KNIHY - 19. STOLETÍ

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Schmidlinʾs Gartenbuch. Praktische Anleitung zur Anlage und Bestellung der Haus- und Wirtschaftsgärten ... [zahrada, rostliny, pěstování rostlin, zahradní architektura, měšťanské okrasné i užitkové zahrady 19. století]
Nietner, Th. [Theodor II.] - Rümpler, Th. [Karl Theodor]
Berlin: Verlag von Paul Parey 1887, 4. Auflage, neuer Abdruck.
Desky na hranách odřené, skvrna na předních deskách, vazba mezi přídeštím a předsádkou prasklá - desky drží pouze v zadní části u knižního bloku, papír vzhledem ke stáří lehce zahnědlý a na několika s
620Kč
Bez daně: 620Kč
D. Laurentii Heisters [...] Chirurgie [1731; 27 rytin; rytiny; mědiryty; medicína; lékařství; nástroje; 18. století]
Laurentius Heister [Lorenz Heister]
Nürnberg [Norimberk]: Bey Johann Hoffmanns seel. Erben 1731, váz., [14]+898+[26] s., 1+2+24 příloh, 8° (17 x 21 cm)
Dobrý stav; pergamen opotřebovaný a zažloutlý, se skvrnkami od stáří a malou prasklinou, na předním přídeští jsou staré signatury (psané perem a pastelkou), předsádky mají nevýrazné žluté skvrnky od s
23 750Kč
Bez daně: 23 750Kč
Blesk 1864, ročník I, číslo 1-16 (noviny, humoristické listy, karikatura, politika - Rakousko Uhersko)
J. R. Novotný (red.)
Praha, Jos. R. Vilímek 1864
Velmi dobrý stav. Slepá převazba. Desky jsou lehce odřeny. Na přídeští jsou razítka a záznamy z knihovny. Chybí číslo 10.
999Kč
Bez daně: 999Kč
Johann Gottfried von Herder's Schriften zur Griechischen Literatur [Herderovy spisy k řecké antické literatuře; dějiny literatury, překlady]
Herder, Johann Gottfried – Heyne (ed.)
Johann Gottfried von Herder's sämmtliche Werke: Zur schönen Literatur und Kunst; 10. Theil. Wien: Franz Haas 1813.
Bývalý knihovní exemplář, desky trochu otlačené, titulní strana silně zahnědlá, papír trochu skvrnitý, jinak uvnitř bez poškození, celkově vzhledem ke stáří velmi dobrý stav.
500Kč
Bez daně: 500Kč
Neueste Kunde von Afrika. Zweiter Band. Süd-Afrika und Afrikanische Inseln [= Neueste Länder- und Völkerkunde; 9] [rytiny; zeměpis; etnologie; staré tisky]
Ehrmann, Theophil Friedrich
Prag: Diesbachische Buchhandlung 1811, váz., [2]+556 s., 8° (12 x 20,5 cm)
Desky opotřebené a zašlé, kůže a knižní blok se stopami po činnosti larev, vazba uvolněná, ořízka ztmavlá, na předsádkách a na stránkách občas menší šmouhy či zažloutlá místa, rohy stránek občas ohnut
6 500Kč
Bez daně: 6 500Kč
Conversations-Lexicon. Neue Folge, sv. 1/2 [1824; Brockhaus; lexikon; slovník; encyklopedie; 19. století; vazba; kůže]
Leipzig: F. A. Brockhaus 1824, váz., 747+[7]+LIII+[3] s., 8° (12 x 19 cm)
Dobrý stav; desky trochu opotřebované, rohy desek mírně naražené, na přídeští je starobylý štítek mladoboleslavské školy, na nebarevných předsádkách je několik razítek, další razítko je na patitulu, o
620Kč
Bez daně: 620Kč
Ausführliche Anleitung zu der gantzen Civil-Bau-Kunst [1725; 154 rytin; rytiny; mědiryty; architektura; stavitelství]
A. C. Daviler [Augustin-Charles d'Aviler] - Leonh. Christ. S
Augspurg [Augsburg]: Bey Jeremias Wolffens seel. Erben 1725, váz., [30]+402+[26] s., [55]+12 příloh, 8° (17 x 22 cm)
Uspokojivý stav; desky silně odřené, kůže s prasklinami a ztrátami, předsádky zažloutlé, vazba trochu nalomená (viz foto), přední volná předsádka chybí, na titulní straně je stará signatura přelepena
20 000Kč
Bez daně: 20 000Kč
Nuove Operationi Chimiche [1700; chemie; věda; rytiny; mědiryty; dějiny vědy; Cours de Chymie]
Nicolo Lemery [Nicolas Lémery]
Venetia [Benátky]: Appresso Gabriele Hertz 1700, váz., [20]+236 s., 12° (10,5 x 16 cm)
Dobrý stav; kůže opotřebovaná a odřená, podél hřbetu jsou menší praskliny, zlacení trochu setřeno, cca 20 listů má na vnitřní straně nevýraznou skvrnku od vody, na rubu titulního listu jsou dvě razítk
14 900Kč
Bez daně: 14 900Kč
Práce topografického oddělení přírodovědeckého proskoumání Čech v letech 1864-1866 (geologie, mineralogie, mj. Lužické pohoří, Žitava, Děčín, Chrastava; barevná mapa)
Karel Kořistka
Praha, V komisi Fr. Řivnáče 1870, s. 281
Velmi dobrý stav. Desky jsou lehce zašpiněné a odřené. Předsádka je lehce natržená a pomačkaná. Na titulní straně jsou razítka z knihovny.
2 999Kč
Bez daně: 2 999Kč
Petrklíče 1898, roč. I. (časopis, dekadence, satira, mj. Heros či modla?, První máj, Zakletý zámek, Pod Vltavou, Lekníny, Moderní prosaická bajka)
Václav Hrbek (red.)
Praha, Václav Hrbek 1898
Velmi dobrý stav. Desky jsou lehce odřené. Na přídeští jsou razítka z knihovny. Na některých stranách jsou razítka z knihovny.
9 000Kč
Bez daně: 9 000Kč
Kurze Geschichte des kais. koenigl. Regimenter, Corps, Bataillons, sv. 2 [1801; Rakousko; rakouská císařská armáda; rakouské císařství; habsburská monarchie; jezdectvo; dělostřelectvo]
Wien: Bey Cath. Graeffer 1801, brož., [2]+VIII+475+[3] s., 8° (12,5 x 19,5 cm)
Uspokojivý stav; obálka silně opotřebovaná, se skvrnami od vody, pokryv hřbetu téměř chybí, patitul uprostřed s menší ztrátou (text mírně poškozen), na cca 50 listech je skvrna od vody (obvykle vybled
4 990Kč
Bez daně: 4 990Kč
Elementi di fisica. Seconda Parte [1744; fyzika; astronomie; rytiny; mědiryty; pergamen; vazba; 18. století]
Giovanni Crivelli
Venezia [Venice]: Presso Simone Occhi 1744, váz., 437 s., 14 tabulí, 8° (17,5 x 22,5 cm)
Dobrý stav; pergamen zažloutlý, na rozích desek odřený, na hřbetu se ztrátou (zručně opraveno), předsádky, tabule a část stránek mají drobné žluté skvrnky od stáří, malá část stránek je silněji zažlou
9 900Kč
Bez daně: 9 900Kč
Der Führer durch Prag [Průvodce pro Praze, Praha a okolí v 1. polovině 19. století, Pragensia, cestování, pražské památky a zajímavosti]
Klutschak, Franz
Prag: Gottlieb Haase Söhne 1841. Zweite, vermehrte Auflage.
Desky poničené - zašpiněné, na hranách otlačené, horní část hřbetu chybí, bývalý knihovní exemplář se štítkem a razítkem, papír trochu skvrnitý, uvnitř jinak bez poškození a pěkně zachovalá, celkově v
2 210Kč
Bez daně: 2 210Kč
Die Landesvertretung der Markgrafschaft Mähren vom Inslebentreten der Verfassung vom 26. Februar 1861 bis zum Jahre 1884 [Makrabství moravské, moravská zemská správa, Moravský zemský sněm  moravští zemští hejtmané, dějiny správy]
Vodnařík, Eduard (ed.)
Brünn [Brno]: Druck der mähr. Actienbuchdruckerei – Selbstverlag des Verfassers 1884.
Obálka zahnědlá a potrhaná, papír vzhledem ke stáří zahnědlý a lehce skvrnitý, první tabule (schéma zasedacího sálu Moravského zemského sněmu z roku 1884) potrhaná, dolní okraj stránek otlačený, vzhle
750Kč
Bez daně: 750Kč
Kallimachos Hymnen und Epigrammen [1794; hymny; epigramy; básně; řecká poezie; antická poesie; antika]
Kallimachos z Kyrény - Christian Wilhelm Ahlwardt
Berlin: Friedrich Maurer 1794, váz., XXXII+190+[2] s., 8° (11 x 17,5 cm)
Velmi dobrý stav; desky opotřebované a zahnědlé, horní rohy desek naražené, na ořízce jsou hnědé skvrnky od stáří, na přední volné předsádce je evidenční číslo a podpis majitele psaný perem (asi z 19.
2 250Kč
Bez daně: 2 250Kč
Beobachtungen auf einer Reise nach England, sv. 1 [1825; cestopis; Anglie; Velká Británie; nemocnice; 19. století]
Niemeyer, August Hermann
Wien: Gedruckt und im Verlage bey Anton Strauss 1825, brož., [4]+254+[2] s., 16° (10,5 x 16,5 cm)
Dobrý stav; obálka opotřebovaná, se ztrátami a natrženími, na několika stranách je staré razítko, na dvou stranách je signatura, poslední list má drobné ztráty (text nezasažen), na stránkách je občas
490Kč
Bez daně: 490Kč
 
Valentinská © 2021