Stavba, měsíčník pro stavební umění, ročník IV., 1925-1926 - (časopis - moderní architektura) - poškoz.

Druh zboží: kniha
CN: B/16228
Autor: Karel Teige, Oldřich Starý, Jan E. Koula ml.
Stav: Použitá
Dostupnost: SKLADEM MIMO PRODEJNU (info)
Cena: 2 500Kč
Množství:
 

Svázaný ročník časopisu. Formát 4° (větší než A4), 30,5 cm, 198 stran. Vydává klub architektů v Praze. Vazba poloplátěná.

POŠKOZENO: Uvnitř je vazba v jednom místě roztržená, viditelně tam kdosi vyřízl číslo 11 se stranami 167-182, které je však volně vloženo, takže nic nechybí.

Obsahem časopisu jsou odborné články o soudobé domácí i zahraniční architektuře (nájemní domy, vily, bytové interiéry, osvětlení budov a bytů, dokumentace k architektonickým soutěžím, realizovaným i nerealizovaným stavbám, soutěžím na regulaci velkoměst, řešení dopravních situací apod.). Najdete zde velké množství fotoreprodukcí, návrhů a plánů staveb i teoretických textů. Ze zahraničí byl podáván přehled nejnovějšího vývoje, z českých přispěvatelů patřili k nejaktivnějším Karel Teige, Oldřich Starý a J. E. Koula ml. Z článků zaujmou např. nová budova dnešního Purkyňova lékařského ústavu na pražském Albertově, soutěž na pražské krematorium, článek na obranu ryzího konstruktivismu, soutěž na dnešní Jiráskův most a nechybí obligátní nové stavby z kanceláře Le Corbusiera a z Moskvy. Obsah ročníku najdete pod odkazem níže.

PRO VÍCE FOTEK KLIKNĚTE SEM

 

Vydání: Vydává klub architektů v Praze.

Stav knihy: Stav dobrý, v jednom místě roztržená vazba a tam volně vložena složka listů.

Valentinská © 2016