LEVICOVÁ LITERATURA

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
První máj 1905 (Českoslovanská sociální demokracie, Rakousko Uhersko, politika, mj. Ferdinand Lassalle, První krev ruské revoluce, Z proletářské Šumavy)
Fr. Soukup (red.)
Praha, Tiskový výbor českoslovanské sociálně demokratické strany dělnické 1905
Velmi dobrý stav. Převazba. Na přídeští jsou záznamy a razítka z knihovny.
1 200Kč
Bez daně: 1 200Kč
The General Council of the First International 1864-1866 [Karel Marx; První internacionála; historie; dokumenty; prameny]
Moscow: Foreign Languages Publishing House [1964?], váz., 483 s., 4 přílohy (faksimile), 8° (13,5 x 20,5 cm)
Velmi dobrý stav; přebal chybí.
250Kč
Bez daně: 250Kč
A-I-Z [Arbeiter-Illustrierte-Zeitung; AIZ], roč. 11, 1932, č. 23 [časopis; fotografie; komunismus]
Münzenberg, Willi (ed.)
Berlin: Neuer Deutscher Verlag 1932, neváz., 24 s., 4° (28 x 38 cm)
Vynikající stav; pár listů na okraji mírně opotřebovaných a zažloutlých, zřídka s drobnou žlutou skvrnkou od stáří.
990Kč
Bez daně: 990Kč
Tvorba. Týdeník pro literaturu, politiku a umění, ročník 12, 1937 (časopis, první republika, komunismus, mj. Zd. Nejedlý - O Masarykovi; V. Nezval - Praha s prsty deště; J. Fučík - Poznámka o Osvobozeném divadle, F. X. Šalda)
Ladislav Štoll (red.)
Praha, Tvorba 1937, s. 839.
Velmi dobrý stav. Poloplátěná převazba je lehce odřená a u hřbetu mírně natržená. Vazba je lehce povolená. Na přídeští a předsádce jsou razítka z knihovny.
4 500Kč
Bez daně: 4 500Kč
Tichij okean, 1937, č. 1 [časopis; Tichý oceán; východní Asie; Čína; Japonsko; Dálný východ; Sovětský svaz; komunismus]
Grigorij Vojtinskij (ed.)
Moskva: Gosudarstvennoje socialno-ekonomičeskoje izdatělstvo 1937, váz., 270 s., 1 mapa, 1 tabule, 8° (16,5 x 24,5 cm)
Dobrý stav; desky opotřebované, na zadní desce je nalepen štítek, předsádky vybledlé, s razítky, signaturou a nalepenou kapsou, na několika stránkách jsou další razítka knihoven či poznámka/signatura
750Kč
Bez daně: 750Kč
Snaga. Socijalistički časopis, roč. 8, 1935, č. 1-11 [Jugoslávie; socialismus; komunismus; levice; Maksim Sedej]
Sarajevo: 1935, váz., 334 s., 8° (15,5 x 22,5 cm)
Velmi dobrý stav; na zadní desce je nalepen štítek, na předsádkách jsou signatury a razítka, na jedné straně a jedné obálce je razítko knihovny, na některých předních stranách obálky jsou známky s poš
1 490Kč
Bez daně: 1 490Kč
A-I-Z [Arbeiter-Illustrierte-Zeitung; AIZ], roč. 11, 1932, č. 40 [časopis; fotografie; komunismus]
Münzenberg, Willi (ed.)
Berlin: Neuer Deutscher Verlag 1932, neváz., 24 s., 4° (28 x 38 cm)
Velmi dobrý stav; několik listů má na okrajích pár drobných/nepatrných natržení.
990Kč
Bez daně: 990Kč
První máj 1908 (Českoslovanská sociální demokracie, Rakousko Uhersko, politika, mj. Svatá Markéta, Lužánka, Hajnfeld, České Budějovice; M. Majerová - O morálce; Reforma manželského práva; secesní obálka)
B. Šmeral - F. V. Krejčí (red.)
Praha, Tiskový výbor českoslovanské sociálně demokratické strany dělnické 1908.
Velmi dobrý stav. Převazba. Na přídeští jsou razítka a záznamy z knihovny.
1 200Kč
Bez daně: 1 200Kč
Tvorba. Týdeník pro literaturu, politiku a umění, ročník 9, 1934 (časopis, první republika, mj. B. Brecht - Žebrácký průvod; Cesta do Paříže; Americké rozcestí; K. Teige - Pražský činžák; polokožená vazba - vazba kůže)
Julius Fučík - Kurt Konrad - Josef Kybák (red.)
Praha, Ladislav Štoll 1934, s. 515.
Velmi dobrý stav. Polokožená převazba je lehce odřená. Na přídeští, na předsádce a titulním listě jsou razítka z knihovny.
3 999Kč
Bez daně: 3 999Kč
Pečať i revoljucija, 1925, č. 5-6 [umění; avantgarda; literatura; Sovětský svaz; SSSR; časopis; Печать и революция]
Lunačarskij, Anatolij - Meščerjakov, Nikolaj - Pokrovskij, M
Moskva: Gosudarstvennoje izdatělstvo 1922, brož., 584 s., 8° (17,5 x 26 cm)
Dobrý stav; obálka opotřebovaná, s malými natrženími na hřbetu, ořízka trochu ztmavlá, některé listy s mírně ohnutými růžky.
1 250Kč
Bez daně: 1 250Kč
Na zdar! 1910, roč. XVI (noviny, týdeník, hornictví, mj. Kdy bude konec železa, Kladensko, Mzdové hnutí na Nyřansku)
Frant. Riegl (red.)
Přívoz, Petr Cingr 1910.
V dobrém stavu. Strany jsou potrhané a zažloutlé.
250Kč
Bez daně: 250Kč
A-I-Z [Arbeiter-Illustrierte-Zeitung; AIZ], roč. 11, 1932, č. 41 [časopis; fotografie; komunismus]
Münzenberg, Willi (ed.)
Berlin: Neuer Deutscher Verlag 1932, neváz., 24 s., 4° (28 x 38 cm)
Dobrý stav; pár listů mírně opotřebovaných, s ohnutým růžkem, na titulní straně je razítko reklamního čísla zdarma.
990Kč
Bez daně: 990Kč
Dělnické listy. První český denník ve Vídni 1903, ročník XIV. (duben-červen) (noviny, deník, Rakousko Uhersko, mj. Říšské volby v Německu, Lueger, Na Balkáně, Na severu a jihu Evropy, Českoslovanskému dělnictvu ve Vídni a okolí!, Antisemitismus)
kolektiv autorů
Vídeň, Karel Kořínek 1901.
Velmi dobrý stav. Desky jsou lehce odřené. Na přídeští, předsádce a některých stranách jsou razítka z knihovny. Chybí čísla 86, 133, 139.
1 200Kč
Bez daně: 1 200Kč
Pod marksistsko-leninskim znameněm, 1936, č. 2 [časopis; Ukrajina; SSSR; Sovětský svaz; komunismus; Pid marksystsko-leninskym praporom]
Kyjev: Partizdat CK KP(b)U 1936, váz., 150+[2] s., 8° (17 x 24,5 cm)
Uspokojivý stav; desky opotřebované, na zadní desce je nalepen štítek, na ořízce jsou drobné žluté skvrnky od stáří, předsádky s razítky, signaturou a nalepenou papírovou kapsou, na původní obálce a n
750Kč
Bez daně: 750Kč
 
Valentinská © 2021