KNIHA A KNIŽNÍ KULTURA

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Zákazník v knihtiskárně Politika (polygrafie, knižní obchod, bibliofilie, fotografie)
Vilém Škvor
Měkká vazba, rozměry: 16 x 22 cm, 50 stran.
Pěkný stav. Nerozřezáno.
199Kč
Bez daně: 199Kč
Documenta Pragensia X/1 a X/2/1990 (2 svazky) - sborník studií o dějinách knihtisku a vydávání knih v Praze [knihtisk, knihy, tisk, tiskaři, obchod s knihami, vydávání knih, knihkupci, knihovny, antikvariát apod.]
Václav Ledvinka, Pešek, Jiří Kořalka, Ivan Hlaváček, Zdeňka
Archiv hl. města Prahy 1990. Brožované. Stran celkem 536. Rozměry: 14,5 x 20 cm.
Stav velmi dobrý.
180Kč
Bez daně: 180Kč
Slovanská knihověda II.(1932), 1.-4.
Jan Emler a kol.
Brožovaná, rozměry: 22 x 27cm. Stran 82.
Velmi dobrý stav, obálka je z boku otřepená.
400Kč
Bez daně: 400Kč
Knihopis českých a slovenských tisků II - část IV (seš.95-109)(vyd. r. 1948) [soupis starých českých knih]
Zdeněk Tobolka
Státní tiskárna, Praha 1948.
Dobrý stav, obálka lehce zašpiněná a odřená. Kraje stránek lehce otřepené.
299Kč
Bez daně: 299Kč
Panorama - kulturní zpravodaj XI., 1933 (časopis, kultura, Družstevní práce, mj. K. Čapek - Poslední dnové lidstva, J. Čapek - O ilustrování dětských knížek; V. V. Štech - Čeští impresionisté; ilustrace Čapek, Bidlo, Kremlička, Toyen, Štyrský, Sudek)
L.Sutnar * B.M.Klika* P.Křička
Praha 1933, Družstevní práce. 164 a 76 stran, s bohatou fotografickou přílohou, fotografiemi Josefa Sudka. Celoplátěná vazba. Rozměr 17x24 cm.
Uvnitř dobrý stav, desky zašpiněné a odřené (viz. foto).
299Kč
Bez daně: 299Kč
Vánoční úvaha o čtení knih (edice: Otázky a názory, sv. 84) [fejetony, eseje, knihy]
Jaroslav Šimsa
Poloplátěná dobová vazba se zlacením, rozměry: 12,5 x 16 cm. 85 stran.
Stav velmi dobrý. Na přídeští je nalepeno ex libris.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Kniha v SSSR
Ilja Golub
Brožovaná s původní obálkou, rozměry: 15 x 21 cm, 25 stran.
Stav horší, obálka je otřepená se ztrátou a utržená od hřbetu. Hřbet zcela chybí, knižní blok je rozlámaný na části, místy je zatrženo tužkou.
150Kč
Bez daně: 150Kč
Knihopis českých a slovenských tisků II - část VII (seš.188-197)(vyd. r. 1957) [soupis starých českých knih]
František Horák
Státní tiskárna, Praha 1957.
Velmi slušný stav; obálka silněji zašpiněná, natržená a odřená, přední strana obálky odtržená od hřbetu.
299Kč
Bez daně: 299Kč
Knižní grafika Jana Rambouska (Jan Rambousek, knižní ilustrace; dřevoryty a ilustrace Jan Rambousek)
Luboš Hlaváček
Volné archy v původní obálce, 8°, 22 stran s reprodukcemi.
Dobrý stav (viz foto)!
199Kč
Bez daně: 199Kč
Karel Svolinský a kniha - Soupis knižního díla Karla Svolinského
V. Thiele (uspořádal)
Měkká vazba, rozměry: 17 x 24 cm, stran 267 - včetně vyobrazení.
Sta dobrý, obálka chybí. Knižní blok je uvolněný z desek a do obálky pouze vložen. Hřbet je v horní části natržený.
95Kč
Bez daně: 95Kč
Knihtiskař Benjamin Franklin
Otto Müller
Složky jsou svázané nití a volně vložené do obálky, rozměry: 12 x 16 cm, stran 20.
Velmi dobrý stav.
99Kč
Bez daně: 99Kč
Sborník přednášek o archivnictví
F. Kačírek, B. Beneš
Brožovaná - sešitá kovovými sponkami, rozměry: 15 x 20,5 cm, stran 111.
Velmi dobrý stav, obálka a hřbet jsou lehce odřené, vyřazený knihovní exemplář - uvnitř knihy jsou razítka a čísla. Knižní blok se lehce uvolňuje z vazby.
150Kč
Bez daně: 150Kč
Typografové 1468 - 1939
typografie
Naše vojsko, Praha 1996.
Pěkný stav (viz foto).
120Kč
Bez daně: 120Kč
Třetí příručka Spolku českých bibliofilů (Spolek českých bibliofilů, bibliofilie, stanovy, seznam členů)
František Dvořák
SČB, Praha 1993. Původní kartonová vazba s přebalem, malá 8°, 78 stran.
Velmi pěkný stav (viz foto).
50Kč
Bez daně: 50Kč
Jiří Melantrych Rožďalovický z Aventýnu. Jeho život, dílo a poměry knihtisku v XVI. století [knihtisk, knihtiskárna, česká kniha za renesance, staré tisky, humanismus]
František Rachlík (podpis)
Brožovaná, rozměry: 18 x 25 cm, 150 stran s celou řadou původních ilustrací, knižních ukázek a dalších příloh.
Stav horší, obálka je lehce odřená s mírnou ztrátou. Přední i zadní část obálky je utržená od hřbetu, hřbet je potrhaný se ztrátou. Věnování autora na patitulu. Uvnitř je stav velmi dobrý, pouze uvoln
249Kč
Bez daně: 249Kč
 
Valentinská © 2021