HUMOR-SATIRA

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Der Simpl, roč. 2, 1934, č. 1 [politická satira; karikatura; Simplicus; Simplicissimus; antifašismus; umění]
M. Popper (ed.), Erich Godal [Eric Jacob Goldbaum], Antonín
Prag: Der Simpl 1935, neváz., 12+[4] s., 4° (25 x 35 cm)
Velmi dobrý stav; obálka mírně opotřebovaná, s pár nepatrnými natrženími, roh jedné stránky trochu ohmataný.
1 990Kč
Bez daně: 1 990Kč
Šprýmovné povídačky I - III. (příběhy, mj. Spanilá Impéria, Velebníček z Azay-le-Rideau, Lehký hřích, Succubus, Půst krále Františka Prvního, Prostá mysl)
Honoré de Balzac
Vydalo nakladatelství PLAMJA, Praha 1931. Přeložil Zdeněk Gintl. Stran 239, 238 a 220. Původní celoplátěné vazby se zlacením.
Hřbety desek vyšisovány. Stav dobrý.
199Kč
Bez daně: 199Kč
Der Simpl, roč. 2, 1934, č. 17 [politická satira; karikatura; Simplicus; Simplicissimus; antifašismus; umění]
M. Popper (ed.), Erich Godal [Eric Jacob Goldbaum], Antonín
Prag: Der Simpl 1935, neváz., 12 s., 4° (25 x 35 cm)
Vynikající stav; obálka mírně opotřebovaná, některé stránky s nepatrným opotřebením na okrajích.
1 990Kč
Bez daně: 1 990Kč
Ti oškliví muži! (humor)
A. Gruzinskij
Přeložil F. J. Matěcha. Nakladatel Jos. R. Vilímek v Praze, nedatováno. Vilímkova humoristická knihovna. Stran 99. Původní brož, měkká vazba.
Hřbet desek natržený, obálka a stránky po okrajích otřepeny, stránky uvolněny. Stav dobrý.
100Kč
Bez daně: 100Kč
Der Simpl, roč. 2, 1934, č. 25 [politická satira; karikatura; Simplicus; Simplicissimus; antifašismus; umění]
M. Popper (ed.), Erich Godal [Eric Jacob Goldbaum], Antonín
Prag: Der Simpl 1935, neváz., 12 s., 4° (25 x 35 cm)
Velmi dobrý stav; obálka mírně opotřebovaná a zažloutlá, s pár drobnými natrženími, pár listů podél okraje nepatrně opotřebovaných, výtisk byl mírně přehnut.
1 990Kč
Bez daně: 1 990Kč
Die Unsterbliche Kiste. Die 333 besten Witze der Weltliteratur. befürwortet und bevorwortet. 51.-56. Tausend [sbírka vtipů, humor]
Moszkowski, Alexander
Berlin: Verlag der "Lustigen Blätter" Dr. Eisler & Co. (G. m. b. H.) 1908, pův. brož, 127 stran, 8° (14 x 21 cm)
hřbet sedřený, průběžně skvrny, podpis majitele na titulu, celkově ještě použitelný stav
380Kč
Bez daně: 380Kč
Jak potrestat školníka
Alena Čálková
Vydalo nakladatelství Beta-Dobrovský, Praha 2009. Vydání první, stran 196. Původní pevná vazba.
Stav pěkný.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Čas namlouvání
Pelham Grenville Wodehouse
Vydalo nakladatelství Ladislav Horáček - Paseka v Praze a Litomyšli 2010. Vydání první, stran 224. Původní pevná vazba s přebalem. Rozměry: 14 x 20,5 cm.
Stav pěkný.
150Kč
Bez daně: 150Kč
Dovolená s moderním fotrem
Dominik Landsman
Vydala Euromedia Group - Ikar, Praha 2018. Vydání první, stran 168. Původní pevná vazba.
Stav pěkný.
120Kč
Bez daně: 120Kč
Fliegende Blätter. Band CXVIII, Nro. 2997-3022 + Beiblatt der Fliegenden Blätter [časopis, humor, vazba kůže]
München: Verlag von Braun & Schneider 1903, černá polokožená vazba s ražbou na hřbetu, mramorované desky a ořízka, [VI]+319 stran+přílohy, velké 4° (23,5 x 28 cm)
desky poněkud odřená a otlučené, občas otisky prstů, stránky poněkud zahnědlé, jinak čistá, celkově dobrý stav
480Kč
Bez daně: 480Kč
Herrn Grafs Reisebriefe und Tagebücher. Hamburg und Helgoland, Wien (I) [1870; satira; ilustrace; Vídeň; Hamburk]
Albert Brendel
München: Braun & Schneider [ca. 1870], brož., 120 s., 8° (13,5 x 19,5 cm)
Dobrý stav; obálka se ztrátami a natrženími, ořízka zažloutlá, na okrajích občas drobná natržení, jinak stránky čisté.
370Kč
Bez daně: 370Kč
Dusím se ve vlastní šťávě
Betty MacDonaldová
Vydalo nakladatelství Argo, Praha 2017. Vydání dvanácté, v Argu druhé, stran 241. Původní brož, měkká vazba.
Pěkný stav.
99Kč
Bez daně: 99Kč
Bič 1864, ročník I (časopis, satira, ilustrace, mj. Dopisy z očistce, Sněm na venkově, Kapitola o žebrotě)
Eduard Just (red.)
Praha, Jos. R. Vilímek 1864, s. 128.
Velmi dobrý stav. Desky jsou lehce odřené. Na přídeští jsou záznamy a razítka z knihovny.
1 999Kč
Bez daně: 1 999Kč
Lebenslauf des heiligen Wonnebald Pück. Eine Erzählung [= Insel-Bücherei; 58] [Seifenblasen; satira; humor]
Huch, Ricarda [Huchová]
Leipzig: Insel-Verlag 1957, váz., 79 s., 12° (12 x 18,5 cm)
Desky mírně opotřebované, předsádky mírně zažloutlé; velmi dobrý stav.
80Kč
Bez daně: 80Kč
Krokodýl
Fjodor Michajlovič Dostojevskij
Vydalo nakladatelství Vyšehrad, Praha 2004. Edice Harmonie, svazek dvanáctý. Vydání první, stran 88. Původní pevná vazba s přebalem.
Stav pěkný.
70Kč
Bez daně: 70Kč
Petrklíče 1898, roč. I. (časopis, dekadence, satira, mj. Heros či modla?, První máj, Zakletý zámek, Pod Vltavou, Lekníny, Moderní prosaická bajka)
Václav Hrbek (red.)
Praha, Václav Hrbek 1898
V dobrém stavu. Desky jsou lehce odřené. Na přídeští jsou razítka z knihovny. Na některých stranách jsou razítka z knihovny.
9 000Kč
Bez daně: 9 000Kč
 
Valentinská © 2021