HUMOR-SATIRA

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Pan Kaplan má stále třídu rád (edice: Klub čtenářů, sv. 566) (humoristický román; obálka Milan Hegar; překlad Antonín Přidal)
Leo Rosten
Odeon, Praha 1987. 1. vyd.
Vepředu vepsáno osobní (neautorské) věnování propiskou, jinak výborný stav.
40Kč
Bez daně: 40Kč
Profesora Isidora Bruklínka sláva i pád (román, satira; obálka Ant. Heythum; podpis A. C. Nor)
A. C. Nor - podpis!
Brno, Moravské kolo spisovatelů 1936, s. 133.
Velmi slušný stav (viz obr.). Uvolněný hřbet, obálka lehce odřená a ve hřbetu mírně natržená
150Kč
Bez daně: 150Kč
Deníček moderního fotra 2. - aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech
Dominik Landsman
Ikar, Praha 2015. Pevná vazba, vydání první, 190 stran. Rozměry: 15 x 18,5 cm.
Stav výborný.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Rozmarné léto
Vladislav Vančura
Vydal Československý spisovatel v Praze roku 1973. Slunovrat, edice české klasické prózy a poezie. Ilustrovaná řada. S původními ilustracemi Josefa Čapka. Typografie Oldřich Hlavsa. Původní celoplátěn
Přebal mírně zašpiněný a po okrajích otřepený. Stav dobrý.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Dostavník, ročník I., číslo 2/1969. Zábavný měsíčník
Sešit, stran 30 - včetně vyobrazení, rozměry: 23 x 31 cm.
Velmi dobrý stav.
150Kč
Bez daně: 150Kč
Nový majestát (podpis Rudolf Krupička)
Rudolf Krupička (podpis)
Brožovaná s původní obálkou, 91 stran, rozměry: 17,5 x 21,5 cm.
Stav dobrý, obálka je nepatrně odřená. Autorské věnování s podpisem. Kniha má v dolní části u hřbetu skvrnku - téměř na všech stránkách.
900Kč
Bez daně: 900Kč
Ze všech koutů Prahy (vazba kůže - polokožená)
Karel Ladislav Kukla
Vydal pravděpodobně Jos. R. Vilímek, Praha, nedatováno (titulní list chybí). 215 stran. Rozměry: 15 x 20 cm.
Stav dobrý, desky a hřbet lehce odřené, titulní list chybí
99Kč
Bez daně: 99Kč
Hostina u Trimalchiona (edice: Světová četba, sv. 208) [satirický román, Římská říše; Satirikon]
Petronius
Hostina u Trimalchiona latinsky Cena Trimalchionis je nejrozsáhlejší zachovaná a patrně nejznámější ..
 
40Kč
Bez daně: 40Kč
Veselý společník a anekdotář
Měkká vazba, rozměry: 12,5 x 19,5 cm. Stran 115.
Stav dobrý, obálka je odřená, ušpiněná a utržená od hřbetu. Hřbet zcela chybí, volnější vazba, jinak je uvnitř stav velmi dobrý
120Kč
Bez daně: 120Kč
Kytička kopřiv. Aforismy, glossy a epigramy (aforismy,  glosy)
Jaroslav Dvořáček
Hodonín, R. Fencl [1925], s. 57.
Pěkný stav (viz foto), nerozřezáno!
80Kč
Bez daně: 80Kč
Saturnin
Zdeněk Jirotka
Vydal Československý spisovatel, Praha 1990. Ilustrace S. Duda, typo O. Hlavsa. Původní brož, měkká vazba, 357 stran, rozměry: 12 x 17 cm.
Stav dobrý.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Verše na zeď - (typo Ladislav Sutnar - Družstevní práce) (Sborníček satiry a ironie na rok 1937)
typo Ladislav Sutnar! (Družstevní práce)
Družstevní práce, Praha 1937. Slunovrat, sv. XXII. Úprava Ladislav Sutnar! Původní pevná vazba s přebalem, 8°, 69 stran.
Přebal nepatrně odřený. Stav dobrý.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Den (Světová četba, sv. 109)
Giuseppe Parini
Satirická poéma, ve které autor vylíčil bezobsažný styl života mladého šlechtice. Přeložil Radovan K..
 
60Kč
Bez daně: 60Kč
Líčení se odročuje (kniha je poškozená)
J. Voskovec a J. Werich
Brožovaná s původní obálkou, stran 86, rozměry: 14,5 x 19,5 cm.
Stav slušný, obálka je otřepená a potrhaná se ztrátou. Přední část obálky je uvolněná od hřbetu, hřbet zcela chybí. Složky jsou uvolněné.
250Kč
Bez daně: 250Kč
Charlie Chaplin (ed. Lidová knihovna Aventina)
Louis Delluc
Brožovaná, rozměry: 11 x 17 cm, 72 stran.
Velmi dobrý stav
299Kč
Bez daně: 299Kč
O touze stát se indiánem. Jak Franz Kafka na lodi Karla Maye potkal, ale na americkou půdu přesto nevkročil (humoristický román)
Peter Henisch
Jak Franz Kafka na lodi Karla Maye potkal, ale na americkou půdu přesto nevkročil. O kovbojku z Divo..
 
70Kč
Bez daně: 70Kč
 
Valentinská © 2021