Moderní revue, roč. XII., č. 4. (sv. XVII.), 1906

Druh zboží: časopis
CN: T/10029
Autor: Arnošt Procházka (red.)
Stav: Použitá
Dostupnost: SKLADEM MIMO PRODEJNU (info)
Cena: 400Kč
Množství:
 

Jedno číslo časopisu, průběžně stránkováno 103-124. Uvnitř přítomen i román na pokračování (Ženatý kněz), který vycházel průběžně (65-88). Bez obr. příloh.

Časopis Moderní revue byl významnou kulturní událostí v českých zemích konce 19. století. Byl založen v roce 1893 A. Procházkou a J. Karáskem se záměrem být „výrazem mladého hnutí v české literatuře“ a „být zcela moderní a svrchovaně umělecký “. MR chtěla být otevřena všem moderním směrům, hlásila se především k dekadenci, anarchismu, symbolismu. Do okruhu hlavních autorů dále patřili: K. Hlaváček, H. Kosterka, S.K. Neumann, O. Březina, V. Dyk, F. Gellner, M. Marten. Ve své době byly významné překlady cizích „svrchovaně uměleckých“ autorů, jako Przybyszewski, Strindberg, Nietzsche, Wilde, Mallarmé, Verlaine, Baudelaire (vznikla také samostatná Knihovna Moderní Revue). Velkou péči věnoval časopis obrazovým přílohám, kresbám, grafice, ornamentacím, vinětám, které souzněly s obsahem textů, a také typografii (střídají se druhy písem v textech, fonty v nadpisech) včetně obálek.

 

Vydání: Redaktor a vydavatel Arnošt Procházka, Praha 1906. Sešit 136. Brožovaná s původní obálkou, průběžně stránkováno 103-124. Rozměry: 19 x 24 cm.

Stav knihy: Stav velmi dobrý, obálka je lehce ušpiněná.

Valentinská © 2016