Jakou cenu má rozkvetlý Štiřín

Druh zboží: kniha
CN: E/07765
Autor: Václav Větvička, Václav Hrubý
Stav: Použitá
ISBN-13: 9788071513841
Dostupnost: SKLADEM MIMO PRODEJNU (info)
Cena: 180Kč
Množství:
 

Kniha s podtitulem Ohlédnutí za léty 1396-2013 seznamuje s historií, rozkvětem za doby Ringhofferů, pádem a devastací po komunistickém puči a pozdější obnovou zámku Štiřín nedaleko Prahy, o kterou se zasloužil dnes již bývalý ředitel a jeden z autorů, pan Václav Hrubý. Druhý autor, Václav Větvička, se kromě hlavního textu zaměřil vedle vyčíslení nákladů na opravy a obnovu zámku navíc i na oceňování dřevin v přilehlém parku, aby zdokumentoval, že prodejní cena navržená Karolinou Peake je směšně nízká ve srovnání s tím, jakou hodnotu má celý areál včetně zámku, parku a golfového hřiště a co obnova Štiřína stála.

Kniha je vytištěna na 150 g křídovém papíru se spoustou barevných fotografií. Rodokmeny rodu Salmů a Ringhofferů jsou vloženy do knihy jako samostatné přílohy.

Štiřín, patřící k obci Kamenice, leží přibližně 20 km jihovýchodně od Prahy v okrese Praha-východ a nachází se v těsném sousedství vesnic Struhařov, Všedobrovice a Želivec. Je znám barokním zámkem, ke kterému patří i zámecký park v anglickém stylu.

Vydání: Aventinum, Praha 2013. Pevná vazba, stran 334- včetně vyobrazení, rozměry: 17 x 25 cm.

Stav knihy: Stav pěkný.

Valentinská © 2021