Stavitel, měsíčník pro architekturu, ročník VII., 1926. + VIII., 1927 ; IX, 1928 (časopis, moderní architektura) -

Druh zboží: kniha
CN: B/16259
Autor: Josef Štěpánek red., Adolf Benš, Bohuslav Fuchs, Josef Gočár ad.
Stav: Použitá
Dostupnost:  VYPRODÁNO
OMLOUVÁME SE, ALE TOTO ZBOŽÍ JE JIŽ VYPRODÁNO A NELZE OBJEDNAT

Tři svázané ročníky časopisu v jednom svazku. Formát 4° (větší než A4), 30,5 cm, 160 a 174 stran. Vydává Sdružení architektů v Praze. Vazba poloplátěná. Stav knihy je velmi dobrý. 

Obsahem časopisu jsou odborné články o soudobé domácí i zahraniční architektuře (nájemní domy, vily, bytové interiéry, osvětlení budov a bytů, dokumentace k architektonickým soutěžím, realizovaným i nerealizovaným stavbám, soutěžím na regulaci velkoměst, řešení dopravních situací apod.). Najdete zde velké množství fotoreprodukcí, návrhů a plánů staveb i teoretických textů. Ze zahraničí byl podáván přehled nejnovějšího vývoje, z českých přispěvatelů patřili k nejaktivnějším představitelé nastupující generace architektů.

 Z obsahu roč. VII: soutěže na okresní domy ve městech Mladá Boleslav a Tornaľa, nové sériové domky bytové společnosti v Brně, jedno číslo je celé věnované osvětlovací technice, J. K. Říha píše o kultuře bydlení a nábytku, dále jsou zde návrhy na obytné domy v Bubenči, Plzni, Kolíně či Brně od Bohuslava Fuchse, Josefa Gočára a mnoha dalších. 

Z obsahu roč. VIII:  série studií o nové architektuře Zlína a jeho sídlišť (Letná) se stavbami Fr. Gahury (Stavební činnost a bytová péče Baťových závodů atd.), dále studie o architektuře školních budov, kolonijní domy, Vídeňské kolonie, článek o Antonínu Raymondovi od Jaromíra Krejcara, výstava soudobého bydlení ve Stuttgartu (Benš). Obsah ročníku najdete pod odkazem níže.

Z obsahu roč. IX.: Vladimír Karfík  - Projekt americké kancelářské budovy, návrhy na nový kostel sv. Václava ve Vršovicích (vítězný návrh J. Gočár), Bohuslav Fuchs předvádí několik svých novostaveb v Brně (škola, vily), následuje článek o regulaci Hradce Králové a o regulaci města Brna, Josef Štěpánek píše článek Výstava soudobé kultury v Brně s množstvím fotografií moderních výstavních pavilonů (Gahura, Fuchs ad.), opět je nemalá pozornost věnovaná školním budovám a také nejnovější architektuře v Holandsku. Obsah ročníku najdete pod odkazem níže.

Celý obsah najdete pod odkazem níže.

PRO VÍCE FOTEK KLIKNĚTE SEM

 

Vydání: Vydává Sdružení architektů v Praze.

Stav knihy: Velmi dobrý stav.

Valentinská © 2016