Klíček ke grafickým uměním (16 x grafika s podpisem)

Druh zboží: kniha
CN: O/84144
Autor: Arthur Novák, Max Švabinský, Ludmila Jiřincová, Viktor Stretti, František Kobliha, Pavel Šimon, J. Stretti-Zamponi, Ferdiš Duša aj.
Stav: Použitá
Dostupnost: SKLADEM MIMO PRODEJNU (info)
Cena: 3 800Kč
Množství:
 

Bibliofile. Kniha vysvětluje základní grafické techniky: I. tisk z výšky (např. dřevořez, dřevoryt), II. tisk z hloubky (např. rytina, suchá jehla, mezzotinta), III. tisk z plochy (litografie) a IV. odvozené postupy (monotyp, stříkaná technika).
Dále obsahuje: Katechismus grafiky, Techniky povšechně, bibliografii a rejstřík.
V knize je vloženo 15 celostránkových černobílých reprodukcí vybraných grafických děl na křídovém papíře, šestnáctá je na obálce (+ a dalších 36 vyobrazení v textu).

Navíc obsahuje 15 originálních signovaných grafických příloh těchto autorů: Max Švabinský (litografie), Ludmila Jiřincová (mezzotinta), Viktor Stretti (litografie), F. Kobliha (dřevoryt), P. Šimon (hlubotisk), J. Stretti-Zamponi (akvatinta), F. Duša (dřevořez), K. Vik (dřevrotyt), A. Nauman (mědirytina), V. Silovský (suchá jehla), V. Polášek (ruleta s muletou), M. Kazdová (měkký kryt), K. Štech (odkrývací technika), P. Dillinger (čárový lept), V. Filla (litografie).

Vydal Josef Engst v Praze, 1946. Typografie Metod Kaláb, na obálce dřevoryt Cyrila Boudy, signovaný tužkou. Brožura s volnými složkami v obálce, kniha je v původní papírové krabičce; 10,5 x 17 cm, 95 stran.
Kniha je ve velmi pěkném stavu, čistá a neopotřebovaná zvenčí i uvnitř, částečně nerozřezaná; jen krabička má utržený bok (vložen).

Valentinská © 2020