60. LÉTA - TYPOGRAFIE

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Orientace, I./1970 (Literatura. Umění. Kritika)
Jaroslav Putík a kol.
Brožovaná s původní obálkou - sešitá kovovými sponkami, rozměry: 17 x 24 cm, 96 stran.
Dobrý stav, obálka a hřbet jsou lehce odřené a mírně ušpiněné. Okraje stránek jsou lehce zažloutlé. Spodní roh obálky nese stopu po přehnutí.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Básníkův rok 1935 - 1936 (edice: Slunovrat) (sborník, satirické básně, poezie, mj. Jindřich Hořejší, J. Seifert, J. Hora, Voskovec a  Werich; ilustrace Franta Bidlo; typo L. Sutnar)
Vincy Schwarz, Vladislav Vančura, typo L. Sutnar (Družstevní
Úvod Vl. Vančura, sestavil Vincy Schwarz. Básníkův rok, sborníček satiry a ironie na rok 1936. Vydal..
 
60Kč
Bez daně: 60Kč
Jeřabinky. Povídky o dětech nového Horácka (venkov, Horácko; ilustrace Otakar Jelínek)
Kamila Sojková
Povídky o dětech nového Horácka. Vydalo Státní nakladatelství dětské knihy v Praze 1962. Vydání prvn..
Původní celoplátěná vazba s přebalem, ten natržen. Stav pěkný.
60Kč
Bez daně: 60Kč
Kabaret Večerní Brno
Miloš Rejnuš
Orbis, Praha 1965 - Edice malých forem. Brožovaná, rozměry: 13,5 x 20,5 cm, 208 stran + obr. příloha.
Velmi dobrý stav, lehce zažloutlá obálka i stránky
80Kč
Bez daně: 80Kč
Jak vidím svět (Otázky a názory, svazek 35.)
Albert Einstein
Vydal Československý spisovatel, Praha 1961. První vydání. Původní brož, měkká vazba, 8°, 176 stran.
Velmi dobrý stav.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Labuť a lyra - Výbor z veršů 1901-1957 (Světová četba, sv. 240)
Leopold Staff
Vydalo Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha 1960. Vydání první. Původní brož, měkká vazba s přebalem, 252 stran, rozměr: A6.
Přebal odřený a po okrajích otřepený. Stav dobrý.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Babylónský příběh a jiné povídky (novela, mj. Píseň zapomenutých let, Eva byla nahá, Můj táta haur a já, Počátek mé literární dráhy, Bassaxofon; ilustrace Jiří Šlitr)
Josef Škvorecký
Babylónský příběh a jiné povídky. Vydalo Svobodné slovo v Praze 1967. Ilustroval a přebal a vazbu na..
 
60Kč
Bez daně: 60Kč
Dobrý lev (edice. Soudobá světová próza, sv. 186) [román, Anglie; obálka J. Vyleťal]
Len Doherty
Vydalo Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha 1964. Edice Soudobá světová próza, sva..
Původní celoplátěná vazba s přebalem. Stav pěkný.
60Kč
Bez daně: 60Kč
Bratři Karamazovi I. a II. (2 svazky, ed. Knihovna klasiků)
F. M. Dostojevskij
Původní celoplátěné vazby s přebaly, rozměry: 14 x 21 cm, 586 a 326 stran.
Stav velmi dobrý, lehce odřené přebaly
199Kč
Bez daně: 199Kč
Divadlo 5/1961 (časopis, divadlo, mj. Bořivoj Srba, A. Kurš a dělnické divadelní hnutí, Z historie brněnské divadelní levice - Brno, Benjamin Britten; obálka Libor Fára
Jaroslav Vostrý (red.)
Praha, Ministerstvo školství a kultury a Svaz československých spisovatelů 1961.
Knižní blok rozlomen ve hřbetu, jedna část v něm nedrží. Slušný stav.
60Kč
Bez daně: 60Kč
Trosečník z Cynthie (Karavana, č. 1)
Jules Verne, André Laurie
Vydalo Státní nakladatelství dětské knihy v Praze 1967. Sešit, rozměry: 24 x 29,5 cm, stran 72. Druhé vydání.
Stav velmi dobrý, obálka je lehce odřená a zašpiněná.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Panna a cikán a jiné povídky (Světová četba, sv. 372)
David Herbert Lawrence (Světová četba, sv. 372)
Nakl. Odeon, Praha 1966. Původní brož s přebalem, 226 stran, vydání v Odeonu první, rozměry: 12 x 17 cm.
Dobrý stav, přebal lehce odřený a otřepený (viz foto).
70Kč
Bez daně: 70Kč
Máj. Marinka
Karel Hynek Mácha
SPN, Praha 1957. Původní pevná poloplátěná vazba, desky nepatrně zašpiněny, 81 stran. Rozměr 15 x 21..
 
80Kč
Bez daně: 80Kč
Kára (edice: Divadlo, sv. 61) [divadelní hra, drama, Portoriko; obálka Ivan Urbánek]
René Marqués
Vydalo nakladatelství Orbis, Praha 1964, edice Divadlo, svazek 61. Obálku navrhl Ivan Urbánek. Stran..
Brožovaná kniha, měkká vazba. Pěkný stav.
40Kč
Bez daně: 40Kč
Kniha obrazů ( Květy poezie, sv. 74)
Rainer Maria Rilke
Nakl. Mladá fronta, Praha, 1966. Květy poezie, sv. 74. Vazba, kresby a grafická úprava Sylvie Vodákové. Původní pevná vazba s plastovým přebalem, 213 stran, rozměr 10 × 15 cm.
Plastový přebal natržený. Velmi dobrý stav (viz foto).
70Kč
Bez daně: 70Kč
 
Valentinská © 2021