NÁRODOPIS

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Češi ve střední Evropě (české dějiny, historie, politika, exilové vydání, mj. Tomáš Masaryk, sokol, legie, druhá světová válka, odsun - sudety))
Milan Kubes, Ivana Šustrová (ed.)
Mnichov, 1988 - exilové vydání. Původní brož, 8°, 222 stran.  ..
Velmi dobrý stav (viz foto).
99Kč
Bez daně: 99Kč
Nové čínské malířství, jako prostředek masové výchovy (Čína, Malba, Obrazy, propaganda)
Zdeněk Hrdlička a Věna Hrdličková
Vydalo: nakl. Orbis, Praha 1952 (1. vydání)
Velmi slušný stav, otřepený přebal
99Kč
Bez daně: 99Kč
Národopisný věstník XXV.(67)/2008, číslo 1
Daniel Drápala
Brožovaná, rozměry: 15 x 20 cm. Stran 99.
Stav velmi dobrý.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Poddaný lid v Čechách na prahu třicetileté války
Josef Petráň
Celoplátěná vazba s přebalem, rozměry: 16 x 21 cm. Stran 386 (23 obr.), 6 příloh (12 obr.).
Stav velmi dobrý, lehce odřený, otřepený a potrhaný přebal se ztrátou. Vyřazený knihovní exemplář
800Kč
Bez daně: 800Kč
Die Bedeutung der Elbe für die böhmisch-sächsischen Kontakte in der Latenezeit
Vladimír Salač
Germania 1998.
Dobrý stav, desky nepatrně odřené.
180Kč
Bez daně: 180Kč
Nová svoboda, ročník VII., číslo 1-25/1930. List pro informaci hospodářskou, kulturní a politickou
Rostislav Kocourek
Sešity, celkem stran 400 Rozměry: 20 x 28 cm.
Stav velmi dobrý.
600Kč
Bez daně: 600Kč
Očima bohů. Jaká je Afrika shora (National Geographic, fotografie, příroda)
Robert B.Haas
Samona Magazines, Praha 2005.
Výborný stav (viz foto).
99Kč
Bez daně: 99Kč
Tajemný věků hlas. Pověsti východních Čech (legendy, mj. Jak povstala Sobotka, O vzniku Pecky, Jak povstaly Trosky, Královéhradecký poklad, Poklad u Dolence; ilustrace Zdeněk Mlčoch)
Leontina Mašínová
Pověsti východních Čech. Kruh, Hradec Králové 1976. Původní celoplátěná vazba s přebalem, 8°, 140 st..
Dobrý stav (viz foto)!
60Kč
Bez daně: 60Kč
Skanzeny - Muzea lidové architektury v přírodě v České republice a Slovenské republice
Petr Dvořák
Anag, 2019. pevná vazba, rozměry: 20 x 24 cm, stran 223 - množství vyobrazení.
Pěkný stav.
180Kč
Bez daně: 180Kč
Die Etruskische Italo-Hellenistische und Römische Malerei (dějiny italské malby)
Pericle Ducati
Franz Deuticke, Wien 1941.
Dobrý stav, desky lehce odřené.
180Kč
Bez daně: 180Kč
Babička. Obrazy venkovského života (beletrie, vzpomínky, Ratibořice; vydání Železný Brod)
Božena Němcová
Vydalo nakladatelství Jaroslav Jiránek, Železný Brod 1940. Knižnice Odkaz. Čtvrté vydání, stran 233. Původní brož, měkká vazba.
Vazba ve hřbetě rozlepena, knižní blok rozpadlý, obálka natržena. Stav dobrý.
60Kč
Bez daně: 60Kč
Pýcha urozenosti a vývody u starých Čechův a Moravanův (česká šlechta, rodokmen, genealogie)
August Sedláček
Česká společnost náuk, Praha 1914. Původní brož, menší 4°, 111 stran + dodatky. ..
Knižní blok je roztržen na dvě části, obálka lehce potrhaná na dolním okraji (viz foto)!
499Kč
Bez daně: 499Kč
Dolná Súča. Vlastivedná monografia obce (Slovensko, národopis, etnografie)
Ján Podolák
Pevná vazba, stran 411 - množství fotografií, rozměry: 23 x 30 cm.
Výborný stav.
1 800Kč
Bez daně: 1 800Kč
Hejčedlo. Studie o rozšíření primitivní kolébky
František Štampach
Brožovaná, 39 stran, rozměry: 19 x 23,5 cm.
Stav dobrý, obálka je lehce odřená, hřbet je mírně potrhaný s lehkou ztrátou. Uvnitř je stav velmi dobrý.
300Kč
Bez daně: 300Kč
O horácku a horácích (Vysočina, podpisy výtvarníků)
Petr Křička
Složky jsou volně vložené do obálky, 12 listů obr. přílohy. Rozměry: 23 x 33 cm
Stav velmi dobrý, lehce zažloutlá obálka, podpis autora a výtvarníků
499Kč
Bez daně: 499Kč
 
Valentinská © 2021