KNIHA A KNIŽNÍ KULTURA

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
500 let knihtisku v obrazech (fotoreprodukce Neubert,  hlubotisk ,knihtisk )
Praha 1940, Jednota dělnictva a zaměstnanců v grafickém průmyslu. Původní brož, 86 stran s množstvím..
 
149Kč
Bez daně: 149Kč
Písmo a jeho užití (typografie)
Jan Rambousek
Vydal Orbis, Praha 1953. Původní poloplátěná vazba s přebalem, 156 stran, rozměry: 15,5 x 21 cm
Velmi dobrý stav, přebal je lehce odřený, podpis pův. majitele
150Kč
Bez daně: 150Kč
Bibliografie novin a časopisů na Moravě a ve Slezsku v letech 1918-1945 (Morava)
Jaromír Kubíček
Celoplátěná vazba, stran 444, rozměry: 17,5 x 24,5 cm.
Stav velmi dobrý.
300Kč
Bez daně: 300Kč
Das Schicksal der Bücher und der Buchhandel (Osud knih a knižního obchodu)
H.F.Schulz
Walter de Gruyter & Co., Berlin 1960.
Velmi slušný stav, přebal zašpiněný, natržený a odřený. Uvnitř dobrý stav.
180Kč
Bez daně: 180Kč
Lidé kolem knih (humor, knihy, knihkupectví, nakladatelství, knihomol)
Jaroslav Podroužek
Původní celoplátěná vazba, 57 stran, rozměry: 12,5 x 19 cm.
Stav velmi dobrý.
60Kč
Bez daně: 60Kč
Úvod do grafického průmyslu (vazba kůže - celokožená, číslovaný výtisk, podpis Richard Martinčík )
Richard Martinčík (podpis)
Krásná celokožená vazba, rozměry: 16 x 24 cm, 172 stran na ručním papíře
Velmi dobrý stav.
2 400Kč
Bez daně: 2 400Kč
Kniha a národ (1879-1939)
Brožovaná, rozměry: 22 x 29,5 cm, stran 222 - obrázky v textu.
Stav velmi dobrý, obálka je lehce zažloutlá.
150Kč
Bez daně: 150Kč
Soupis československé literatury 1901-1925, díl 1
Svaz knihkupcův a nakladatelů ČSR, Praha 1931.
Slušný stav, hřbet poškozený(viz foto), desky odřené a zašpiněné. Uvnitř dobrý stav.
250Kč
Bez daně: 250Kč
Katalog prvotisků jihočeských knihoven [prvotisky, inkunábule, staré tisky, knihy, knihovny]
Mirko Riedl
SPN, Praha 1974. Vydání první.
Stav uvnitř dobrý, přebal lehce odřený.
199Kč
Bez daně: 199Kč
Abecední seznam Světové knihovny dle autorů 1926 (nakladatelství J. Otto, vydavatelství)
Praha, J. Otto 1926, s. 59.
Obálka lehce zašpiněná a pomačkaná, stejně tak i některé listy. Velmi slušný stav (viz foto).
70Kč
Bez daně: 70Kč
Z dějin československé grafiky
V. Koranda (usp.)
Celoplátěná vazba, rozměry: 19,5 x 25 cm, stran 185 + přílohy.
Stav dobrý, desky a hřbet mají v dolní části skvrnu. Uvnitř je stav velmi dobrý
99Kč
Bez daně: 99Kč
Zdeňkovi Tobolkovi k šedesátce - Slovanská knihověda 1934 (Sborník studií z oboru kodikologie)
Jan Emler, Zdeněk Tobolka
Sborník studií z oboru kodikologie Brožovaná s původní obálkou., vyd. Čs. společnost knihově..
 
300Kč
Bez daně: 300Kč
Život pro knihu (Rozmluvy, exil, exilové vydání)
Ladislav Kuncíř
Rozmluvy, Purley, 1985 (22. svazek Rozmluv). Exilové vydání! Původní brož, 169 stran, malá 8°. Pěkný..
 
150Kč
Bez daně: 150Kč
Čteme? Obyvatelé České republiky a jejich vztah ke knize (Čtení, četba, čtenářství, knižní kultura)
J.Trávníček
Vydav. HOST, Brno 2008.
Velmi dobrý stav (viz foto). Na obálce v rohu stopa po přehnutí.
60Kč
Bez daně: 60Kč
Třetí příručka Spolku českých bibliofilů (Bez přílohy)
Původní kartonová vazba s přebalem, rozměry: 12 x 20 cm, 78 stran
Pěkný stav. Bez přílohy.
150Kč
Bez daně: 150Kč
 
Valentinská © 2021