A. Dulaure [Jacques-Antoine Dulaure]
Paris: Guillaume, Libraire 1823-1824, váz., [4]+VIII+495, [4]+512, [4]+525+[3], [4]+483+[1], [4]+447+[1], [4]+480, [4]+453+[3], [4]+497+[3], [4]+450+[2], [4]+506+[2] s., 10+15+9+7+6+10+5+10+13 tabulí,
Dobrý stav; desky trochu opotřebované a odřené, rohy naražené a odřené, předsádky zahnědlé, na většině stran, tabulí a ochranných listů je (obvykle) malý počet žlutých či nahnědlých skvrnek od stáří,
7 500Kč
Bez daně: 7 500Kč
Libri confirmationum ad beneficia ecclesiastica Pragensem per archidioecesim. Liber Octavus, Nonus et Decimus ab anno 1421 usque ad annum 1436 [Konfirmační knihy, Arcidiecéze pražská, pražské arcibiskupství, katolická církev]
Emler, Josef
Praga: Societas historicae Pragensis - Spolek historický v Praze 1889.
Přebal zašpiněný, zaprášený a trochu skvrnitý, na hřbetu v horní části odtržený, papír uvnitř trochu zahnědlý, jinak uvnitř bez poškození, celkově vzhledem ke stáří velmi dobrý stav.
370Kč
Bez daně: 370Kč
Libri confirmationum ad beneficia ecclesiastica Pragensem per archidioecesim. Liber SEXTUS ab anno 1399 usque ad annum 1410 [Konfirmační knihy, Arcidiecéze pražská, pražské arcibiskupství, katolická církev]
Emler, Josef
Praga: Societas historicae Pragensis - Spolek historický v Praze 1883.
Stránky dosud nerozřezány, přebal chybí, první a poslední strana silně zašpiněné a zaprášené, papír vzhledem ke stáří trochu skvrnitý a na okrajích zahnědlý, jinak uvnitř bez poškození, celkově dobrý
370Kč
Bez daně: 370Kč
Les Confessions. Tome troisième [Vyznání, sv. 3; vazba; kůže; Nouvelle bibliothèque classique des Éditions Jouaust]
Jean-Jacques Rousseau
Paris: Librairie des bibliophiles - E. Flammarion, Successeur [po 1891], váz., [4]+414+[2] s., 12° (11,5 x 18 cm)
Velmi dobrý stav; desky mírně opotřebované, horní ořízka s pár stopami prachu, předsádky, vnější listy a obálka trochu zažloutlé.
990Kč
Bez daně: 990Kč
 
Valentinská © 2021