STARÉ TISKY

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Salomon Haasens Rechenmeisters zu Darmstadt Einfacher und Doppelter Buchhalter [účetnictví, učebnice, staré tisky]
Haasen, Salomon
Frankfurt am Mayn: in der Andreäischen Buchhandlung 1767, novější celoplátěná vazba, žlutá horní ořízka, [2] listy + 1030 stran s rytinou na titulu a četnými vinětami v textu, 8° (19 x 22 cm)
titul s většími hnědými skvrnami, průběžně jen mírně, celkově velmi dobrý stav
7 400Kč
Bez daně: 7 400Kč
Magasin des Demoiselles; 20e Année, 1863-1864 [móda, kolorované litografie, staré tisky, vazba kůže]
Paris: Administration et rédaction du Magasin des Demoiselles 1862-1863, polokožená dobová vazba se zlaceným hřbetem, 460 stran s kompletní hudební přílohou (14 albums de musique včetně partitury pro
zevně odřená, poněkud otlučené hrany, zbytky štítku se signaturou na hřbetu, patitul a titul se skvrnami, vazba na začátku prasklá, několik stran s nepatrnými hnědými skvrnami, celkově velmi dobrý st
4 880Kč
Bez daně: 4 880Kč
Conciones Quadruplices. Tomus Primus [sv. 1; 1603; kázání; teologie; křesťanství; staré tisky; vazba; kůže; 17. století]
Philippus Diez Lusitanus [Felipe Diez]
Venetiis [Benátky]: Apud Petrum Mariam Bertanum 1603, váz., [92]+244+198+[2]+288+149+[1] s. (resp. 488+396+576+298 sloupců), 8° (16,5 x 22,5 cm)
Velmi dobrý stav; kůže mírně opotřebovaná, na hřbetu s drobnými prasklinami, ořízka vybledlá, se skvrnami, předsádky (ne přídeští) nahrazeny ve 20. století novými (zručně provedeno knihvazačem), titul
17 000Kč
Bez daně: 17 000Kč
Costumes des Anciens. Quatrième édition [historie oblečení, litografie, staré tisky]
Hope, Thomas
Bruxelles 1826, dobová polokožená vazba se zlaceným hřbetem, 100 čb. litografií (bez textu), 4° (22,5 x 28 cm)
desky poněkud odřené, přední deska se stopami štítku, signatura tužkou, předsádky ušpiněné a se štítkem soukromé knihovny, pův. titulní list vlepený na listu předsádky, prasklý papír předsádky, ořízka
4 800Kč
Bez daně: 4 800Kč
Introductio Novelli Operarii [1773; filosofie; teologie; křesťanství; hereze; židé; pohané]
Joannis Filo [Ján Filo; János Filo]
Tyrnaviae [Trnava]: Typis Collegii Academici Soc. Jesu [Jezuitská tiskárna] 1773, váz., [2]+[8]+[30]+264 s., 8° (15,5 x 20,5 cm)
Velmi dobrý stav; kůže na deskách s drobnými prasklinami, na hřbetu s menší ztrátou, na titulní straně je perem psaná, stará poznámka majitele ("Ex libris") s částečně setřeným jménem, předs
3 600Kč
Bez daně: 3 600Kč
Le moniteur de la mode. Journal du grand monde. Paraissant tous les samedis, 1888, No. 1-52 (46e Année) [móda, kolorované litografie, staré tisky]
Goubaud, Abel (ed.)
Paris: Abel Goubaud 1888, dobová celoplátěná vazba se slepotiskem a zlacenou ražbou, 632 stran s četnými ilustracemi a 52 barevných litografií, 2° (29 x 38,5 cm)
zevně poněkud odřená, vyšisovaný hřbet, občas hnědé skvrny, ilustrace ve výborném stavu, celkově velmi dobrý stav
8 500Kč
Bez daně: 8 500Kč
Rituale ad usum Dioecesis Tornacensis [1784; liturgie; svátosti; noty; hudba; náboženství; Tournai; staré tisky]
Guilielmus Florentinus [Wilhelm Florentin von Salm-Salm; Vil
Insulis [Lille] - Tornaci [Tournai]: Apud Leonardum Danel - Apud R. Varlé 1784, váz., [8]+[24]+501+[5] s., 4° (21 x 27,5 cm)
Velmi dobrý stav; kůže na deskách mírně opotřebovaná a odřená, s drobnými prasklinami podél hřbetu, předsádky a cca 10 listů poněkud opotřebovaných, s pár skvrnkami (drobné ztráty zručně opraveny knih
7 300Kč
Bez daně: 7 300Kč
Les Modes Parisiennes Illustrées. Journal de la bonne compagnie. Fashions, toilettes, ameublements, théatres, livres nouveaux, romans, poésies, causeries; vingt-cinquième année, Juillet - Decembre 1867 [móda, kolorované litografie, staré tisky]
[Paris: chez le successeur d'Aubert 1867], poloplátěná dobová vazba se zlaceným hřbetem, strany 313-624 s obr. v textu, 29 tabulí, z toho 24 kolorovaných s módou a skládaná čb. tabule, 4° (21 x 27,5 c
desky nepatrně odřené se stopy štítku, tabule č. 1290 chybí, poznámka majitele na přídeští (Sita Nostitz Thun, Falkenau - Sokolov), vytržený list předsádky, vazba natržená, uvnitř čistá, celkově velmi
6 000Kč
Bez daně: 6 000Kč
Chronologische Geschichte Böhmens des VIten Theils IIIer Band, und dieser Geschichte zehntes Stück [Dějiny Čech, Habsburkové, Ferdinand I., Maxmilián II., Rudolf II., Matyáš II., Ferdinand II.]
Pubitschka, Franz [Pubička, František Josef]
Prag (Praha): bey den Hrabischen (J. K. Hraba) Erben durch Mathias Stiastny 1801 gedruckt.
Desky silně opotřebené - odřené, na hranách otlačené, na hřbetu roztržené, signaturní štítky na hřbetu, na zadním přídeští pokreslená tužkou, papír je vzhledem ke stáří zahnědlý a skvrnitý, jinak je v
2 990Kč
Bez daně: 2 990Kč
Allgemeine Muster-Zeitung. Album für weibliche Arbeiten und Moden; 1857, vierzehnter Jahrgang [móda, vysšívání, kolorované litografie, staré tisky]
Stuttgart: Engelhorn & Hochdanz 1857, poloplátěná dobová vazba se zlaceným hřbetem, 388 stran s četnými ilustracemi v textu, 12 obrázků s módou (11 kolorovaných), 8° (15 x 22 cm)
okraje desek odřené, na hřbetu natržená, vzory a zvl. přílohy chybí, občas nepatrné hnědé skvrny, celkově velmi dobrý stav
1 500Kč
Bez daně: 1 500Kč
Discours [...] touchant la guerison des Playes & la composition de la Poudre de Sympathie [1681; medicína; alchymie]
Le Chevalier Digby [Kenelm Digby]
Autrecht [Utrecht]: Chez Rudolphe van Zyll 1681, váz., [4]+378 s., 12° (8 x 13,5 cm)
Dobrý stav; kůže silněji opotřebovaná, odřená, s částečně setřeným zlacením, na titulní straně je velmi stará poznámka psaná perem a na předchozím listu signatura (kniha pocházela z knihovny ve Staré
7 300Kč
Bez daně: 7 300Kč
Geschichte des Kaisers Napoleon. Illustrirt von Horaz Vernet + Die Todtenfeier des Kaisers Napoleon [historie, Francie]
Laurent, P. M.
Leipzig: Verlag der J. J. Weber'schen Buchhandlung 1841, dva svazky s poloplátěnou vazbou, štítkem na hřbetu, mramorované desky, 904; 65 stran s četnými ilustracemi, 4° (17 x 25 cm)
desky odřené a poněkud ušpiněné, průběžně menší hnědé skvrny, zaschlá vodní skvrna, Todtenfeier silnější hnědé skvrny, celkově ale velmi dobrý stav
980Kč
Bez daně: 980Kč
Libussa. Jahrbuch für 1860 [almanach povídek a básní německých a českých autorů]
Klar, Paul Aloys (ed.)
Praha: F. Ehrlich - Leipzig: E. H. Mayer 1860. Pův. plátěná vazba se zlaceným titulem na hřbetu a zlacenou ražbou na přední a zadní desce, zlacenou ořízkou, s portrétem na frontispisu, 415 stran s če
Desky lehce odřené, oddělené od knižního bloku (slepeno páskou), s hnědými skvrnami, jinak uspokojivý stav
1 480Kč
Bez daně: 1 480Kč
Allgemeine Moden-Zeitung. Eine Zeitschrift für die gebildete Welt, ... [móda, kolorované rytiny, staré tisky]
Diezmann, A. (ed.)
Leipzig: Baumgärtners Buchhandlung 1843, dobová kartonová vazba se štítkem na hřbetu, velké 4° (22 x 28 cm)
7 tabulí s módou (k č. 3, 8, 9, 13, 22, 30 a 51) a 15 dvoustran k č. 4, 9, 17, 19, 22, 27, 29, 30, 33, 34, 36, 39, 42, 47 a 52 chybí, desky odřené, uvnitř občas hnědé skvrny, některé stránky se starou
13 400Kč
Bez daně: 13 400Kč
Geographie universelle, exposée dans les différentes méthodes qui peuvent abréger l'étude et faciliter l'usage de cette science, … [geografie, staré tisky, vazba kůže]
Buffier, Claude
Lyon: Chez Amable le Roy, Libraire 1783, celokožená vazba se zlatou ražbou na hřbetu, zdobené předsádky, [11] listů + 346 stran s četnými skládanými mapami, 12° (10,5 x 17 cm)
desky odřené, první a poslední stránky s hnědými skvrnami, jinak čistá, celkově velmi dobrý stav
12 200Kč
Bez daně: 12 200Kč
Magasin des Demoiselles. Morale, Histoire ancienne et moderne, Sciences, Économie domestique, Littérature, Beaux-Arts, Voyages, Recreations, Biographie, Petit Courier des Demoiselles; Tome dixième, 1853-54  [móda, kolorované rytiny, staré tisky]
Paris: Administration et redaction du Magasin des Demoiselles 1853-1854, poloplátěná dobová vazba s mramorovanými deskami, zlacený hřbet, 380 stran s 12 rytinami s módou, 3 tabule (žánry, ilustrace k
desky odřené, stopy pro signaturním štítku, hřbet s dírami po červotoči, hnědé skvrny na ořízce, žlutá tabule se vzory otlučená, celkově velmi dobrý stav
6 000Kč
Bez daně: 6 000Kč
 
Valentinská © 2021