HISTORIE

Upřesnit hledání

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Sakrabonská epopeje (poezie, satira)
Karel Stroff
Brožovaná - sešitá kovovými sponkami, 61 stran, rozměry: 19,5 x 25 cm.
Stav dobrý, obálka je odřená a otřepená. Hřbet je v dolní části natržený. Složky jsou uvolněné.
90Kč
Bez daně: 90Kč
Pavla Stránského Okřik na nedbalého Čecha učiněný r. 1618
Pavel Stránský
Spolek českých bibliofilů, Praha 1929. Číslovaný výtisk 130. Původní brož, 42 stran.
Dobrý stav, nalepené exlibris.
180Kč
Bez daně: 180Kč
Slavín (Pantheon), oddíl I. Sbírka podobizen, autografů a životopisů předních mužů československých (Palacký, Havlíček, Vocel, Kollár, Brandl - polokožená vazba, vazba kůže)
František J. Peřina
Polokožená dobová vazba se zlacením ve hřbetu, rozměry: 15,5 x 22 cm, stran 260 se 40 podobiznami, snímky a životopisy.
Stav dobrý, desky a hřbet jsou výrazněji odřené, desky ušpiněné, hřbet v dolní části natržený. Kniha byla zřejmě politá - na většině stránek je skvrnka - vše suché a čitelné.
299Kč
Bez daně: 299Kč
Zprávy Českého zemského archivu, svazek VII. (zemský archiv, mj. Jan Lucemburský; O sedmi klíčích ke korunní komoře - sedm klíčů chrám sv. Víta)
Jan Bedřich Novák
Brožovaná, rozměry: 17 x 24,5 cm, 305 stran.
Stav velmi slušný, obálka je zažloutlá, otřepená a utržená od hřbetu. Knižní blok je včetně hřbetu rozlámaný na části. Uvnitř je stav velmi dobrý.
60Kč
Bez daně: 60Kč
Zprávy Českého zemského archivu, svazek VIII. (Zemský archiv, mj. Jan Bedřich Novák, Vývoj gruntovní knihy, Archivy a fotografie, Mapy čechtického panství)
Bedřich Jenšovský
Praha, Nákladem Českého zemského fondu 1939, s. 293.
Stav horší. Obálka je utržená od hřbetu a potrhaná se ztrátou. Hřbet je se ztrátou. Uvnitř je stav velmi dobrý.
60Kč
Bez daně: 60Kč
Zprávy Českého zemského archivu, svazek IX. (Zemský archiv, mj. Hynek Kollmann, O novou budovu archivu země České, Sbírka Voříškova, O vazbách starých pozemkových knih)
B. Jenšovský, O. Bauer (uspořádali)
Brožovaná, rozměry: 17 x 24 cm, stran 406.
Stav dobrý, přední část obálky je utržená od hřbetu, zažloutlá, otřepená a přetržená.
60Kč
Bez daně: 60Kč
Československé ruční palné zbraně a kulomety
Miroslav Šáda
Naše vojsko, Praha 1971 jako osmý svazek edice Mars. První vydání. Původní celoplátěná vazba s přebalem,, 299 s množstvím drobnějších fotografií.
Stav dobrý, vazba i přebal na hřbetu výrazně natržený.
299Kč
Bez daně: 299Kč
Knížka o našem Karlu Havlíčkovi (Karel Havlíček)
Karel Pelant
Sešit, rozměry: 18,5 x 25 cm, stran 31.
Stav velmi dobrý, obálka je lehce zažloutlá a mírně odřená. Zadní část obálky je v horní části natržená. Místy je v textu podtrháváno tužkou. Podpis původního majitele.
500Kč
Bez daně: 500Kč
Pražský rytec a medailér Antonín Guillemard (rytectví, medailérství, numismatika)
Eduard Polívka
Praha, Vydala Česká numismatická společnost 1988, s. 123.
Na přední straně desek skvrnka - viz foto, přebal nepatrně odřený a pomačkaný na horním okraji. Dobrý stav.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Acta musei Pragensis. Pražské fotografické ateliéry 1939 - 1918 díl I.-II. (fotografie, Jindřich Eckert, František Friedrich, V. J. Bufka, J. Mulač, Fr. Drtikol)
Pavel Scheufler
Brožované. 38 stran + obr. příloha a 49 + obr. příloha, rozměry: 17 x 24 cm.
Stav velmi dobrý, obálky jsou lehce odřené.
450Kč
Bez daně: 450Kč
Poplatková abeceda na podkladě nových předpisů (právo, poplatky, kolky)
Antonín Funk (sestavil)
Sešit, rozměry: 10,5 x 15 cm. Stran 87.
Stav velmi dobrý, obálka je lehce zažloutlá. První strana je v horní části natžená.
120Kč
Bez daně: 120Kč
Símě hořčičné. Památník osmdesáti let Slovanského gymnasia v Olomouci (Olomouc, historie, škola, mj. i druhá světová válka)
R. Bartoch a kol.
Poloplátěná vazba, rozměry: 17,5 x 25 cm. Stran 250. První vydání.
Stav velmi dobrý.
99Kč
Bez daně: 99Kč
Umění II. 1929. Sborník pro českou výtvarnou práci   Hol.
Štenc, Jan
Plátěná vazba se zlatou ražbou, 600 str. s mnoha reprodukcemi a foto. Praha, J. Štenc, 1929. Hřbet a..
 
500Kč
Bez daně: 500Kč
Soupis památek historických a uměleckých (Český Brod) v okresu Českobrodském (okres českobrodský, dnes o. Kolín) [zámky, kostely, stavby, křesťanské církevní umění, starožitnosti, obrazy]
Antonín Podlaha
Dobová polopl. vazba, 227 stran - velké množství čb. fotografií a ilustrací v textu, rozměry: 19 x 26 cm.
Stav velmi dobrý, desky jsou lehce odřené. Rukopisné ExLibris předchozího majitele na přídeští.
1 199Kč
Bez daně: 1 199Kč
Soupis památek historických a uměleckých (Benešov) v okresu benešovském (politický okres benešovský) [zámky, kostely, stavby, křesťanské církevní umění, starožitnosti, obrazy]
Antonín Podlaha
Brožovaná, rozměry: 18,5 x 27 cm. 300 stran - velké množství čb. fotografií a ilustrací v textu.
Stav dobrý, obálka je lehce odřená, horní roh nese stopu po přehnutí. Hřbet je potrhaný, v horní čásri se ztrátou, zadní část obálky je natržená výrazněji. Rukopisná poznámka předchozího majitele na p
999Kč
Bez daně: 999Kč
Soupis památek historických a uměleckých (Kralovice) v okresu kralovickém (okres Kralovický) (dnes Plzeň-sever) Manětín, Plasy, Mariánská Týnice, Liblín, Libštejn, Krašov, Kaceřov [zámky, kostely, stavby, křesťanské církevní umění, starožitnosti, obrazy]
Antonín Podlaha
Brožovaná, rozměry: 18,5 x 27 cm, 269 stran - velké množství čb. fotografií a ilustrací v textu.
Stav dobrý, obálka je ušpiněná, odřená, pomačkaná a otřepená. Hřbet je výrazněji ušpiněný a odřený s lehkou ztrátou.
750Kč
Bez daně: 750Kč
 
Valentinská © 2021