PŘÍRODNÍ VĚDY

Upřesnit hledání

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Das Leben der Vögel [ptáci]
Lucanus, Friedrich von
Berlin: August Scherl G.m.b.H. 1924. Pův. plátěná vazba s titulem na hřbetu a přední desce a obrázkem na deskách, 428 stran psaných frakturou s četnými částečně barevnými obr., 4° (16 x 23 cm)
desky jen lehce zašpiněné, jinak uvnitř ve velmi dobrém stavu
130Kč
Bez daně: 130Kč
Heimatkunde des Bezirkes Komotau, 1. Band: Natur, 4., 5. u. 6. Heft - Die Pilze unserer Heimat, Die Pflanzendecke unserer Heimat, Heimische Sporenpflanzen [vlastivěda okresu Chomutov - příroda, rostinstvo, houby, kapradiny; Sudety]
Irzing, Franz – Klement, Oscar – Feiler, Anton – Dittrich, J
Komotau: Deutscher Bezirkslehrerverein Komotau 1929, 1930, 1931. Herausgegeben mit Unterstützung der Deutschen Gesellschaft der Wissenschaften und Künste für die tschechoslowakische Republik, in Verbi
Desky na hranách trochu odřené, vlastnická poznámka na titulní straně sešitu 4, ze strany 31 sešitu 4 (houby) je vystřižen obrázek, jinak uvnitř pěkně zachováno. Vzhledem ke stáří velmi dobrý stav.
1 250Kč
Bez daně: 1 250Kč
Unsere Heilpflanzen, Mekrblatt 33-64 [léčivé rostliny, bylinky, bylinkaření, sběr a příprava bylin, fytoterapie]
Roszak, Karl-Heinz – Spanowsky, Wolfram – Dörfler, Friedrich
Jena: Urania-Verlag.
Dobrý stav. Hřbet v horní polovině potrhaný, jinak v pořádku.
250Kč
Bez daně: 250Kč
Populäre Astronomie. Vierte, völlig umgearbeitete und mit einem Nachtrag versehene Auflage. Nebst einem Atlas 20 Tafeln enthaltend [úvod, přírodní vědy]
Mädler, Johann Heinrich
Berlin: Verlag von Carl Heymann 1852, celoplátěná vazba s titulem na hřbetu barevná ořízka, XIV+625 stran (S. 211-226 chybí) + 32 str. (dodatků) a 16 str. (výkladů), 20 skládaných tabulí a tabulkou k
desky poněkud ušpiněné a odřené, zahnědlé stránky, občas hnědé skvrny, celkově ještě dobrý stav
2 180Kč
Bez daně: 2 180Kč
Leitfaden für die erste Stufe eines auf die Bildung des Verstandes gerichteten Unterrichtes ... [učebnice, škola, zoologie, botanika, mineralogie]
Volger, Otto
Stuttgart: Rieger’sche Verlagsbuchhandlung 1853; 1854, 3v1, kožená vazba, 188; 248; 140 stran, 4° (16,5 x 24,5 cm)
desky odřená, na hřbetu nepatrně natržené, na titulu sv. zoologie vytrhaná razítka, občas hnědé skvrny, celkově ale použitelný stav
2 900Kč
Bez daně: 2 900Kč
Säugethiere. Erster Theil. Das Katzengeschlecht [1836; kočkovité šelmy; rytiny; ilustrace; chromolitografie; zoologie]
William Jardine - August Diezmann
Pesth [Pešť]: Verlag von C. A. Hartleben 1836, váz., XLVIII+202+[8] s., frontispis + rytý titul + 34 tabulí, 8° (12 x 18,5 cm)
Uspokojivý stav; desky silněji opotřebované, s naraženými a odřenými rohy, vazba trochu nalomená, několik listů a tabulí odděleno z vazby, občas je na stránkách a tabulích drobný otisk, drobná hnědá s
6 250Kč
Bez daně: 6 250Kč
Die Käfer, ihr Bau und ihre Lebensweise nebst Anleitung zur Beobachtung, Aufzucht und zum Sammeln [brouci, hmyz, zoologie, entomologie, koleopterologie]
Krancher, O. [Oskar] – Uhmann, E. [Ernst]
= Das Naturreich. Eime Sammlung naturwissenschaftlicher Bücher für Schule und Haus. Wiesbaden: Pestalozzi Verlags-Anstalt 1924.
Velmi dobrý stav. Desky na rozích a na okrajích hřbetu trochu otlačené, vlastnické razítko na předsádce, skvrna na vnější ořízce, papír je vzhledem ke stáří trochu zahnědlý, hlavně na okrajích stránek
870Kč
Bez daně: 870Kč
Die Praxis der Bekämpfung von Krankheiten und Schädlingen der Zierpflanzen [choroby a škůdci okrasných rostlin a boj s nimi, pěstování a péče okrasné rostliny]
Pape, Heinrich
Berlin: Verlagsbuchhandlung Paul Parey 1939. Dritte, neubearbeitete und erweiterte Auflage.
Slušný stav. Desky silně skvrnité, na rozích mírně odřené, vlastnické razítko na předsádce a titulní straně, uvnitř je ale kniha zcela v pořádku a velmi pěkně zachovalá.
250Kč
Bez daně: 250Kč
Die Krankheiten und Beschädigungen unserer landwirtschaftlichen Kulturpflanzen [1890; zemědělství; choroby plodin; rostliny; kulturní plodiny; pěstitelství]
Kirchner, Oskar
Stuttgart: Verlag von Eugen Ulmer 1890, váz., X+637 s., 8° (15,5 x 21,5 cm)
Uspokojivý stav; kůže silněji odřená, podél hřbetu prasklá, papírový pokryv desek opotřebovaný, mezi knižním blokem a předsádkou je prasklina (kniha ale drží pohromadě), předsádky a několik stran zažl
1 990Kč
Bez daně: 1 990Kč
Die Praxis des Gemüsebaues [pěstování zeleniny, zelinářství, zelenina, zeleninová zahrada, zemědělství, zahradnictví, zahradničení - příručka]
Reichelt, K. - Nicolaisen, N.
= Pareys Hanbücher des praktischen Gartenbaues, 8. Band. Berlin: Verlagsbuchhandlung Paul Parey 1931.
Dobrý stav. Přebal zahnědlý, na několika místech natržený a vpředu dole část odtržená, desky jen lehce zažloutlé, uvnitř velmi pěkně zachovalá.
499Kč
Bez daně: 499Kč
Das Buch der Pflanzenwelt. Eine Botanische Reise um die Welt [botanika, svět rostlin, ]
Müller, Karl
= Aus dem Rieche des Lebens in Pflanzen-, Thier- und Menschenwelt, Kosmische Botanik. Leipzig: Verlag von Otto Spamer 1869. Zweite, vermehrte und verbesserte Auflage.
Celkově vzhledem ke stáří dobrý stav. Desky na rozích a hranách trochu odřené, hřbet na obou okrajích prasklý, vlastnické poznámky na titulní straně, vazba mezi str. 336/337 trochu uvolněná, poznámky
999Kč
Bez daně: 999Kč
Unsere Freiland-Stauden. Anzucht, Pflege und Verwendung aller bekannten in Mitteleuropa krautigen Gewächse [naše trvalky, zahrada, pěstování, péče a využití všech známých venkovních středoevropských vytrvalých bylin]
Silva Tarouca, Ernst Graf – Schneider, Camillo (eds.)
= Kulturhandbücher für Gartenfreunde, Band I. Wien – Leipzig: Hölder-Pichler-Tempsky A.G. - G. Freytag 1922. Dritte, vollständig neu bearbeitete Auflage.
Slušný stav. Desky zahnědlé a trochu zašpiněné, plátno na hřbetu naprasklé, dolní roh zadních desek otlačený, dolní roh většiny stránek (od str. 80 až po konec knihy) ohnutý (viz foto), jinak uvnitř v
499Kč
Bez daně: 499Kč
Unsere Heilpflanzen, Mekrblatt 1-32 [léčivé rostliny, bylinky, bylinkaření, sběr a příprava bylin, fytoterapie]
Roszak, Karl-Heinz – Spanowsky, Wolfram – Dörfler, Friedrich
Jena: Urania-Verlag.
Dobrý stav. Desky mírně zašpiněné, zadní strana desek dole ohnutá a u hřbetu lehce natržená, uvnitř zcela v pořádku.
250Kč
Bez daně: 250Kč
Gemeinnütziges Kräuterbuch [1874; léčivé byliny; rostliny; léky; lékařství; medicína; botanika; anatomie; kapucíni]
Siegmund, Ferdinand
Wien - Pest: A. Hartleben's Verlag 1874, váz., 383 s., 8° (14,5 x 21,5 cm)
Dobrý stav; desky opotřebované, na přední desce stopa lepidla (?), na zadní desce je štítek knihovny, předsádky silněji zažloutlé, ořízka zažloutlá, několik stránek s pár žlutými skvrnkami od stáří.
1 990Kč
Bez daně: 1 990Kč
Handbuch der Mechanik [1842; příručka mechaniky; mechanika; učebnice; fyzika; rytiny; ilustrace; litografie]
Kayser, Carl Heinrich Adolf
Karlsruhe: Druck und Verlag der G. Braun'schen Hofbuchhandlung 1842, váz., XXIX+1013 s., 13 tabulí, 8° (13,5 x 20,5 cm)
Dobrý stav; desky opotřebované, plátno opotřebované a vybledlé, rohy desek mírně naražené, na přední předsádce jsou dvě exlibris (počátek 20. stol.) a signatura, některé stránky zahnědlé či s hnědými
3 750Kč
Bez daně: 3 750Kč
Pierre Varignon et la diffusion en France du calcul différentiel et intégral [diferenciální, integrální počet; infinitezimální kalkulus, kalkul; matematika; dějiny matematiky]
Costabel, Pierre
Paris: [1966], brož., 28 s., 8° (13,5 x 18,5 cm)
Velmi dobrý stav; obálka s drobnými žlutými skvrnkami a stopami prachu.
150Kč
Bez daně: 150Kč
 
Valentinská © 2021