KNIHY - 19. STOLETÍ

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Dictionarium novum Latino-Gallicum [latinsko-francouzský slovník; latina; francouzština; staré tisky; vazba; kůže]
Tachard, Guy [Père Tachard]
Parisiis [Paříž]: Apud Andream Pralard [Andreas Pralard; André Pralard] 1687, váz., [8]+1164 s., 4° (19 x 25,5 cm)
Kůže na deskách opotřebovaná, s prasklinami a ztrátami, částečně se odděluje od desek, kapitálek poškozený, resp. chybí, vazba nalomená (ale knižní blok drží), zadní předsádka ztmavlá, na úvodních lis
2 490Kč
Bez daně: 2 490Kč
Les Confessions. Tome troisième [Vyznání, sv. 3; vazba; kůže; Nouvelle bibliothèque classique des Éditions Jouaust]
Jean-Jacques Rousseau
Paris: Librairie des bibliophiles - E. Flammarion, Successeur [po 1891], váz., [4]+414+[2] s., 12° (11,5 x 18 cm)
Velmi dobrý stav; desky mírně opotřebované, horní ořízka s pár stopami prachu, předsádky, vnější listy a obálka trochu zažloutlé.
990Kč
Bez daně: 990Kč
Dělnické listy. Časopis k ochraně zájmů dělnických a hájení pravdy 1894, roč. V. (leden-červenec) (noviny, deník, Rakousko Uhersko, mj. Protestní schůze, Březnové vzpomínky 1848, Dr. Lueger, Bída proletáře)
Antonín Němec (red.)
Wien, Josef Roušar 1894.
V dobrém stavu. Desky jsou odřené a zašpiněné. Na přídeští jsou záznamy a razítka z knihovny.
400Kč
Bez daně: 400Kč
Genealogisches Taschenbuch der deutschen gräflichen Häuser auf das Jahr 1842 [genealogie; hrabata; Gothajský almanach]
Gotha: Justus Perthes 1842, váz., IV+639+[5] s., 1 tabule, 16° (7,5 x 11 cm)
Dobrý stav; desky opotřebované, se štítky knihovny, pokryv má drobná natržení a ztráty, pokryv hřbetu téměř oddělen, ořízka ztmavlá, titulní list a frontispis mají na rubu razítka knihovny, cca 20 lis
490Kč
Bez daně: 490Kč
Světozor 1898, roč. XXXII. (časopis, týdeník, beletrie, poezie, umění, mj. A. Heyduk - Z denníku tulákova; F. K. Hejda - G. Verdi; Č. Zíbrt - Libušini poslové u Přemysla; K. M. Čapek - J. Navrátil, Souborná výst. A. Muchy)
M. A. Šimáček (red.)
Praha, František Šimáček 1898
Velmi dobrý stav. Desky jsou lehce zašpiněné. Na předsádce, na titulní straně a na některých stranách jsou razítka pův. majitele a razítka z knihovny.
299Kč
Bez daně: 299Kč
Úplný adresář: Dějiny a památnosti města Německého Brodu (Havlíčkův Brod, Německý Brod, 1892) + mapa
Engelbert Ambrož, Dominik Blecha
Celoplátěná vazba, rozměry: 14,5 x 21 cm, stran 194 + mapa + obr. příloha + dobová reklama
Stav velmi dobrý, přední i zadní desky se lehce uvolňují od vazby.
1 800Kč
Bez daně: 1 800Kč
L'Énéide, traduite en vers français par J. Delille, sv. 2 [Aeneis, 1824; Aeneis, Aeneid; vazba; kůže; pergamen]
Publius Vergilius Maro [Virgile] - Jacques Delille
Paris: Chez L. G. Michaud 1824, váz., 336 s., 16° (8,5 x 14 cm)
Dobrý stav; desky opotřebované, rohy naražené a odřené, na stránkách jsou občas žluté skvrnky od stáří, ojediněle skvrnka od inkoustu, pár listů má drobnou ztrátu (text nezasažen), jeden list měl vět
620Kč
Bez daně: 620Kč
Lebenskunst, sv. 3 [1806; Lebensphilosophie; aforismy; poezie; literatura; romantismus; Rakousko; 19. století]
Michael Schmidl (ed.)
Wien: In Commission bei Franz Grund 1806, váz., [2]+190 s., 1 tabule, 8° (12,5 x 20 cm)
Uspokojivý stav; desky silněji opotřebované a odřené, předsádky se žlutými skvrnami, na větší části stránek žluté skvrnky od stáří, občas i menší šmouhy, mědirytina má skvrnu od vody, na přední předsá
750Kč
Bez daně: 750Kč
Libri confirmationum ad beneficia ecclesiastica Pragensem per archidioecesim. Liber Septimus ab anno 1410 ad annum 1419 [Konfirmační knihy, Arcidiecéze pražská, pražské arcibiskupství, katolická církev]
Emler, Josef
Praga: Societas historicae Pragensis - Spolek historický v Praze 1886.
Stránky dosud nerozřezány, přebal ohnutý, zašpiněný a trochu natržený, zadní strana přebalu chybí, proto je poslední strana také silně zašpiněná a zaprášená, posledních 5 stran ohnutých, okraje stran
360Kč
Bez daně: 360Kč
C. Flammarion: Reves Étoiles: Georges Spero – Voyage dans le Ciel + Lumen + J. Gros: Un Volcan Dans Les Glaces [science fiction, fantastika, vesmír, geografie]
Flammarion, Camille / Gros, Jules
Paris: Librairie Ernest Flammarion [1888] / Paris: Ernest Flammarion, Éditeur / Paris: C. Marpon et E. Flammarion, Éditeurs [1890]
Dobrý stav. Papír vzhledem ke stáří zahnědlý, vlastnická razítka na všech třech titulních listech, obálka k románu "Lumen" zašpiněná, titulní list a prvních 20 stran románu "Reves étoil
999Kč
Bez daně: 999Kč
Poetry: Ancient and Modern [1872; anglická poezie; poesie; antologie; Josef Sikora; Jablunkov]
Anne Bowman (ed.)
London: Frederick Warne and Co. 1872, váz., XII+340 s., frontispis, 12° (11 x 17 cm)
Uspokojivý stav; plátno opotřebované, ořízka zažloutlá, hřbet zkosený, na předsádkách je pár drobných šmouh, pár stránek a průsvitný ochranný list silněji zažloutlých, výjimečně jsou na stránkách marg
620Kč
Bez daně: 620Kč
A Biographical and Critical Dictionary of Painters and Engravers, sv. 1-2 [slovník malířů a rytců; umění; signatury]
Bryan, Michael
London: Carpenter and Son - J. Booker - Whittingham and Arliss 1816, váz., XLIX+709, [2]+822 s., 5 tabulí, 4° (21 x 27,5 cm)
Uspokojivý stav; vazba poškozená, přední desky odděleny, zadní zčásti také, hřbetníky mají velké ztráty, cca 50 listů má žluté skvrnky od stáří, jinak část stránek zažloutlých, ojediněle s pár značkam
750Kč
Bez daně: 750Kč
Praxis medica, Oder: Richtige Anweisung [staré tisky; lékařství; medicína; domácí lékař; 17. a 18. století]
Hellwig, Christoph [von]
Leipzig: Verlegts Friedrich Groschuff 1710, váz., [12]+664+[20] s., 8° (10 x 17 cm)
Pergamen na deskách mírně opotřebovaný, se skvrnami, dva rohy naražené a odřené, předsádky se odlepují od desek a obsahují perem psané marginálie z přelomu 18. a 19. století, titulní list a poslední l
37 000Kč
Bez daně: 37 000Kč
Studiosus jovialis [Veselý student, 1773; anekdoty; vtipy; hádanky; zeměpis; humor; konverzace; 18. století]
Odilo Schreger
Augustae Vindelicorum [Augsburg]: Sumptibus Matthaei Rieger et filiorum [Matthäus Rieger] 1773, váz., [8]+744 s., 12° (10 x 16,5 cm)
Uspokojivý stav; kůže na deskách opotřebovaná a odřená, se ztrátami, na přední předsádce je pár čmáranic perem (a na obou předsádkách vlastnická poznámka), většina stránek se skvrnou od vody (viz foto
2 990Kč
Bez daně: 2 990Kč
Les Terres du Ciel: Description astronomique, physique, climatologique, géographique des planetes [astronomie, popis planet, sluneční soustava, vazba kůže - polokožená]
Flammarion, Camille
Paris: Librairie Académique Didier et Cie, Libraires-Éditeurs 1881. Dixieme édition.
Hrany desek lehce odřené, patitul, titulní strana a poslední strana vzhledem ke stáří zahnědlé, uvnitř zcela v pořádku, celkově pěkný stav.
999Kč
Bez daně: 999Kč
 
Valentinská © 2021