JUDAIKA

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Edom: Berichte jüdischer Zeugen und Zeitgenossen über die Judenverfolgung während der Kreuzzüge [pronásledování Židů]
Berlin: Jüdischer Verlag 1919. Pův. plátěná vazba se zlaceným titulem na přední desce a obrázkem na deskách, 79 stran psaných frakturou, 8° (14 x 20,5 cm)
hřbet odtržený, roh desek odřený, skvrny od vody na předsádce, patitulním a titulním listu, jinak uvnitř v dobrém stavu
250Kč
Bez daně: 250Kč
In Search of Refuge: Jews and US Consuls in Nazi Germany 1933-1941 [holocaust; židé; uprchlíci; azyl; nacismus; USA]
Zucker, Bat-Ami
London - Portland, OR: Vallentine Mitchell 2001, váz., XIV+234 s., 8° (16 x 24 cm)
Přebal jen mírně opotřebovaný, ořízka se stopami prachu; vynikající stav.
650Kč
Bez daně: 650Kč
Bestandsrekonstruktion des Berliner Jüdischen Museums in der Oranienburgstrasse
Schütz, Chana - Simon, Hermann (eds.)
Berlin: Hentrich & Hentrich Verlag 2011, brož., 238 s., bohatě ilustrováno, 4° (23 x 32 cm)
Obálka velmi mírně opotřebovaná, vynikající stav.
390Kč
Bez daně: 390Kč
The Synagogue Treasures of Bohemia and Moravia [dějiny umění, užité umění, židovské umění, synagogální textilie]
Volavková, Hana
Prague: Sphinx Publihsers - The Jewish Museum in Prague 1949.
Hřbet trochu zašpiněný, chybí titulní list, okraje stránek mírně zahnědlé, vazba mezi str. 28 textu a první obrazovou tabulí a mezi tabulemi 41-42 naprasklá a zhnědlá (viz foto), jinak bez dalších poš
150Kč
Bez daně: 150Kč
Egon Ervín Kisch. Novinář a bojovník (reportér, žurnalistika, fotografie, první republika)
Jiří Tomáš, Gabriela Žemličková
Praha, Novinář, 1984, s. 156.
Velmi dobrý stav. Obálka je lehce odřená.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Ars baculum vitae. Sborník studií z dějin umění a kultury. K 70. narozeninám prof. Pavla Preisse [Pavel Preiss, barokní umění]
Vlnas, Vít - Sekyrka, Tomáš (eds.)
Praha: Národní galerie v Praze 1996, váz., 384 s., bohatě ilustrováno, 4° (22 x 28 cm)
Desky jen mírně opotřebované a zaprášené; vynikající stav.
1 280Kč
Bez daně: 1 280Kč
A friend of Kafka (Kafkův přítel, [Franz Kafka], povídky)
Isaac B. Singer
New York, Fawcett crest 1980, s. 320.
Velmi dobrý stav
80Kč
Bez daně: 80Kč
Synagogentextilien [Židé; liturgie; synagogy]
Praha: Státní židovské muzeum v Praze / Das staatliche jüdische Museum in Prag 1984, brož., 36 s., 8° (23 x 21,5 cm)
Obálka mírně opotřebovaná, se stopami barvy z obálky jiné knihy; velmi dobrý stav.
260Kč
Bez daně: 260Kč
Theresienstädter Studien und Dokumente 1998 (Terezínské studie a dokumenty; Terezín)
M.Kárný, R.Kemper, M.Kárná (eds.)
Praha: Terezínská iniciativa - Academia 1998.
Výborný stav, nepatrně odřené desky.
250Kč
Bez daně: 250Kč
Mut zur Erinnerung. Geschichte der Gmünder Juden  [dějiny židovské obce Gmünd - Schwäbisch Gmünd - Bádensko-Württembersko, židé, antisemitismus, holocaust]
Seidel, Ortrud
Schwäbisch Gmünd: Einhorn-Verlag Eduard Dietenberger GmbH – Stadtarchiv Schwäbisch Gmünd 1991.
Velmi dobrý stav. Desky mírně zašpiněné, jinak zcela v pořádku.
380Kč
Bez daně: 380Kč
My Dreidle Coloring Book [dětské omalovánky, Chanuka, Svátek světel, Židé, židovské náboženství]
Brooklyn, New York: KTAV Publishing House, Inc. 1976.
Velmi dobrý stav. Nepoužité staré omalovánky. Okraje obálky lehce zahnědlé, uvnitř čisté, velmi pěkně zachovalé.
499Kč
Bez daně: 499Kč
The Gift of Asher Lev (Dar Ašera Leva, román, židé)
Chaim Potok
Penguin Books 1990, s. 369.
Velmi dobrý stav
180Kč
Bez daně: 180Kč
Ici je n'ai pas vu de papillon [kresby; básně; umění; Terezín; holokaust; Motýla jsem tu neviděl; Motýli tady nežijí]
Anita Franková - Ludmila Kybalová - Hana Povolná (eds.) - Ji
Praha: Židovské muzeum 2001, brožovaná s přebalem, 90 s., 8° (17 x 24 cm)
Velmi dobrý stav; přebal jen nepatrně opotřebovaný.
250Kč
Bez daně: 250Kč
Philo-Lexikon. Handbuch des jüdischen Wissens. Mit 250 Abbildungen, zahlreichen Plänen, Tabellen und Übersichten sowie 40 zum Teil mehrfarbigen Tafeln und Karten [lexikon, židovství]
bin Gorion, Emanuel - Loewenberg, Alfred - Neuburger, Otto -
Berlin: Philo Verlag G. M. B. H. 1935, celoplátěná vazba, VII+798 sloupků, částečně barevná vyobrazení, 8° (13,5 x 18,5 cm)
desky nepatrně ohmatané, titulní strana poskvrněná, jinak čistá, celkově velmi dobrý stav
240Kč
Bez daně: 240Kč
Das jüdische Gesellschaftsrecht
Hildesheimer, Esriel Erich
Leipzig: Verlag Otto Harrassowitz 1930, pův. brož, (interimní vazba), XIII+172 stran, 4° (16 x 23 cm)
desky ušpiněné, uvnitř perfektní, celkově velmi dobrý stav
600Kč
Bez daně: 600Kč
 
Valentinská © 2021