SUDETA

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Festschrift des Vereins für Geschichte der Deutschen in Böhmen seinen Mitgliedern gewidmet zur Feier des 40jährigen Bestandes 27. Mai 1902  [dějiny Němců v Čechách, historie, Sudeta, časopis]
Prag: im Selbstverlag des Vereines, J. G. Calveʾsche k. u. k. Hof- und Universitäts-Buchhandlung – Josef Koch, Commissionsverlag 1902.
Dobrý stav. Okraje obálky zahnědlé, okraje archů zaprášené, jinak uvnitř v pořádku, stránky dosud nerozřezány.
750Kč
Bez daně: 750Kč
Stíny horkého léta Traudi Schönfeld = The Shadows of Traudi Schönfeld’s Hot Summer [Sudety, umění, malířství]
Bornová, Erika
Praha: KANT - Karel Kerlický 2025, pův. kart. vazba, 87 stran s četnými barevnými reprodukcemi, 4° (20,5 x 28,5 cm)
nová, výborný stav
650Kč
Bez daně: 650Kč
Tischkalender der Firma Heinrich Michel für das Jahr 1938 [reklamní kalendář tiskárny Heinrich Michel, Zahrady u Rumburka, Krásná Lípa, o. Děčín]
Familie Michel
Schönlinde [Zahrady u Rumburka, Krásná Lípa]: Druckerei Michel [1937].
Nepoužitý, nepopsaný kalendář, se všemi 53 listy. Rohy kartonové desky trochu otlačené, první list kalendáře ohnutý a na okrajích zahnědlý, prvních 7 listů má nepatrně ohnutý dolní levý roh, jinak jso
1 499Kč
Bez daně: 1 499Kč
Festschrift der Bergstadt Mies 1931 zur 800-Jahrfeier [město Stříbro; dějiny města; historie Stříbra; Sudety; průmysl]
Mies: Verlag der Stadtgemeinde Mies 1931, váz., 191+[33] s., 8° (15 x 22,5 cm)
Uspokojivý stav; obálka opotřebovaná, s razítkem a menšími ztrátami, horní ořízka ztmavlá, cca 20 listů má podél okraje vybledlou skvrnu od vody, na rubu titulního listu je razítko knihovny a signatur
1 490Kč
Bez daně: 1 490Kč
Šumava na pohlednicích ateliéru Wolf = Der Böhmerwald auf den Ansichtskarten des Ateliers Wolf [pohledy; pohlednice]
Leiš, Martin
Hostivice: Baron 2015, váz., 240 s., 4° (22,5 x 22,5 cm)
Nová kniha - výborný stav.
599Kč
Bez daně: 599Kč
Die schlesiche Mundart Ostböhmens. I. Die Lautlehre [slezský dialekt]
Festa, Friedrich
Prag: Verlag des Vereines für Geschichte der Deutschen in Böhmen 1926. Poloplátěná vazba se zlaceným titulem na hřbetu, 104 stran psaných frakturou s černobílou mapkou, 2° (18 x 27 cm)
knihov. exemplář, hrany desek lehce odřené, listy zahnědlé, jinak uvnitř ve velmi dobrém stavu
630Kč
Bez daně: 630Kč
Festgabe zum 80. Geburtstage Paul Strzemchas. Gewidmet vom dankbaren Verein, Schülern und Verehrern [= Zeitschrift des Deutschen Vereines für die Geschichte Mährens und Schlesiens; 26. Jahrgang, 4. Heft] [Sudety, historie, sborník]
Berger, Karl et al.
Brünn: Verlag des Vereines 1924, pův. brož., 191 stran s portrétem na frontispisu, 4° (15 x 23,5 cm)
zevně a na některých rozích stránek ohmataná, jinak perfektní, celkově velmi dobrý stav
480Kč
Bez daně: 480Kč
Geologische Geschichte des Erzgebirges und der angrenzenden Gebiete auf Grund der neuesten geologischen Forschungsergebnisse nach geologischen Provinzen in zeitlicher Folge von der Altzeit bis zur Gegenwart
Hunger, Albin
Annaberg im Erzgebirge: Erzgebirgs-Verlag, Grafer'sche Buchhandlung (H. König) 1937, pův. celoplátěná vazba s hnědou ražbou na přední desce a hřbetu, pův. obálka, 121 stran, 16,5 x 23,5 cm, jazyk: něm
obálka ušpiněná a na několika místech natržená, kniha perfektní, celkově velmi dobrý stav
540Kč
Bez daně: 540Kč
Region Karlsbad (Karlovy Vary a okolí - NJ)
Stanislav Burachovič a kol.
Kreisamt, Referat für regionale Entwicklung, Karlovy Vary 1994
Velmi dobrý stav.
250Kč
Bez daně: 250Kč
První dáma české keramiky. Helena Johnova (1884-1962)
Hořava, Jiří
České Budějovice: Jiří Hořava - Eliška Štěpánová - Měsíc ve dne 2017, pův. laminovaná kartonová vazba s pův. laminovanou obálkou, 446 stran s četnými barevnými reprodukcemi, 22,5 x 26 cm
kniha je nová, výborný stav
1 040Kč
Bez daně: 1 040Kč
Standesausweis der Lehrerschaft an den deutschen Volks- und Bürgerschulen Böhmens. Herausgegeben vom Deutschen Landes-Lehrervereine in Böhmen. 10. Folge: 1933
Bergmann, Karl (ed.)
Reichenberg: Selbstverlag des Deutschen Landes-Lehrervereines 1933, poloplátěná vazba, 640 stran + reklama, 4° (15,5 x 23 cm), jazyk: německy
zahnědlé, hrany desek odřené, papír v předsádce roztržen, razítka na prvních a posledních stránkách, občas hnědé skvrny, některé stránky natržené, celkově ještě akceptovatelný stav
1 550Kč
Bez daně: 1 550Kč
Mostecko / Humboldtka [Josef Sudek - 11 fotografií - Most]
Sudek, Josef - Kozel, Dalibor - Juliš, Emil
Most: Nakladatelství Dialog 1969, neváz., složka, list, 11 pohlednic, 8° (30 x 12,5 cm)
Složka opotřebovaná, natržená, mírně zašpiněná a zažloutlá, s malými, perem psanými číslicemi; skládací list opotřebovaný a mírně pomačkaný; pohlednice takřka jako nové.
15 500Kč
Bez daně: 15 500Kč
Programm der Deutschen christlichsozialen Volkspartei in der tschechoslowakischen Republik [= Tagesfragen; 1] [Sudety]
Hilgenreiner, Karl
Prag: Vita 1929, brož., 24 s., 12° (12,5 x 17,5 cm)
Obálka opotřebovaná, zaprášená a mírně zažloutlá, s jedním menším natržením, svorka zrezivělá, na několika stránkách velmi drobné stopy rzi, stránky mírně zažloutlé; dobrý stav.
510Kč
Bez daně: 510Kč
Heimatbildung. Monatsblätter für heimatliches Volksbildungswesen. Jahrgang 7, Heft 1-12, Oktober 1925 - September 1926 [Ročník 7, č. 1-12, říjen 1925 - září 1926; Sudety; časopisy; vlastivěda; historie; Opava; Litoměřice; Liberec]
Lehmann, Emil - Blau, Josef (eds.)
Reichenberg: Sudetendeutscher Verlag Franz Kraus 1925-1926, brož., 328 s., 8° (15 x 23 cm)
Obálky opotřebované, vybledlé a zažloutlé, s razítky, jedna obálka zaprášená, jedna obálka s menšími natrženími, stránky zažloutlé; dobrý stav.
1 050Kč
Bez daně: 1 050Kč
Alt-Prager Almanach 1927 [Staropražský almanach]
Nettl, Paul (ed.)
Prag: Die Bücherstube 1927, celoplátěná vazba s ražbou na přední desce a hřbetu, 164 stran s jednou tabulí, 8° (14,5 x 20 cm), jazyk: německy
desky mírně skvrnité a zohýbané, vyšisované okraje stránek, jinak čistá, celkově velmi dobrý stav
500Kč
Bez daně: 500Kč
Die Sudetendeutschen im Krisenjahr 1938 [Sudetští Němci v krizovém roce 1938; Sudety; nacismus]
Brandes, Detlef
München: R. Oldenbourg Verlag 2008, váz., XIV+398 s., 8° (15,5 x 24 cm)
Téměř jako nová.
2 000Kč
Bez daně: 2 000Kč
 
Valentinská © 2021