Neueste Kunde der nordischen Reiche Dänemark, Norwegen und Schweden [= Neueste Länder- und Völkerkunde; 4] [Dánsko; Švédsko; Norsko; Island; rytiny; zeměpis; národopis; staré tisky; mapy]

Druh zboží: kniha
CN: A39166
Autor: Ehrmann, Theophil Friedrich
Stav: Použitá
Dostupnost: SKLADEM MIMO PRODEJNU (info)
Cena: 6 500Kč
Množství:
 

Čtvrtý svazek edice "Neueste Länder- und Völkerkunde. Ein geographisches Lesebuch für alle Stände" se věnuje Dánsku, Norsku a Švédsku, jejich historii, zeměpisu, hospodářství, státnímu zřízení, náboženským poměrům, kultuře a zvykům.

Exemplář obsahuje 12 z 18 číslovaných tabulí s rytinami (č. 1-2, 4, 6-14; plánky, tradiční kroje různých etnik, různé scény a severská zvířena). V knize jsou podle všeho správně vevázány dvě rytiny (islandská hospodářská usedlost, přímořská scéna); ty však v seznamu příloh nejsou. V knize se nachází dvě barevné mapy (mapa Švédska, Norska a Finska; mapa Islandu), mapa Dánska chybí.

Dobová polokožená vazba.

Vydání: Prag: Diesbachische Buchhandlung 1809, váz., [2]+604+[2] s., 8° (12 x 20,5 cm)

Stav knihy: Desky opotřebené a zašlé, kůže a knižní blok se stopami po činnosti larev, vazba uvolněná, ořízka ztmavlá, na předsádkách a na stránkách občas menší šmouhy či zažloutlá místa, rohy stránek občas ohnuté, tabule zašlé, občas odlepené od stránek, trochu pomačkané, s drobnými trhlinkami na okrajích, šest tabulí chybí, jedna mapa chybí.

Valentinská © 2021