AVANTGARDA

Upřesnit hledání

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Červen, časopis, roč. III, 1920-1921. Sociální týdenník (komunismus, politika, mj. i S. K. Neumann, Bertradn Russel, Jiří Wolker)
kolektiv autorů
Vydával Fr. Borový, Praha, 1920-1921. 52 čísel časopisu v plátěné vazbě, 22 x 29 cm, 619 stran.
Velmi dobrý stav.
4 800Kč
Bez daně: 4 800Kč
Musaion 1931 (časopis, umění, mj. Elie Faure - Bourdelle, Le Corbusier - Obrana architektury, André Delons - Šíma, Umění asociální celek; ilustrace Čapek, Zrzavý, Filla, Toyen, Wachsmann)
František Muzika - Ot. Štorch-Marien
Praha, Aventinum 1931, s. 128.
V dobrém stavu. Knižní blok je lehce rozpadlý a uvolněný od obálky. Obálka je lehce zašpiněná.
1 200Kč
Bez daně: 1 200Kč
Nezralost
George Bernard Shaw
Celoplátěná vazba, stran 366, rozměry: 13 x 21 cm.
Velmi dobrý stav, původní obálka je vevázána na konci knihy.
150Kč
Bez daně: 150Kč
Tvorba. Týdeník pro literaturu, politiku a umění, ročník 3, 1928 (časopis, první republika, mj. Kladenská stávka, J. Štyrský - Pacifisté a generálové, Ukrajina, Film v Japonsku)
Julius Fučík - Josef Hora - František Němec (red.)
Praha, F. X. Šalda 1928, s. 173.
Velmi dobrý stav. Na přídeští jsou záznamy a razítka z knihovny
4 500Kč
Bez daně: 4 500Kč
Stretnutie vedy a umenia. Kolekcia zo súčasnej slovenskej plastiky
Vyd. Slovenské poľnohospodárske múzeum a Výskumný ústav živočišnej výroby, Nitra 1980
Velmi dobrý stav. Desky jsou opotřebené a natržené, listy bezvadné.
1 200Kč
Bez daně: 1 200Kč
Pražský hrad [foto Josef Sudek Praha] Výtvarné dílo staletí v obrazech Josefa Sudka
Sudek, Josef - Rouček, Rudolf
Praha: Sfinx, Bohumil Janda 1945, váz., 254 s., 8° (20 x 27,5 cm)
Přebal opotřebovaný, s několika menšími natrženími, horní ořízka mírně zaprášená, na titulní straně vepsáno věnování, skládací mapy mírně zažloutlé; velmi dobrý stav.
770Kč
Bez daně: 770Kč
Tvorba. Týdeník pro literaturu, politiku a umění, ročník 8, 1933 (časopis, první republika, komunismus, mj. V. Kaplický - Legionářské dopisy; Dr. Preiss píše vládě; Hitlerův socialismus; E. F. Burian; K. Teige - Sovětské foto)
Julius Fučík - Kurt Konrád - Milena Krejcarová
Praha, Karel Borecký 1933, s. 719.
Velmi dobrý stav. Poloplátěná vazba je ve hřbetu lehce vybledlá. Na přídeští jsou razítka a záznamy z knihovny.
3 999Kč
Bez daně: 3 999Kč
Max Ernst (malířství, sochařství, avantgarda, surrealismus)
Gaston Diehl
München, Südwest Verlag 1973, s. 96.
Velmi dobrý stav.
150Kč
Bez daně: 150Kč
Rozlomená doba 1908-1928, Avantgardy ve střední Evropě [česká verze]  (avantgarda a její vývoj)
Srp, Karel (ed.)
Praha - Olomouc: Arbor vitae societas - Muzeum umění Olomouc 2018, kartonová vazba, 687 stran s četnými ilustracemi, velké 4° (23,5 x 29 cm), || published on the occassion of an exhibition of the same
nová, výborný stav
2 370Kč
Bez daně: 2 370Kč
U – čtvrtletník skupiny Blok, svazek 3/1936 (časopis, revue)
Bedřich Václavek
Brožovaná, rozměry: 17 x 24 cm, stránkováno průběžně 197-292
Velmi dobrý stav, některé složky jsou uvolněné
99Kč
Bez daně: 99Kč
Dom, Osiedle, Mieszkanie, roč. 4, 1932, č. 11-12 [avantgarda; architektura; funkcionalismus; ČSR; Polsko; sídliště]
Jankowski, Józef - Toeplitz, Teodor (eds.)
Warszawa: 1932, brož., 64 s., 8° (19 x 23,5 cm)
Dobrý stav; obálka opotřebovaná a trochu zažloutlá, se stopami prachu a pár drobnými skvrnkami, sponky zrezivělé, vzadu vazba trochu poškozená.
3 700Kč
Bez daně: 3 700Kč
Czasopismo Praesens = Revue Moderne Praesens, Maj 1930, Nr 2 [avantgarda, architektura, umění, Polsko, polský modernismus, konstruktivismus]
Syrkus, Szymon – Pronaszko, Andrzej - Syrkus, Helena(eds.)
Warszawa: Grupa Praesens 1930. Číslovaný exemplář, č. 121 z celkem 200 kusů, 1 ze 100 kusů vytištěný na křídovém papíře o gramáži 36 g.
Desky zahnědlé a zašpiněné, na hranách odřené, ořízka a první a poslední strany zaprášené, dolní roh prvních 14 stran ohnutý, jinak uvnitř v pořádku a pěkně zachovalá.
37 500Kč
Bez daně: 37 500Kč
U – čtvrtletník skupiny Blok, svazek 2/1937 (časopis, revue)
Bedřich Václavek
Brožovaná, rozměry: 17 x 24 cm, stránkováno průběžně 117-212
Velmi dobrý stav, některé složky jsou uvolněné
99Kč
Bez daně: 99Kč
Nebe, peklo, ráj (obálka a typografie Karel Teige) - Konstantin Biebl - Básně z let 1929-1930
Konstantin Biebl
Počet stran 54, rozměry: 15 x 21 cm, první vydání. Měkká vazba.
Stav velmi dobrý, obálka je lehce odřená. Hřbet v horní části s mírnou ztrátou.
200Kč
Bez daně: 200Kč
 
Valentinská © 2021