Moderní revue, roč. XII., č. 12. (sv. XVIII.), 1906

Druh zboží: časopis
CN: T/10020
Autor: Arnošt Procházka (ed.)
Stav: Použitá
Dostupnost: SKLADEM MIMO PRODEJNU (info)
Cena: 360Kč
Množství:
 

Časopis Moderní revue byl významnou kulturní událostí v českých zemích konce 19. století. Byl založen v roce 1893 A. Procházkou a J. Karáskem se záměrem být „výrazem mladého hnutí v české literatuře“ a „být zcela moderní a svrchovaně umělecký “. MR chtěla být otevřena všem moderním směrům, hlásila se především k dekadenci, anarchismu, symbolismu. Do okruhu hlavních autorů dále patřili: K. Hlaváček, H. Kosterka, S.K. Neumann, O. Březina, V. Dyk, F. Gellner, M. Marten. Ve své době byly významné překlady cizích „svrchovaně uměleckých“ autorů, jako Przybyszewski, Strindberg, Nietzsche, Wilde, Mallarmé, Verlaine, Baudelaire (vznikla také samostatná Knihovna Moderní Revue). Velkou péči věnoval časopis obrazovým přílohám, kresbám, grafice, ornamentacím, vinětám, které souzněly s obsahem textů, a také typografii (střídají se druhy písem v textech, fonty v nadpisech) včetně obálek.
 

Vydání: Redaktor a vydavatel Arnošt Procházka, Praha 1906. Sešit 144. Brožovaná s původní obálkou, průběžně stránkováno 333-380. Rozměry: 19 x 24 cm.

Stav knihy: Stav dobrý, obálka a hřbet jsou lehce ušpiněné, obálka je v dolní části natržená, hřbet je natržený v horní i dolní části.

Valentinská © 2021