NÁRODOPIS

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Prag. Eine Stadtgeographie und Heimatkunde [Praha, vlastivěda a dějiny města Prahy, městská geografie, statistika, Protektorát Čechy a Morava, podpis autora]
Lehovec, Otto (podpis)
= Forschungen aus Prags Vergangenheit und Gegenwart; Band 1. Prag: Volk und Reich Verlag 1944.
Desky trochu odřené a hřbet nahoře natržený, desky a ořízka trochu skvrnité, nahoře na ořízce vlastnická poznámka, vazba mezi stranami 208/209 naprasklá, list s fotografiemi 7-8 uvolněný z vazby, doln
630Kč
Bez daně: 630Kč
Staatliches Ensemble für sorbische Volkskultur = Statny ensemble serbskeje ludoweje kultury [folklór, Lužice]
Kube, Gerhard
Bauzen: VEB Domowina-Verlag 1960. Pův. plátěná vazba s titulem na hřbetu, pův. obálkou a věnováním, 104 stran s četnými černobílými, částečně barevnými obr., 2° (23 x 30 cm)
Obálka lehce natržená, jinak uvnitř ve velmi dobrém stavu
250Kč
Bez daně: 250Kč
Annals of the Náprstek Museum 2 (1963) [etnografie, etnologie]
Denkstein, Vladimír et al. (eds.)
Praha: National Museum 1963, pův. brož., 218 stran, 4° (17 x 24 cm)
zevně poněkud odřená, uvnitř perfektní, celkově výborný stav
499Kč
Bez daně: 499Kč
Thirty-Eighths Annual Report of the Bureau of the Smithsonian Institution 1916-1917 [etnografie, etnologie, Amerika, Indiáni]
Washington: Goverment Printing Office 1924, pův. celoplátěná vazba se zlacenou přední deskou a hřbetem, [vi]+745 stran se 183 částečně barevnými tabulemi, 2° (20,5 x 29 cm)
desky poněkud ušpiněné, papír na předsádkách prasklý, razítko majitele na předsádce a titulu, několik podtrhání tužkou, celkově velmi dobrý stav
1 200Kč
Bez daně: 1 200Kč
Venezia - gli artisti artigiani [Benátky; umění; řemeslo]
Heyl, Norbert - Gregorin, Cristina - Scarabello, Giovanni
Ponzano/Treviso: Edizioni Grafiche Vianello 2000, váz., 272 s., 8° (24,5 x 31,5 cm)
Přebal mírně opotřebovaný a vybledlý; vynikající stav.
680Kč
Bez daně: 680Kč
The Poetical works of Robert Burns (Oxford edition) [poezie, Skotsko, mj. The Twa Dogs, To a Louse, Halloween, Tam o'Shanter, To a Mountain Daisy)
Robert Burns - J. Logie Robertson (ed.)
London - Oxford university press
V dobrém stavu. Desky jsou odřené a zašpiněné. Hřbet je lehce vybledlý. Zadní předsádka je z části utržená.
70Kč
Bez daně: 70Kč
Polychrome Guanaco Cloaks of Patagonia [pláště patagonských indiánů]
Lothrop, S. K.
New York: Museum of the American Indian 1929. Sešit s titulem na přední desce, 30 stran s četnými černobílými, část. barevnými obr., 4° (17 x 25 cm)
Knihov. exemplář, desky natržené a zašpiněné, rohy desek zohýbané, jinak uvnitř v dobrém stavu
370Kč
Bez daně: 370Kč
Ethnologia Europaea: Journal of European Ethnology; Volume XIV 1984 [etnologie, etnografie, časopis]
Stoklund, Bjarne (ed.)
Copenhagen: Ethnologia Europaea 1984, poloplátěná vazba, 188 stran s čb. vyobrazeními, 8° (17 x 25 cm)
desky odřené, uvnitř čistá, celkově dobrý stav
150Kč
Bez daně: 150Kč
Bauernhöfe in Gröden. Das Gedächtnis einer Landschaft [fotografie, Val Gardena, Gherdëina, Dolomity, horské selské statky a usedlosti]
Klebelsberg, Wolfgang von – Moroder, Paulina – Šedý, Václav
Milano: Officina Libraria 2019.
Pěkný stav, pouze posledních 6 listů při dolním okraji nepatrně otlačených, jinak zcela v pořádku.
999Kč
Bez daně: 999Kč
Masarykův lid, ročník V. 1929 (časopis, noviny, národní socialisté, první republika, mj. Charlie Chaplin)
Oktáv Mikan (red.)
Praha, Melantrich 1929
Velmi dobrý stav, některé stránky - články jsou podtrhané červenou tužkou.
290Kč
Bez daně: 290Kč
Deutsche Maler und Zeichner im 19.Jahrhundert (Německá malba a kresba 19. století)
Karl Scheffler
Leipzig 1920.
Dobrý stav, desky lehce zašpiněné.
150Kč
Bez daně: 150Kč
Karel Plicka [18 fotografií; podpis; Slovensko; Praha; folklór; Profily z prací mistrů československé fotografie]
Baran, Ludvík - Plicka, Karel
Praha: Panorama 1981, brož., 40 s., 18 fotografií, 4° (20,5 x 29,5 cm)
Dobrý stav; složka opotřebovaná, s několika menšími natrženími, na vnitřní straně je perem psaná vlastnická poznámka, několik fotografií má nepatrně opotřebené růžky, několik je na rubu trochu zažlout
990Kč
Bez daně: 990Kč
Les Métaux précieux dans lʾart dʾAfrique noire [subsaharská Afrika, užité a dekorativní umění, umělecké řemeslo, šperky, drahé kovy]
Meyer, Laure
Éditions Sépia [1998].
Velmi dobrý stav, Přebal na okrajích trochu zažloutlý a při horním okraji otlačený, horní rohy desek otlačené, uvnitř pěkně zachovalá.
250Kč
Bez daně: 250Kč
The Forbidden City (Zákazané město Peking)
Vydáno v roce 2000.
Uvnitř dobrý stav, přebal lehce odřený.
95Kč
Bez daně: 95Kč
 
Valentinská © 2021