60. LÉTA - TYPOGRAFIE

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Základy rostlinné morfologie
Zdeněk Černohorský
Vydalo Státní pedagogické nakladatelství, Praha 1964. Edice Učebnice pro vysoké školy. Původní pevná vazba, 212 stran.
Pěkný stav (viz foto).
90Kč
Bez daně: 90Kč
Hudba očima vědy (edice: Otázky a názory, sv. 56) [hudba, mj. Zvuk, tón a sluch; Slovo a zpěv; Obsah a idea v hudbě]
Antonín Sychra
Vydal Československý spisovatel v Praze 1965, v edici Otázky a názory, svazek 56.Typograficky upravi..
Původní brož, měkká vazba, ve hřbetě rozlepena. Stav dobrý. Některé stránky jsou popsané tužkou a propiskou.
60Kč
Bez daně: 60Kč
Baron na stromě
Italo Calvino
Vydalo Státní nakl. krásné literatury a umění, Praha 1962 jako 141. svazek edice Soudobá světová próza. Původní celoplátěná vazba s přebalem, rozměry: 14 x 21 cm, 236 stran, první vydání.
Stav velmi dobrý
250Kč
Bez daně: 250Kč
Kaligramy - Jaša David [typografická knižní novoročenka SNKLHU]
Jaša David, úvod Miloš Macourek
Měkká vazba, rozměry: 16 x 20 cm. První vydání, strany nečíslovány.
Stav velmi dobrý.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Přísný obraz
Josef Kostohryz
Vyd. Vyšehrad, Praha 1970. Brožovaná, rozměry: 11 x 20 cm, 38 stran.
Velmi dobrý stav, lehce odřená obálka.
99Kč
Bez daně: 99Kč
Mládí na křídlech
Helena Šmahelová
Vydal Albatros, nakladatelství pro děti a mládež, v Praze 1978, v Klubu mladých čtenářů. Páté vydání. Počet stran 212. Původní celoplátěná vazba s přebalem.
Stav pěkný.
60Kč
Bez daně: 60Kč
Pasáže
Jan Řezáč
Mladá fronta, Praha 1965.
Dobrý stav, přebal lehce zašedlý.
70Kč
Bez daně: 70Kč
My vyběhli jsme z řady vpřed (sborník, Srdce města, Dopisy J. Wolkrovi, Dopisy A. Píšovi;  obálka a linoryt Jiří Tichý)
Jaroslav Hůlka
Krajské nakl., České Budějovice 1962. Obálka, typo a 10 linorytů Jiří Tichý! Volné archy v pův..
 
499Kč
Bez daně: 499Kč
Po pádu (edice: Divadlo, sv. 80) [divadelní hra, autobiografie; obálka Jaroslav Fišer]
Arthur Miller
Vydalo nakladatelství Orbis,Praha 1965, edice Divadlo, svazek 80. Obálku navrhl Jaroslav Fišer. Stra..
Brožovaná kniha, měkká vazba, ve hřbetě rozlepena, obálka lehce natržena. Dobrý stav.
40Kč
Bez daně: 40Kč
Nezhašený měsíc
Boris Pilňak
Vydala Mladá fronta, Praha 1968. Přebal a vazbu navrhl Václav Sivko. Vydání první. Stran 278. Původní celoplátěná vazba - přebal chybí. Rozměry: 14 x 20,5 cm
Stav dobrý, desky a hřbet jsou odřené, hřbet zažloutlý a lehce zkosený
199Kč
Bez daně: 199Kč
Všichni muži přes palubu
Svjatoslav Sacharnov
Původní pevná vazba. Rozměry: 15 x 21 cm. První vydání. 84 stran.
Stav velmi dobrý.
400Kč
Bez daně: 400Kč
Utrpení mladého Werthera / Spřízněni volbou (ed. Knihovna klasiků)
Johann Wolfgang Goethe
Vydalo Státní nakl. krásné literatury a umění, Praha 1965. Knihovna klasiků, sv. 5. Původní celoplátěná vazba s přebalem, 334 stran. Rozměry: 14,5 x 20,5 cm.
Velmi dobrý stav, lehce ušpiněný přebal.
90Kč
Bez daně: 90Kč
Utrpení starého Werthera
Konstantin Fedin
Vydal Československý spisovatel v Praze roku 1958. První vydání, 149 stran. Typograficky upravil Zdenek Seydl. Původní brož, měkká vazba.
Desky mírně odřeny. Stav dobrý.
60Kč
Bez daně: 60Kč
Milenci na jednu noc (edice: Život kolem nás, sv. 10) [povídky, obálka Zdenek Seydl]
Ivan Klíma
Obálku, vazbu a typografickou úpravu navrhl Zdenek Seydl, na obálce fotografie Miroslava Váši; vydal..
 
60Kč
Bez daně: 60Kč
Světové divadlo, 12 (Divadlo Šoty Rustaveliho v Tbilisi, Divadlo v Indii, Muzikál Evita v Londýně [Andrew L. Weber])
kolektiv autorů
Sturua/Kldiašvili. Divadlo v Indii. Webber/Rice. Nedatováno. Původní brož, 8°, 90 stran. Dobrý stav ..
 
60Kč
Bez daně: 60Kč
Divadlo - květen/1961 (časopis, divadlo, mj. Z historie brněnské [Brno] divadelní levice; Marie Vášová; Benjamin Britten; William Shakespeare - Antonius a Kleopatra; fotografie M. Novotný, J. Svoboda)
Jaroslav Vostrý (red.)
Vydalo Ministerstvo školství a kultury a Svaz československých divadelních umělců, Praha 1961. Obálk..
Dobrý stav.
80Kč
Bez daně: 80Kč
 
Valentinská © 2021