STARÉ TISKY

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Knihopis českých a slovenských tisků, díl II. - část V. (Písmena M-O, číslo 5135-6687. Tisky z let 1501-1800) [soupis starých českých knih]
František Horák, Zdeněk Tobolka
Státní tiskárna, Praha 1950. Brožovaná, rozměry: 23 x 33,5 cm, strany 111- 372
Velmi dobrý stav. Nerozřezáno
299Kč
Bez daně: 299Kč
Chronologische Geschichte Böhmens (10 svazků - Dějiny Čech - KOMPLET) - vazba kůže [Přemyslovci, Lucemburkové, Habsburkové; Království české]
Pubitschka, Franciscus [Pubička, František]
Leipzig - Prag: Franz Augustin Höchenberg und Companie - Johann Thomas Höchenberger - Johann Karl Hraba - Mathias Stiastny 1770-1801, váz., 476+452+518+512+640+680+620+612+602+614 s., 4° (20 x 24 cm)
Vzhledem ke stáří velmi dobrý stav. Desky mírně opotřebované, kožené části vazby s drobnými stopami po hmyzu, na předním přídeští každého svazku ex libris, na zadním přídeští některých svazků napsány
49 999Kč
Bez daně: 49 999Kč
Knihopis českých a slovenských tisků II - část V. (seš.110-124)(vyd. r. 1949) [soupis starých českých knih]
František Horák, Zdeněk Tobolka
Státní tiskárna, Praha 1949. Brožovaná, průběžné stránkování, strany 17-255. Rozměry: 23 x 34 cm
Velmi dobrý stav.
399Kč
Bez daně: 399Kč
Versuch einer Geschichte Böhmens für den Bürger - (Dějiny Čech) 1781
Pařízek, Aleš Vincenc
Nebst angehängter historischen Erdbeschreibung dieses Landes. Zum Gebrauche der Jugend verfasset / v..
 
4 500Kč
Bez daně: 4 500Kč
Knihopis českých a slovenských tisků II - část IV (seš.95-109)(vyd. r. 1948) [soupis starých českých knih]
Zdeněk Tobolka
Státní tiskárna, Praha 1948.
Dobrý stav, obálka lehce zašpiněná a odřená. Kraje stránek lehce otřepené.
299Kč
Bez daně: 299Kč
Knihopis českých a slovenských tisků II - část VII (seš.188-197)(vyd. r. 1957) [soupis starých českých knih]
František Horák
Státní tiskárna, Praha 1957.
Velmi slušný stav; obálka silněji zašpiněná, natržená a odřená, přední strana obálky odtržená od hřbetu.
299Kč
Bez daně: 299Kč
Statistik des Königreichs Ungarn, sv. 1 [1809; Uhry; Uhersko; statistika; geografie; demografie; historie; hospodářství]
Martin v. Schwartner
Ofen [Buda]: Gedruckt mit königl. Universitäts-Schriften 1809, brož., XVIII+445 s., 8° (14,5 x 22,5 cm)
Uspokojivý stav; obálka opotřebovaná, se ztrátami a skvrnami, ořízka trochu ztmavlá, stránky zažloutlé, občas s bledými žlutými skvrnkami od stáří (zřídka s malými skvrnami od vody), některé listy maj
990Kč
Bez daně: 990Kč
Kurze Geschichte des kais. koenigl. Regimenter, Corps, Bataillons, sv. 2 [1801; Rakousko; rakouská císařská armáda; rakouské císařství; habsburská monarchie; jezdectvo; dělostřelectvo]
Wien: Bey Cath. Graeffer 1801, brož., [2]+VIII+475+[3] s., 8° (12,5 x 19,5 cm)
Uspokojivý stav; obálka silně opotřebovaná, se skvrnami od vody, pokryv hřbetu téměř chybí, patitul uprostřed s menší ztrátou (text mírně poškozen), na cca 50 listech je skvrna od vody (obvykle vybled
4 990Kč
Bez daně: 4 990Kč
Eximii D. Petri Bessaei [...] Conceptuum Praedicabilium Nucleus Aureus [1712; kázání; homilie; teologie; staré tisky]
Petrus Bessaeus [Pierre de Besse] - Andreas Coppensteinius [
Coloniae Agrippinae [Kolín nad Rýnem]: In Officina Friessemiana Ioannis Everhardi Fromart 1712, váz., 820+[18] s., 8° (18 x 22 cm)
Uspokojivý stav; kožený pokryv silně opotřebovaný a odřený, se ztrátami a prasklinami, rohy desek odřené, předsádky opotřebované, se ztrátami, obě jsou odlepeny od desek, na stránkách jsou často stopy
2 990Kč
Bez daně: 2 990Kč
Le Perrault du jeune âge [staré tisky, dětské knihy, mědiryty]
Paris: Louis Janet [cca 1820], pův. kartonová vazba, 135 stran s 6 mědiryty, 12° (14,5 x 10,5 cm)
desky odřené a ušpiněné, hřbet chybí, uvnitř občas hnědé skvrny a znečištění, celkově ale dobrý stav
11 200Kč
Bez daně: 11 200Kč
Basilica Chymica [1610; medicína; chemie; alchymie; lékařství; věda; staré tisky; 17. století; Sadeler; Rudolf II.]
Osualdus Crollius [Oswald Croll]
Francofurti [Frankfurt nad Mohanem]: Impensis Godefridi Tampachii [Gottfried Tampach] [cca 1610], váz., [16]+283+[25]+[16]+80+[16]+24 s., 8° (18 x 22 cm)
Velmi dobrý stav; pergamen opotřebovaný, zažloutlý a mírně deformovaný, na předsádkách jsou menší stopy po činnosti larev, titulní list je podlepen dvěma malými papírovými štítky, některé stránky zažl
89 990Kč
Bez daně: 89 990Kč
Romani imperii ab urbe condita, tum ab sua origine rerum Austriae, Bohemiae, Moraviae
Raisky, Timotheus [
Olomucii [Olmütz, Olomouc]: apud Melchiorem Windhauer Bibliopolam 1753, pův. kartonová vazba, [5] listů + 336 stran + [14] listů s index rerum memorabilium, velké 8° (17,5 x 21 cm), jazyk: latinsky
desky silně odřené, otlučená ořízka, první dvě strany s otisky prstů, jinak čistá, papír světlý, celkově velmi dobrý stav
7 400Kč
Bez daně: 7 400Kč
Kleine Seelenlehre für Kinder [Malá duševěda pro děti, 1793; pedagogika; osvícenství; dětská literatura; rytiny]
Joachim Heinrich Campe
Wien: Bei Christoph Peter Rehm 1793, váz., XVI+176 s., 8 příloh, 12° (11 x 17 cm)
Velmi dobrý stav; kůže opotřebovaná, s pár drobnými prasklinkami a ztrátami, desky zcela nepřiléhají (chyba původní vazby).
1 990Kč
Bez daně: 1 990Kč
Cornelii Nepotis Vitae excellentium imperatorum ["Životopisy znamenitých vojevůdců"; staré tisky; biografie; antika; antická, římská literatura; vazba; kůže]
Cornelius Nepos
Biponti [Zweibrücken]: Societas Bipontina 1815, váz., [2]+XXII+152+[48] s., 8° (12,5 x 19 cm)
Desky opotřebované, kůže odřená, rohy mírně naražené, předsádky se stopami prachu, některé stránky se stopami inkoustu, asi 20 stránek a zadní přídeští obsahují perem psané marginálie (český překlad a
2 060Kč
Bez daně: 2 060Kč
Philosophiae, ac mathematicae totius institutio, sv. 1 [1661; logika; filosofie; filozofie; etika; jezuité; 17. století]
Petrus Galtruchius [Pierre Gautruche]
Viennae Austriae [Wien; Vídeň]: In Bibliopolio Ioannis Blaeu 1661, váz., 386+[6] s., 12° (9,5 x 15 cm)
Velmi dobrý stav; pergamen mírně opotřebovaný a zažloutlý, ořízka zažloutlá, horní ořízka ztmavlá, předsádky a některé stránky zažloutlé, s malý počtem žlutých skvrnek od stáří, ojediněle se na stránk
6 250Kč
Bez daně: 6 250Kč
Neueste Kunde von Portugal und Spanien [= Neueste Länder- und Völkerkunde; 1] [Portugalsko; Španělsko; rytiny; zeměpis; národopis; zvyky; staré tisky; mapa světa]
Ehrmann, Theophil Friedrich
Prag: Diesbachische Buchhandlung 1808, váz., [2]+611+[1] s., 8° (12 x 20,5 cm)
Desky opotřebené a zašlé, kůže a knižní blok se stopami po činnosti larev, vazba uvolněná, ořízka ztmavlá, na předsádkách a na stránkách občas menší šmouhy či zažloutlá místa, rohy stránek občas ohnut
6 500Kč
Bez daně: 6 500Kč
 
Valentinská © 2021