Individuální a masová rekreace v okolí velkých industriálních měst v 19.-21. století

Druh zboží: kniha
CN: Togga
Autor: Matoušek, Václav - Blažková, Tereza - Fialová, Dana (eds.)
Stav: Nová
ISBN-13: 9788074760631
Dostupnost: SKLADEM MIMO PRODEJNU (info)
Cena: 150Kč
Množství:
 

Kolektivní monografie obsahuje devět odborných studií věnovaných problematice trávení volného času v původně agrárních zázemích průmyslových měst v posledních dvou stoletích. Knihu tvoří příspěvky historiků, archeologů, geografů, památkářů, které doplňuje i stať umělecká.

Každý autor svými osobitými metodami popisuje a analyzuje rekreační aktivity jako jeden z charakteristických jevů moderní a postmoderní společnosti. Kromě obecných úvodních textů obsahuje kniha specializované studie o trampském hnutí, o příměstských vilových čtvrtích a chatových osadách i o rekreačních areálech průmyslových podniků. Studie z českého prostředí doplňuje též jedna práce z polského území.
Monografie je zároveň prvním svazkem nové edice STEAM zaměřené na mezioborová studia doby industrializace, resp. doby komplexní modernizace euroamerické společnosti.

Autoři: Czesław Adamiak, Dana Fialová, František Gabriel, Alexandra Krížová, Vera Kucová, Lucie Kursová, Václav Matoušek, Jan Štemberk, Jirí Vágner, Tereza Vokurková, Veronika Zapletalová

 

Vydání: Praha, Togga 2014, 1. vydání, edice STEAM. Původní brožovaná vazba, 234 stran, 16 x 21 cm (8°), česky.

Stav knihy: Kniha je nová.

Valentinská © 2021