NÁRODOPIS

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Votivbilder aus dem Freiburgerland = Ex-voto fribourgeois [votivní obrazy; švýcarské lidové umění; Švýcarsko]
Lehnherr, Yvonne
Fribourg: Musée d'art et d'histoire 1978, brož., 59 s., 8° (21 x 21 cm)
Velmi dobrý stav; obálka mírně opotřebovaná, v obsahu je zatrháváno tužkou.
150Kč
Bez daně: 150Kč
Leon Wyczółkowski [Wyczolkowski]
Twarowska, Maria
Warszawa: Auriga 1973, váz., 192 s., 4° (21 x 29,5 cm)
Desky opotřebované, mírně zaprášené, s naraženými a odřenými rohy, horní ořízka zaprášená, na dolní ořízce velmi drobné skvrny, několik stran velmi mírně zažloutlých; dobrý stav.
390Kč
Bez daně: 390Kč
Magyar népi diszítö müvészet [maďarské lidové umění]
Budapest: Képzömüvészeti Alap Kiadása 1954. Pův. plátěná vazba s titulem na hřbetu a ražbou na přední desce, 44 stran + 208 barevných a černobílých fotografií, 4° (22,5 x 24 cm)
Knihov. exemplář, zadní deska lehce zašpiněna, jinak velmi dobrý stav
370Kč
Bez daně: 370Kč
Život v pražských ulicích (Zmizelá Praha)
Zdeněk Míka
Vydalo nakladatelství Paseka v Praze a Litomyšli 2013. Vydání první, stran 192, 206 černobílých fotografií. Poloplátěná vazba.
Stav pěkný.
250Kč
Bez daně: 250Kč
Hessische Blätter für Volkskunde; Band 58 [příspěvky k folkloristice Hesenska]
Heilfurth, Gerhard - Martin, Bernhard (eds.)
Giessen: Wilhelm Schmitz Verlag 1967. Pův. brožovaná vazba s titulem na hřbetu a přední desce, 236 stran, 4° (15,5 x 23 cm)
Jako nová
250Kč
Bez daně: 250Kč
Von der Capstadt ins Land der Maschukulumbe. Reisen im südlichen Afrika in den Jahren 1883-1887. Mit 205 Original-Holzschnitten und 2 Karten [2 svazky, cestopisy, Emil Holub; Druhá cesta po Jižní Africe, z Kapského Města do země Mašukulumbův]
Holub, Emil
Wien: Alfred Hölder, k. u. k. Hof- und Universitäts-Buchhändler 1890, zdobné celoplátěné vazby, mramorované ořízky a předsádky, XIV+560; XIV+564 stran, 4° (17 x 24 cm)
desky poněkud odřené, natržené v kapitálkách, průběžně otisky prstů, občas poznámky tužkou, stránky nepatrně zahnědlé, vazba částečně uvolněné, některé stránky volně, celkově ale ještě dobrý stav
6 000Kč
Bez daně: 6 000Kč
Etnografia Polski. Przemiany kultury ludowej, Tom I (Polská etnografie)
M.Biernacka a kol.
Wroclaw - Warszawa - Kraków - Gdańsk: Polska Akademia nauk 1976.
Dobrý stav, desky lehce zašpiněné, hřbet mírně vyšisovaný.
650Kč
Bez daně: 650Kč
The Kalevala (Oxford world´s classics) (poezie, karelo-finský národní epos, Finsko)
Elias Lönnrot (red.)
Oxford, University press 1999, s. 679.
V dobrém stavu. Obálka je lehce odřená. Na přídeští je věnování pův. majitele.
299Kč
Bez daně: 299Kč
USSR ʾ89. The USSR 1989 Yearbook [Sovětský svaz - ročenka 1989, SSSR]
Moscow: Novosti Press Agency Publishing House 1989.
Dobrý stav. Hřbet a okraje desek zahnědlé, přední strana desek zohýbaná, uvnitř zcela v pořádku.
250Kč
Bez daně: 250Kč
Místopis Řečice Kardašovy, sv. I. - (Kardašova Řečice)
Jaromír Hrubý
Brožovaná, 288 stran, rozměry: 21 x 25,5 cm.
Stav velmi slušný, obálka je odřená a otřepená. Hřbet je výrazněji potrhaný se ztrátou, přední část obálky je od hřbetu utržená, Složky jsou uvolněné. Uvnitř je stav velmi dobrý.
1 200Kč
Bez daně: 1 200Kč
Prag. Eine Stadtgeographie und Heimatkunde [Praha, vlastivěda a dějiny města Prahy, městská geografie, statistika, Protektorát Čechy a Morava, podpis autora]
Lehovec, Otto (podpis)
= Forschungen aus Prags Vergangenheit und Gegenwart; Band 1. Prag: Volk und Reich Verlag 1944.
Desky trochu odřené a hřbet nahoře natržený, desky a ořízka trochu skvrnité, nahoře na ořízce vlastnická poznámka, vazba mezi stranami 208/209 naprasklá, list s fotografiemi 7-8 uvolněný z vazby, doln
630Kč
Bez daně: 630Kč
Staatliches Ensemble für sorbische Volkskultur = Statny ensemble serbskeje ludoweje kultury [folklór, Lužice]
Kube, Gerhard
Bauzen: VEB Domowina-Verlag 1960. Pův. plátěná vazba s titulem na hřbetu, pův. obálkou a věnováním, 104 stran s četnými černobílými, částečně barevnými obr., 2° (23 x 30 cm)
Obálka lehce natržená, jinak uvnitř ve velmi dobrém stavu
250Kč
Bez daně: 250Kč
Streifzüge im Gebiete der Länder- und Völkerkunde, sv. 1-5 [1826; etnografie; etnologie; rytiny; 19. století]
J. K. Wietz
Prag [Praha]: Bei Peter Bohmanns Erben 1826, váz., 75+64+81+79+70 s., 30 tabulí, 12° (11 x 11,5 cm)
Uspokojivý stav; desky silně opotřebované, na přídeští a jedné ze stran jsou perem psané signatury, na přední předsádce je razítko gymnaziální knihovny, chybějí titulní listy prvního svazku a 11 tabul
3 600Kč
Bez daně: 3 600Kč
Annals of the Náprstek Museum 2 (1963) [etnografie, etnologie]
Denkstein, Vladimír et al. (eds.)
Praha: National Museum 1963, pův. brož., 218 stran, 4° (17 x 24 cm)
zevně poněkud odřená, uvnitř perfektní, celkově výborný stav
499Kč
Bez daně: 499Kč
 
Valentinská © 2021